Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Dimcho » Пон Апр 25, 2011 12:54 pm

Доктор Велев,навсякъде в специализираната литература е описано,че по време на мътенето на двойката не се дава смеска с яйце.Ако обичате , ще може ли да разясните в какво се състои отрицателния ефект от яйчната храна върху инкубационната температура.Защо има вероятност от мъртвородени .
Dimcho
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 1:58 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Съб Юли 09, 2011 12:41 am

Здравиейте, започвам направо с проблема. Изкарах вече канарите на закритата тераса, и двете снесоха, но от 8 яйца 3 бяха оплодени и не се излюпиха. Отворих ги и видях,че имаше ембрион т.е. започнал е да се развива, но не е доразвит, защото е умрял. Развитието е в самото начало, нямаше нито оформени крилца, нито крачета и човчица, само очето се виждаше и телцето. Това беше третият ми опит и вече мисля да ги разделям мъжки от женски. Та може ли да се дължи на това, че имаше резки промени във времето, защото като пече става много топло на терасата, понеже не проветряваме докато са пуснати, а като се развали си беше добре температурата. Ако е заради това, бихте ли ми казали горе долу на каква стайна температура трябва да се държат. Знам, че и влажността е важна. В горещите дни, и не само тогава, винаги им слагах вода да се къпят,но младата ми женска постоянно си лежеше на яйцата и много рядко излизаше докато другата която е излюпила 2 люпила преди да си я взема, беше в по големата част от времето на вън. И сега не знам или са претоплени яйцата или са изстудени, защото като видях, че люпилата вече канарка не лежеше върху първите две яйца, т. е. влизаше рядко в гнездото, приместих яйцата на тази, която лежи на тях. Имам търпението ще чакам докато стане. По -добре късно отколкото никога.А и още нещо. Сега като ги разделя мъжки от женски трябва ли да са в различни стай женските от мъжките или не е нужно? Защото те няма да спрат да несат докато има мъжки ми се струва?
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот slona67 » Съб Юли 09, 2011 10:34 am

Bella- сподели.
Здравиейте, започвам направо с проблема. Изкарах вече канарите на закритата тераса, и двете снесоха, но от 8 яйца 3 бяха оплодени и не се излюпиха. Отворих ги и видях,че имаше ембрион т.е. започнал е да се развива, но не е доразвит, защото е умрял. Развитието е в самото начало, нямаше нито оформени крилца, нито крачета и човчица, само очето се виждаше и телцето. Това беше третият ми опит и вече мисля да ги разделям мъжки от женски. Та може ли да се дължи на това, че имаше резки промени във времето, защото като пече става много топло на терасата, понеже не проветряваме докато са пуснати, а като се развали си беше добре температурата. Ако е заради това, бихте ли ми казали горе долу на каква стайна температура трябва да се държат. Знам, че и влажността е важна. В горещите дни, и не само тогава, винаги им слагах вода да се къпят,но младата ми женска постоянно си лежеше на яйцата и много рядко излизаше докато другата която е излюпила 2 люпила преди да си я взема, беше в по големата част от времето на вън. И сега не знам или са претоплени яйцата или са изстудени, защото като видях, че люпилата вече канарка не лежеше върху първите две яйца, т. е. влизаше рядко в гнездото, приместих яйцата на тази, която лежи на тях. Имам търпението ще чакам докато стане. По -добре късно отколкото никога.А и още нещо. Сега като ги разделя мъжки от женски трябва ли да са в различни стай женските от мъжките или не е нужно? Защото те няма да спрат да несат докато има мъжки ми се струва?
Здравиейте, започвам направо с проблема. Изкарах вече канарите на закритата тераса, и двете снесоха, но от 8 яйца 3 бяха оплодени и не се излюпиха. Отворих ги и видях,че имаше ембрион т.е. започнал е да се развива, но не е доразвит, защото е умрял. Развитието е в самото начало, нямаше нито оформени крилца, нито крачета и човчица, само очето се виждаше и телцето. Това беше третият ми опит и вече мисля да ги разделям мъжки от женски. Та може ли да се дължи на това, че имаше резки промени във времето, защото като пече става много топло на терасата, понеже не проветряваме докато са пуснати, а като се развали си беше добре температурата. Ако е заради това, бихте ли ми казали горе долу на каква стайна температура трябва да се държат. Знам, че и влажността е важна. В горещите дни, и не само тогава, винаги им слагах вода да се къпят,но младата ми женска постоянно си лежеше на яйцата и много рядко излизаше докато другата която е излюпила 2 люпила преди да си я взема, беше в по големата част от времето на вън. И сега не знам или са претоплени яйцата или са изстудени, защото като видях, че люпилата вече канарка не лежеше върху първите две яйца, т. е. влизаше рядко в гнездото, приместих яйцата на тази, която лежи на тях. Имам търпението ще чакам докато стане. По -добре късно отколкото никога.А и още нещо. Сега като ги разделя мъжки от женски трябва ли да са в различни стай женските от мъжките или не е нужно? Защото те няма да спрат да несат докато има мъжки ми се струва?

Доста проблеми , и както виждам повечето се дължат на човешкия фактор, т.е, в този случай си си виновна ти!Няма да се впускам в големи подробности, но ми се струва нередно да пускаш птиците да летят свободно, в този период!Яйцата с умрете зародиши, по всяка вероятност, са замътени и след това са истинали!Помисли евентоално за щори, с които да спираш топлината!Оптималната температура е 22-23гр., но такава трудно се подържа през целия сезон, но съм сигорен че проблема не в температурата!
Приключвай този, както разбрах ,нулев сезон.Така или иначе птиците сами са към финала!За догодина, трябва да промениш доста нещата ако искаш да извадиш малки.
Раздели птиците, и ги остави да си линеят на спокойствие.Препоръчително е да презимуват, там където ще въдиш, дори температурата да е много ниска, това не им пречи.Наблегни на добрата подготовка,преди следващия разм.сезон.Прочети всичко което намериш за подготовка и развъждане на канарчета!Преосмисли този сезон и мисля, че нештата за в бъдеще ще ти се получат!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Bella » Съб Юли 09, 2011 8:11 pm

Благодаря много и аз се надявам да се получат догодина нещата. Ще внимавам повече. А яйцата ми бяха от най-новата ми канарка и не знаех, че тя прави така в смисъл, забелязох, че като снесе яйцата до трятото, много за малко влизаше в гнездото и аз за това ги преместих на тая която си лежи постоянно, но вероятно е било късно. Най-новата ми легна да си топли яйцата като снесе и последното. Явно нейните яйчица трябва да и ги слагам на веднъж, докато другата ми женска още на първото яйце си лежи и си го топли и така до края.
Аватар
Bella
потребител
потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 8:20 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот slona67 » Нед Юли 10, 2011 12:19 pm

Това с ваденето на яйцата, трябва да ти стане като( закон)!Вадиш първо, второ, трето и залагаш на трето вечерта, или на четвърто сутринта!
Желая ти успех през сл. разм. период.
пп-А и вече си разбрала грешките си , и се надявам да не ги повтаряш!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 23, 2011 12:35 am

Dimcho написа:Доктор Велев,навсякъде в специализираната литература е описано,че по време на мътенето на двойката не се дава смеска с яйце.Ако обичате , ще може ли да разясните в какво се състои отрицателния ефект от яйчната храна върху инкубационната температура.Защо има вероятност от мъртвородени .

Женската е склонна към затлъстяване , защото мъжкия я храни и тя не излиза често от гнездото , което пречи и на вентилирането на яйцата .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот pecata21 » Пон Дек 19, 2011 12:30 pm

колеги проблем ли е ако яйцата се вадят вечер към 18.00 ч дали няма да са замътени
pecata21
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 7:24 pm
Местоположение: burgas

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот maratoneca81 » Пон Дек 19, 2011 2:18 pm

pecata21 написа:колеги проблем ли е ако яйцата се вадят вечер към 18.00 ч дали няма да са замътени

Яйцата ги снасят сутрин до към обяд а до 18.00 часа със сигурност ще са замътени ако са и оплодени разбира се
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот pecata21 » Пон Дек 19, 2011 5:50 pm

като съм на работа по това време :( освен да не ги вадя
pecata21
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 7:24 pm
Местоположение: burgas

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот pecata21 » Пон Дек 19, 2011 6:43 pm

ако някои може да ми даде съвет ще му бъда благодарен :drinks:
pecata21
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 7:24 pm
Местоположение: burgas

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот slona67 » Чет Дек 22, 2011 12:40 pm

pecata21-Здравей
Най добре е ,както каза и колегата ,да вадиш яйцата,по този начин даваш почти равен старт на пиленцата!Но щом нямаш тази възможност,бих те посъветвал следното;Оставяй яицата,но ги бележи внимателно с маркер(съответно първо ,второ и т-н.),по този начин,като почнат да се излюпват,ще можеш да контролираш нещата!Т-е.,ще знаеш кое от кой ден е,пълно ли е или не е (макар че тава се разбира много по-рано)!Така ще можеш да оставиш на майката,пиленца(примерно три),излюпени последователно!Така тя ще се справи много по-лесно с изравняването им!Желая ти успех,и питай-никой не се е радил научен!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ПРОБЛЕМ С ИЗЛЮПВАНЕТО

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Дек 22, 2011 2:20 pm

Ако маркера с които ги бележиш е по "влажен", тогава "мастилото"му пропива в черупката и може и да увреди яйцето. Ползвай за маркировка нещо не толкова токсично което остава само повърхностна следа. Аз ползвам много мек графит.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта