Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Това са част от моето стопанство

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот slona67 » Чет Фев 02, 2012 9:29 pm

Поздрави за колегата Марков-хубави условия,вижда се ,че разбира от материята.............!
Но не мога да разбера-сърказма в думите на някой!


Към refab -колега престани с тези кафези(както ги наричаш- карцери).Не разбра ли ,че без тях ПЕВЧЕСКО КАНАРЧЕ- не става!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот doctora » Чет Фев 02, 2012 10:34 pm


Веселин Марков - л.номер 656 ; Класиране Щам 1во място 421 ;
13 A ; номер ПТ 17 ; КЛОК 4 ; БОЛ 3 ; РОЛ 0 ; Оценка 84 ;
13 B ; номер ПТ 02 ; КЛОК 5 ; БОЛ 0 ; РОЛ 2 ; Оценка 99 ;
13 C ; номер ПТ 47 ; КЛОК 5 ; БОЛ 0 ; РОЛ 3 ; Оценка 120 ;
13 D ; номер ПТ 12 ; КЛОК 5 ; БОЛ 0 ; РОЛ 3 ; Оценка 117 ;
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот paboev » Пет Фев 03, 2012 1:04 pm

:D :D :D :D :D :D :D :D
doctora написа:В едно "стопанство", най важни са купите и птици с яки точки.....всичко останало е "измама"..... :wink:
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот Марков » Пет Фев 03, 2012 4:57 pm

И още от мен
Изображение
Марков
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:23 pm

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот Марков » Пет Фев 03, 2012 5:06 pm

И още
Изображение
Марков
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:23 pm

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот kanar4e75 » Пет Фев 03, 2012 9:22 pm

Марков написа:И още
Изображение
С една дума-професионално :|
kanar4e75
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 8:38 pm

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот slona67 » Съб Фев 04, 2012 12:54 pm

Марков-Браво,доста развъждачи ще ти завидят за условията който си създал! :| :| :|
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот nightingale » Нед Фев 05, 2012 2:26 am

Поздравления Марков !
Но ето това което си написъл малко глупавичко ми изглежда.
Марков написа:Това са снимки направени след конкурса на другия ден Птиците ми живеят във волиери 4x3x3 метра Ти който ме питаш имаш ли въобще канари и колко са ти големи волиерите Ти много си чел но изпрати снимки на твойте канари и волиери Ако волиерите са ти по големи от моите и птиците са ти с по високи оценки и повече от моите но не закупени от чужбина аз ще ти подаря всичките си канари За твоя справка работя с 55 женски

Дано замисълат на темата е да покажеш птиците си , а не нещо друго.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот doctora » Нед Фев 05, 2012 12:01 pm

Певческите породи канари са трудни за разбиране и особено песента. Всеки си ги гледа според условията които има и това какво разбира и какъв опит е натрупал. Прави ми впечатление,че през последните години се понаучихме да развъждаме, отглеждаме и обучаваме добри птици. Съдията и резултатите от конкурс са част от облика на канаровъда. Особено песента е променлива величина и изисква детайлно познаване, като се започне от генетиката на птиците, развъждането, обучаването и се стигне до конкурсите. Но това са теми които трябва да се разискват сериозно на семинари. Пуснал съм клипчета на наши птици за коментари.....и какво, нищо....Песента не се ли познава, преценка няма как да се направи(да не говорим за оценка)
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот zlatistij » Нед Фев 05, 2012 1:03 pm

докторе много добре си го замислил това с коментарите но нали знаеш какво става след всеки коментар започва се една, кой разбирал, кой не разбирал, на кой колко му е голям и тн. примери много и накрая се получава ключ на темата може би за това никой не коментира, а е добре да се качват и повече клипове на собствени птици(не само от конкурси)
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот doctora » Нед Фев 05, 2012 2:09 pm

Не смятам да се стигне до заключване на тема. Това е в интерес на всеки. От конкурса в Поморие се направиха пълни записи на птиците. Хубаво е да качите някои клипчета.... това наистина ще е представяне!
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Това са част от моето стопанство

Мнениеот zlatistij » Нед Фев 05, 2012 4:06 pm

предлагам да се отвори нова тема( понеже тази не е подходяща) в която да се качват птици и да се коментират,записи от конкурса в пм. има но всеки сам си преценя дали да ги качва ,най-добре е да се качват единични птици така по лесно ще се правят коментари, а и според мен коментарите трябва да са от хора които разбират и чуват песента на waterslager не от начинаещи като мен например :oops:
Аватар
zlatistij
потребител
потребител
 
Мнения: 209
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:06 am
Местоположение: несебър

ПредишнаСледваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта