Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Намерено малко синигерче - моля за помощ!

Модератор: nikigeen

Намерено малко синигерче - моля за помощ!

Мнениеот Ралица Кирилова » Съб Май 22, 2021 1:13 pm

Здравейте!
Вчера с детето ми намерихме две малки синигерчета. На детската площадка пред очите ни една сойка отнесе едно пиле и явно събори останалите от гнездото им. Така ние ги намерихме, две малки пилета, оперени, подлитващи, но още бебета... Огледах се за гнездо, но за съжаление не го видях и ги взехме в къщи. Сложих ги в една кутия с дупки, купихме една универсална храна за малки птички, дадох им от нея с една спринцовка, купих им и бели червеи, дадох и от тях... Звънях в Зелени балкани, в Дивите животни, в няколко ветеринарни клиники и никъде не поискаха да ги вземат. И си останаха при нас, през нощта им сложих една бутилка гореща вода, да ги топли ... Но за съжаление едно не успя да се справи и го изгубихме... Другото обаче е доста по-здраво, преместих го в голям кашон от сутринта е яло три пъти по 10 червея, но не иска да пие вода, обажда се, прилита в кашона, сложих му една пръчка да се качва на нея. Съпруга ми му купи днес някакви гранули специално за насекомоядни птички, довечера ще го пробваме с тях... Моля дай те съвети за отглеждането му! И без да ме корите, моля кажете, има ли според вас опасност да прихванем в къщи някоя болест, паразити - имам малко дете и честно казано днес се притесних и за това, освен за самото пиле! Благодаря ви!
Ралица Кирилова
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Май 22, 2021 12:51 pm

Назад към Папагали и екзотични

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта