Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


втори опит

Модератори: sandan, христо абаджиев

втори опит

Мнениеот nikilaaa » Вто Юни 07, 2011 8:45 pm

на първото люпило имах 3 яйца но като ги сложих канарката не ги легна.от няколко дни я наблюдавам и тя развали гнездото.но по едно време мъжкия я хранеше а на следващия са биха.имам ли шанс за второ люпило и какво трябва да направя за да стане.
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот nikilaaa » Сря Юни 08, 2011 2:53 pm

никой ли не знае :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :! :!
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот nikilaaa » Сря Юни 08, 2011 9:03 pm

те мече напълно развалиха гнездото
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот shikata » Сря Юни 08, 2011 10:14 pm

Значи се гласи за нови яйца, ще направи женската гнездото на ново, не се притеснявай, само наблюдавай дали виновника за развалянето не е мъжкия
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: втори опит

Мнениеот nikilaaa » Чет Юни 09, 2011 12:08 pm

shikata написа:Значи се гласи за нови яйца, ще направи женската гнездото на ново, не се притеснявай, само наблюдавай дали виновника за развалянето не е мъжкия


мерси shika но да добавям ли нова гнездилка и с какво да ги храня за да ги стимолирам.добре ли е че им давам маруля покълнала рапица ябълка и морков
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот rookie_gyn » Чет Юни 09, 2011 1:47 pm

Ако старата гнездилка е чиста, няма смисъл да добавяш нова. Просто смени гнездовия материал. Добре е, че даваш разнообразна храна. Разнообразната храна съдържаща необходимите вещества е един от ключовете към успеха в развъждането на птиците и в частност на канарчетата. Аз да ти кажа честно маруля не давам и никога не съм им давал на моите. Обае, ако ти кажа какво правят с плодните пъпки и младите листа на овощните дръвчета - остават само шишове. :cool:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: втори опит

Мнениеот nightingale » Чет Юни 09, 2011 4:03 pm

nikilaaa написа:на първото люпило имах 3 яйца но като ги сложих канарката не ги легна.от няколко дни я наблюдавам и тя развали гнездото.но по едно време мъжкия я хранеше а на следващия са биха.имам ли шанс за второ люпило и какво трябва да направя за да стане.

Според мен шанс няма. Разбира се ако това е точно така както си го описъл.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: втори опит

Мнениеот nikilaaa » Чет Юни 09, 2011 9:05 pm

rookie_gyn написа:Ако старата гнездилка е чиста, няма смисъл да добавяш нова. Просто смени гнездовия материал. Добре е, че даваш разнообразна храна. Разнообразната храна съдържаща необходимите вещества е един от ключовете към успеха в развъждането на птиците и в частност на канарчетата. Аз да ти кажа честно маруля не давам и никога не съм им давал на моите. Обае, ако ти кажа какво правят с плодните пъпки и младите листа на овощните дръвчета - остават само шишове. :cool:


:D .Добре ще сменя гнездовия материал.само да кажа че те вече се бият понякога.
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот nikilaaa » Чет Юни 09, 2011 9:16 pm

да разкажа как първата ми двойка снесе.
когато ги събрах мъжкия хранеше женската,от време на време се биха но това беше рядкос.четох много във форума и реших първия гнездов материал да е калчишта(дори не знам как стигнах до този избор).на следващия ден намерих целия материал извън гнездото.след седмица купих от един зоо магазин изсъхнала трева.сложих я но пак нищо.така тези два материала се редуваха 2 месеца.най-сетне докарах един развъждач който ми каза да сложа памук.на следващия ден си бяха издълбали дупка в гнездото за да снасят.след 3 дена снесе.и нататъка знаете историята.ще пробвам за второ люпило като сменя материала(както ми казахте).
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот nikilaaa » Съб Юни 11, 2011 8:00 am

а каккъв материал да изполвам защото до сега съм въртял три и те легнаха единствено на памука.
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: втори опит

Мнениеот shikata » Съб Юни 11, 2011 10:50 pm

Женската когато е развита снася и на пластмасата, ако няма материал.Аз ползвам нарязани и разнищени парчета зебло.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: втори опит

Мнениеот stoianov » Съб Юни 11, 2011 11:47 pm

В зоомагазините продават готов гнездови материал.Струва от 2.50 до 5 лева в зависимост какво съдържа.Най-често са в кошничка и има канап и конци наразяни на 2-3 см. и нещо като памук, но по грубо.Слагаш го в клетката и те си избират.
Лично аз купувам от железарията канапено въже 25 метра за 5 лева, разплитам и нарязвам на 4-5 см, "варя" го за 10 минути на бавен огън и има за всички. :cool:
А между другото тази година и аз имах същите проблеми с една женска, три пъти разваляше гнездото докато снесе и после още два пъти до третото яйце. :think: Падна голямо местене на гнездото докато се намести. :lol:
Но от първото люпило изкара 3 пилета и в момента пак е на яйца, и пак в същото гнездо, така че не всичко е загубено.Успех.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта