Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с крачетата на някои канарчета!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот nightingale » Сря Окт 22, 2008 1:35 pm

Тиквено семе, слъчногледово семе,коноп,овесени ядки,орехи,настърган кашкавал,постна изваря,яйца,ръж,пшеница. Те са богати на белтъчини. Процентното им съдържание е между 15 и 30%. За сравнение зелето има 1% морковът 1.5% а марулата2%. Рапицата и ленът около 8%.Бианаболите това са храни богати на протеини/белтъчини/ .
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Заспала котка » Сря Окт 22, 2008 2:13 pm

Хиляди благодарности за инфорамицята. Не даваме нито едно от изброените освен морков. З анаболите се пошегувах, дори не знам, че има такива за пернатите. :D :D :D :D
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот sandan » Сря Окт 22, 2008 8:29 pm

nightingale написа:Докато забележиш видимо подобрение./2 седмици през ден/След това предоставяй вода за къпане всекидневно за да може пилето да поддържа нужната хигиена на краката си.Избягвай храни богати на белтъчини от които има риск за ставна подагра и след 2-3 месеца крачката му ще са като нови. Но все пак трябва да знаеш ,че птица която е на повече от 1 година краката не са като на бебенце.


За прекаляването с белтъчини си много прав.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Заспала котка » Сря Окт 22, 2008 9:13 pm

nightingale написа: Но все пак трябва да знаеш ,че птица която е на повече от 1 година краката не са като на бебенце.


Ох, успокои ме. Днес купих вазелин и утре гепвам орела да му мажа карката. Ама крачето без пръстена е по-дебело. То и онова с пръстена беше малко проблемно, защото той не се движеше свободно, но сега е наред.
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Re: Проблем с крачетата на някои канарчета!

Мнениеот niki87 » Вто Фев 02, 2021 11:27 am

Здравейте, виждам, че темата е много стара, но се надявам някой да я види и да ми отговори. Имам канарче, което тази година става на 6 години. От доста време гледам, че краката му имат едни бели-жълти "люспи" и си мислех, че е заради това, че не иска да се къпе. Бях му купил ваничка, която се закрепва на клетката, но не нещо не я харесва... Чак миналата седмица реших да му сложа една чиния с вода на масата (защото го пускам из стаята по принцип) и така хубаво се къпе. "Люспите" обаче си стоят. Вчера сутринта се паникьосах, защото видях, че на левия крак (без пръстен) там където започва стъпалото има синьо-лилаво петно... Въпреки, че като цяло си е много жизнено и яде почти всичко, което ям и аз (естествено в малки количества), и го пускам да лети свободно из стаята не съм най-добрия стопанин и ми е много мъчно... Ще прикача снимки да видите краката му. На снимките се вижда и, че едното му пръстче на десния крак е свит. Не знам от какво се получи. В клетката държа едната пластмасова пръчка, а дръгата е от клонче Липа. Но проблемите един по един. Надявам се някой да ми даде съвет какви витамини да му взема и какво да направя за краката му, защото доколкото разбрах тук в Русе нямало добър ветеринар по птиците. Затова явно трябва да се оправям сам. Четох за люспите, че се мажели с глицерин, за да омекнат и после с пинцета се махали, но не пише колко време се изчаква, за да омекнат достатъчно. Не искам да го мъча и да го боли... Освен това после маже ли се с нещо и с какво? Имам едно шишенце растителен глицерин (сладък е на вкус), но не знам дали ще му стане нещо, ако го кълве. Помогнете, моля! [Не виждам снимките като ги сложа в img таг затова сложих и директни линкове]

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


https://ibb.co/v3N8Mkj
https://ibb.co/PQmd32w
https://ibb.co/BNRVRMC
https://ibb.co/dg71xnK
niki87
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Дек 05, 2014 12:18 am

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron