Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Сивокрили

Модератор: sandan

Сивокрили

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 5:39 am

fridolina написа:В раздела селекция и генетика на статиите във Verdi&Ardesia има една, написана от Francesco Chieppa, за тази доста рядко срещана и за мен много красива цветова вариация, черен пастел селекция сивокрил: Esperienze di Allevamento con il Nero Pastello Ali Grigie,
илюстрирана с професионални снимки.
Изображение
Останалите снимки към статията можете да разгледате тук: http://www.verdiardesia.com/articoli/album_neroP/album_NP.html

Ако не греша при сивокрилите има известен полов диморфизъм, но подробностите са ми неизвестни.
Изображение
Ще помоля Емо, който отглежда тези птици, да ни разкаже малко повече за тях - какво педставлява, как се унаследява и как би трябвало да изглежда съвършената птица сивокрил.
Естествено и всички други са поканени в дискусията.


sandan написа:Сивокрила е една сравнително рядка птица,много модерна и все по-често се вижда по изложбите.
Сивокрилите са селектирани черни пастели,от които се различават по светлият цвят на крилата и щрихата.На последната снимка която е пуснала Фридолина се вижда разликата.
Птиците са от черният ред,унаследяването е полово свързано(ако някой иска мога да го обясня по-подробно) щрихите на съвършената птица трябва да са като пулове по гърба подобно на Фео.
Селекцията е трудна и събирането на 2 прекрасни птици не дава добри резултати.На националната изложба говорихме с немският съдия за селекцията и той ни препоръча за постигането на добри резултати да ползваме носители.Миналата година пуснах мъжки сивокрил с женска черна птица и при женските които бяха сивокрили формата на щрихата бе подобна на тази при черният пастел,теоретично тези птици подобряват "пуловете" на сивокрила.
Тази година съм пуснал 7 чифта сивокрили червена мозайка като имам и няколко носителя и по натам мога да кажа какви са ми резултатите от работата с тях.
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Dr. Velev » Нед Ное 02, 2008 12:31 am

Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Сивокрили

Мнениеот fridolina » Пон Ное 03, 2008 11:46 pm

sandan написа:Тази година съм пуснал 7 чифта сивокрили червена мозайка като имам и няколко носителя и по натам мога да кажа какви са ми резултатите от работата с тях.

Предполагам, че вече птиците са напълно оформени. Ще споделиш ли какви са резулатите?
Ще се радвам, ако видим някои от тях на снимка, а защо не и на Националната изложба на БАДП. Изображение
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Dr. Velev » Вто Ное 04, 2008 12:29 pm

Заминаваме с Емо за Италия . На сивокрилите тази година според мен шампион ще бъдат от Стара Загора / Светла /. Незнам какво е направил Кънчо .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 19, 2008 11:13 pm

Генетика сивокрили

GfGf- Фенотипно / външно проявление /----- нормална птица /черна мозайка /

Gfgf ----- нормална птица /черна мозайка /
носител на сивокрил

gfgf -----сивокрил мъжки

Gf ----- нормална женска

gf ------ сивокрила женска


Унаследяване свързано с пола държание + към - рецесивно
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Сивокрили

Мнениеот Букович » Чет Авг 01, 2013 12:08 am

Един невероятен сивокрил
Изображение
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Сивокрили

Мнениеот Polad112 » Чет Авг 11, 2022 11:51 am

Колега, не ти се отваря изображението
Polad112
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:52 pm

Re: Сивокрили

Мнениеот Polad112 » Чет Авг 11, 2022 11:52 am

Иначе, браво, много добре колега
Polad112
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:52 pm


Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron