Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Колеги ето и руският певец с обяснение

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот Paulina » Нед Фев 14, 2010 1:51 pm

tihomir4o написа:Мерси, не съм много в час с немския но май разбрах оранжевочел дрод.
Или бъркам? Все пак птичето ми се вижда странно, поне на мен!

Бих казала от английският - оранжавоглав дрозд ( от немският не може да се преведе ) . Мога да ти напиша само това , което намерих в нета за нея ( ако те интересува ) . А иначе - явно ( в Индонезия например ) много обичат мъжките птици заради песента и си ги гледат като канарче .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Колеги, ето и руският певец...

Мнениеот trush » Нед Фев 14, 2010 7:26 pm

Много стока и хора са били внасяни и идвали, продължават да се внасят и идват през годините(легално или нелегално)в нашата страна от недотам възхитителната Азия, но чудно, как тези наистина интересни птици - Оrange-headed thrush, са все още за нас почти като представители на извънземната фауна.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Re: Колеги, ето и руският певец...

Мнениеот nightingale » Нед Фев 14, 2010 7:36 pm

trush написа:Много стока и хора са били внасяни и идвали, продължават да се внасят и идват през годините(легално или нелегално)в нашата страна от недотам възхитителната Азия, но чудно, как тези наистина интересни птици - Оrange-headed thrush, са все още за нас почти като представители на извънземната фауна.
Нямаш си на предстравя южна азия и големите архипелази какви птици крият. Много от тях са добре познати на монголоидите ориенталските народи. Ако трябва да се изразим точно у нас 90 % от отглежданите по света птици са ни непознати. Хората отдавна напреднаха до там ,че вече се появяват първите цветови мутации на някои видове колибри. А ние тук още ''влакове взривяваме'' Ако могат да стигнат до бомбата де , защото и релсите напоследък са рядкост. :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Колеги, ето и руският певец...

Мнениеот trush » Нед Фев 14, 2010 8:15 pm

Именно, а в България пристига само боклукът Made in Asia.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот Paulina » Нед Фев 14, 2010 8:24 pm

Ох , остави , че ако стане известно и тук птичето ще се внася , по-точно казано изнася както жаката ( например ) . . . :(
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Нед Фев 14, 2010 9:08 pm

Paulina написа:Ох , остави , че ако стане известно и тук птичето ще се внася , по-точно казано изнася както жаката ( например ) . . . :(
Това няма как да се случи, както не се случва нелегалният износ на жака към Американският континент. По принцип контрабандата на тези папагали е в следствие на няколко феноминални фактора : супер интелигентна птица , която води първенството при ораторските умения на папагалите + лесен и безконтролеруем бракониерски лов + бедни държави износителки в които 10 $ са много пари + голям брой колониални държави при които ''нелегалните екскурзии'' са нещо обичайно и не на последно място - некомпетентноста на крайният клиент какъвто е и Българинът , всичко това прави условията идеални.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Колеги, ето и руският певец...

Мнениеот trush » Нед Фев 14, 2010 10:05 pm

Колеги, todpetrov този път направо ме (ни) разби, както често обича, самият той да се изразява-започна една тема и после ни насочи към друга без всякакво предупреждение, но да не сме закачали за стръвта...
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот todpetrov » Сря Фев 17, 2010 1:07 am

Колеги радостен съм от факта ,че и вие се впечатлихте от птицата . Сега съм в процес на издирване на птици подходящи за обучение на канари и така попадам на тези клипове :) .
И нека да се върним на темата защо няма все още клип с субтитри на Орфей се питам аз много хора разбират , но никой не прави.
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Предишна

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron