Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хибрид или порода

Модератор: sandan

Re: хибрид или порода

Мнениеот akademika » Пон Мар 19, 2012 9:58 am

Dr. Velev написа:До колкото си спомням Каров работеше с органели хибриди за орфеи . Имаше стройна схема , която я имам някъде Орландовските специалисти го оплюха и той се отдръпна , като интелигентен и деликатен човек . Вчера ми се обади д-р Няголов по други въпроси и ми каза ,че много сериозно рабати за орфей с Каров ,като са дали на 2-3 момчета да вадят птици , под строг контрол и работят , но принципа генетична селекция . Подробности за мелодиите каза че ще ми демонстрира на живо . Смятам ,че от там ще излезе нещо интересно , защото както знаете там има Кувейстки дивиденти и парите вложени в проекта са доста сериозни.

Още преди 10/15 години, съм коментирал с него че единствения начин да се направи нещо "ново" и интересно е чрез крастоската на канара с диви птици без значение от вида, стига хибрида да е плоден а именно : органел/мозамбик/сенегал/алпйски органел и тн. Не е тайна че и при цветните канари колегите от развитите страни използват диви птици при някои породи канари . При бакърените използват венецуелска скатия а при зелените една зеленикава птичка с много черни крака и клюн на която незнам името :?: Несъм сигурен но мисля че и испанското фигурно стойково канарче тръгва от органела :?: А що се отнася до "орфеите" не само Гошовците работят с органел. :wink:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот Dr. Velev » Пон Мар 19, 2012 10:47 pm

Темата за орфеите за мен е вече табу . Достатъчно време и нерви си изгубих но, Humano errare est.'
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: хибрид или порода

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Пет Мар 23, 2012 8:25 pm

Dr. Velev написа:Темата за орфеите за мен е вече табу . Достатъчно време и нерви си изгубих но, Humano errare est.'


Човешко е да се греши, но си мисля, че горния цитат се пише Errare humanum est. :cool:
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: хибрид или порода

Мнениеот Dr. Velev » Съб Мар 24, 2012 10:12 pm

И аз така мислех ,но на няколко места в "всемогъщия " интернет така бе даден . Важно е смисълът " Да грешиш е човешко , но да повтаряш грешките ........"
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Фигурностойкови канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта