Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с крачетата на някои канарчета!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот Заспала котка » Нед Окт 19, 2008 6:06 pm

AleSio, благодаря ти за милото посрещане. Аз май не съм съвсем луда по канарчетата, макар да са ми много мили и ги обичам искрено. Лудият по тях е мъжът ми, който ми ги пробутва повече от 20 години.Миналата година ми умря едно голямо сладурче, за което още тъгувам и се заклех повече да не пускам канарчета у нас. Ама така майсторски ми го пробута, че сърце не ми даде да го подаря на някой друг. Изглежда у нас друго може и да няма, но канарчета дал Господ. Сърце ми се къса да ги гледам болни, това ми е проблемът с тях. :( :( :(
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот AleSio » Нед Окт 19, 2008 6:09 pm

Заспала котка написа:AleSio, благодаря ти за милото посрещане. Аз май не съм съвсем луда по канарчетата, макар да са ми много мили и ги обичам искрено. Лудият по тях е мъжът ми, който ми ги пробутва повече от 20 години.Миналата година ми умря едно голямо сладурче, за което още тъгувам и се заклех повече да не пускам канарчета у нас. Ама така майсторски ми го пробута, че сърце не ми даде да го подаря на някой друг. Изглежда у нас друго може и да няма, но канарчета дал Господ. Сърце ми се къса да ги гледам болни, това ми е проблемът с тях. :( :( :(


че какви са тези птици да са живи по 20 години.лелееееееееееее.
а къде е мъжът ти?
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Заспала котка » Нед Окт 19, 2008 6:13 pm

Друго исках да кажа. Не че някое канарче е живяло 20 години, а той повече от 20 години ги отглежда. Отгледали сме десетки птичета. Този, който ми умря миналата година, беше на 12 години. Страхотно птиче беше милото. Казваше се Тигър. А колкото до мъжа ми - в кухнята е, пийваме по чашка една домашна ракийка, чудо! :lol: :lol:
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот fridolina » Нед Окт 19, 2008 7:36 pm

Добре дошла и... наздраве! :lol:
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Заспала котка » Нед Окт 19, 2008 7:50 pm

Благодаря, благодаря. Ето един поздрав за вас [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kpfsYIN9cZ8&feature=related[/youtube]
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот nightingale » Нед Окт 19, 2008 9:45 pm

Заспала котка написа:Добър ден на всички. Имам проблем с едното краче на канарчето. Подариха ни го миналата година съвсем младичко. Обърнах внимание на крачетата - тънки като кслечки за зъби, гладки, розови. След няколко месеца по двете се появиха едни неща като стара кожа, напукана, стои като керемиди. Мазах с глицерин и йод. Малко се оправиха, но сега пак ги има на крачето без пръстена. Погледнато отстрани то стои по-дебело от другото. Ветеринарят ми се премести на друго място и не мога да ходя на преглед. Знаете ли с какво да го мажа, за да се отстранят тези люспи?

За проблема с подуването на крачето - имах същия с друго птиче, което май се беше заразило с гъбички и крачето с пръстена се поду яко. Наложи се да го срежа с маникюрни клещи. Беше ужасно. Но успях. След това се получи абсцес (не от манипулацията) близо до пръстенцата, събра се гной на топчица и го мазах дълго време с ихтиол, оправи се. Но беше засегнат нерва и не можеше да разтваря пръстчетата, но не му прречеше толкова. Моля ви, пишете спешно, защото съм притеснена да не стане нещо на крачето. Благодаря. :o :o :o :o
Намажи ги с възелин. С йод ако ги намажеш ще трябва да си търсиш пак ножичката. Това е супер грешно.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AleSio » Нед Окт 19, 2008 10:10 pm

Въъъъъъъъъ колко яко пеят,моите още не съм ги чувал да пеят
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Заспала котка » Пон Окт 20, 2008 9:41 am

nightingale написа:
Заспала котка написа:Благодаря. :o :o :o :o
Намажи ги с възелин. С йод ако ги намажеш ще трябва да си търсиш пак ножичката. Това е супер грешно.


За йода ми каза моя ветеринар, който е страстен почитател и отглеждател на канарчета. За дезинфекция. Същото прочетох и в книга за животни и птици. Добре, ще го намажа с вазелин, ама да не е отровен за канарчето? И като се размекнат люспите какво по-нататък? Дали не е някакъв паразит? :roll: :roll:
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот nightingale » Вто Окт 21, 2008 9:19 pm

Заспала котка написа:
nightingale написа:
Заспала котка написа:Благодаря. :o :o :o :o
Намажи ги с възелин. С йод ако ги намажеш ще трябва да си търсиш пак ножичката. Това е супер грешно.


За йода ми каза моя ветеринар, който е страстен почитател и отглеждател на канарчета. За дезинфекция. Същото прочетох и в книга за животни и птици. Добре, ще го намажа с вазелин, ама да не е отровен за канарчето? И като се размекнат люспите какво по-нататък? Дали не е някакъв паразит? :roll: :roll:
Ами нали това е целта,да се размекнат люспите. А страстният почитател с ветеринарксо образование го попитай него ако са паразити каква е целта на йода.. Или се замисли ако твоите крака бъдат нападнати от гъбички и ги намажеш какво ще последва.Или пък имаш микроспория на ръката и намажеш огнището.Между страстен почитател на футболът и добрият играч има известна разлика. Така е и с ветеринарите понякога.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Заспала котка » Сря Окт 22, 2008 8:13 am

Благодаря за отговора. Кажи, моля те, колко време да го мажа. Предполагам, че той сам ще си махне люспите. Уф, че тъпо. Много мразя да имам проблеми с животинките. :roll:
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот nightingale » Сря Окт 22, 2008 11:48 am

Докато забележиш видимо подобрение./2 седмици през ден/След това предоставяй вода за къпане всекидневно за да може пилето да поддържа нужната хигиена на краката си.Избягвай храни богати на белтъчини от които има риск за ставна подагра и след 2-3 месеца крачката му ще са като нови. Но все пак трябва да знаеш ,че птица която е на повече от 1 година краката не са като на бебенце.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Заспала котка » Сря Окт 22, 2008 12:38 pm

Благодаря за отговора. Кои храни съдържат белтъчини? Ние му даваме смеска за канарчета и на Витакрафт семенцата за пеене, за перца и за общо укрепване (анаболи) :D :D :D
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта