Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Клуб Малиноа

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот христо абаджиев » Чет Фев 17, 2011 11:44 am

Ще споделя с вас как виждам нещата за себе си.Живея в Казанлък ,малък град в централна България.В целия град сме двама ,които отглеждат канари.Наясно съм , че за да се развивам в хобито трябва да общувам с хора с моите интереси.Две години членувах в дружество "Одесос" гр. Варна, но за съжаление не познавах , дори и един от членовете му.След това станах член на дружество "Дяга" гр.Стара Загора .Присъствал съм на няколко сбирки и се чувствах много добре след контактите си с колеги. Както мен ,всички отглеждащи Малиноа , са били или са членове на дружества по места ,но това надали задоволява необходимостите им свързани с расата.СЕГА всички които милеем за Малиноа имаме възможността да се ОБЕДЕНИМ в Клуб с общи интереси и ясни цели и това се случи.Клуба е отворен за всички желаещи и смятам че междуличностните неуредици могат да бъдат и трябва да бъдат пренебрегнати в името на хобито.Няма да използвам имена, но отправям покана към всички, които бяха поканени на учеридяването , и не доидоха за съжеление , са добре дошли.Както и към всички радетели на расата Малиноа Ватерслагер.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот doctora » Чет Фев 17, 2011 1:55 pm

Г-н Абаджиев и господа канаровъди, лошо няма в това да има клуб " Малиноа". Тези приказки за радетели на расата и въобще за хобито, сме ги чували отдавна. Нещата стоят по друг начин (въпреки че за някои неща сте се убедили сам г-н Абаджиев, но има време...още неща ще ви се изяснат).Още като разбрах, че се образува нова асоциация-НАКО, предположих разцепване не само на Орфея, но и на малиноата и цветните канари. И фактите какви са:
1. Орфей в НАКО и БАДП
2. В БАДП се подготвя нова версия- само южен славей
3. Малиноа в БАДП и НАКО
Всичко това е една велика гупост - една шепа хора сме......но липсват правила, което е добре дошло за някои.
Здравейте докторе защо да е разцепление?Аз си мислих че е обединение на всички отглеждащи тази порода канарчета в едноименен клуб
Дано да е така......
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот христо абаджиев » Чет Фев 17, 2011 3:50 pm

Докторе като чуя oбращението гн.Абаджиев започвам да си мисля че съм сбърка някъде дано не е така. :cool: А що се отнася за разцепление .Разцепление на какво.Смятам че клуба ще ни обедени любители от цялата страна и това вече е факт.След като мине съдебната регистрация Клуба ясно ще изрази кандидатурата си за членство в БАДП.Искренно се надявам на следващото събрание на Клуб Малиноа да стоим на една маса. :drinks:
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот doctora » Чет Фев 17, 2011 8:43 pm

Едни на кораба, други в лодката а някои зад борда.....
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот burg » Съб Фев 19, 2011 2:01 pm

Колко конкурса за малиноа да очакваме през 2011г.? Членството в Клуб Малиноа условие ли е за равнопоставено участие в конкурс организиран от този клуб? Аз лично съм член на БАДП и отглеждам фигурностойкови и по-отскоро малиноа,затова и темата ме заинтригува .
Аватар
burg
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 19, 2011 11:53 am
Местоположение: Бургас

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот христо абаджиев » Съб Фев 19, 2011 5:12 pm

Когато конкурса е организиран от Клуб Малиноа всички членове на клуба са равнопоставени.Тавана за участие е 20 птици и таксата е резултата от направените разходи разделени на оценяваните птици.Нечленове могат да участват при условие че има свободни места за оценка на птици и таксата за тях ще бъде двоина.Тези условия са заложени в устава на клуба.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот kanaryman » Съб Фев 19, 2011 7:03 pm

христо абаджиев написа:Когато конкурса е организиран от Клуб Малиноа всички членове на клуба са равнопоставени.Тавана за участие е 20 птици и таксата е резултата от направените разходи разделени на оценяваните птици.Нечленове могат да участват при условие че има свободни места за оценка на птици и таксата за тях ще бъде двоина.Тези условия са заложени в устава на клуба.



При този устав почти сигурно е че няма да има свободни места и с тази двойна такса другите са нежелани това си е притискане.
kanaryman
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 9:17 pm

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот Ivan Ivanov » Съб Фев 19, 2011 8:14 pm

Членството в клуба е 20 лв.на година,т.е. 1.66 лв.на месец и ставащ равнопоставен член в клуба! Така е в цял свят.
Кое е притискане :?:
Ivan Ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 10:04 pm
Местоположение: Haskovo

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот doctora » Съб Фев 19, 2011 10:47 pm

Нищо де! Големия кораб пътува. Ние в лодката ще се борим с вълните и ще събираме тези зад борда. Та, каква е играта:
1. По 20 птици на човек-добре звучи
2. Не всеки може да извади 20 птици(ако не заради бройката)-допълват се от другите колеги(нормално)
3. Конкурса струва около 1000лв.- 140 птици за 2дни на съдия прави грубо по около 7-8лв. на птица-цената на конкурсната птица е друга или всеки има файда да изкара повече птици и какво става..... конкурса преминава в друга фаза-оценяване на птици за някои, а за други съдията да им каже какво имат. Това също е нормално.
4. Извод-право е на клуба да решава за дейността на членовете си. За другите клубове, проблема си е техен-също е нормално
В Белгия и други страни, доколкото съм запознат конкурсите се организират от различните клубове, но участва всеки желаещ без значение в кой клуб членува. По този начин се организират повече конкурси.
След разговори с колеги, които не са заявили членство в клуба на Малиноата, се насочихме да организираме конкурс под егидата на клуб "ДЪГА" и "БНКЦК" в който може да участва всеки желаещ, без значение къде членува на равни начала и без доплащания. Подробности ще има след като се решат нещата. Това го решихме така, за да може да участват и членове на НАКО.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот burg » Нед Фев 20, 2011 12:08 am

Това с двата конкурса ми звучи по-обнадеждаващо.Така всеки би имал повече от една възможност за изява ,пък и те канарчетата не са латерни пускаш копчето и ....В двубоите се изграждат тренерите,а те отбора.Би било хубаво датите на конкурсите да не съвпаднат случайно.Все пак това е възможност да се срещаме и общуваме.
Аватар
burg
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 19, 2011 11:53 am
Местоположение: Бургас

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот kanaryman » Нед Фев 20, 2011 11:15 am

Докторе,това което исках да напиша сте написали преди мене.Явно не всички ще бъдат желани в клуб на малиноата това стана ясно.Личното ми мнение това което се видя на конкурса и това което каза миналата година съдията Jelko става ясно че няма хубава малиноа в Бг,колкото и да ни е мъчно.
kanaryman
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 9:17 pm

Re: Клуб Малиноа

Мнениеот doctora » Нед Фев 20, 2011 9:24 pm

Моите уважения към всички колеги, но не съм съгласен, че в България птиците малиноа не са добри. В последните години се внесоха отлични птици и тяхното поколение показва добро качество. Разгледайте класациите на Белгия, Испания, Гърция, Турция и др. Донякъде ни липсва опит, допускаме грешки, но това е нормално. За чуждите канари не искам да вземам отношение, но от моите на конкурса съм доволен. Това което очаквах, приблизително това и стана.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

ПредишнаСледваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron