Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


"Орфей"-мистика или реалност

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот Ал.Иванов » Вто Яну 13, 2009 3:47 pm

Браво IB Блога е страхотен !!!!!!!!!!!!!Не е лошо колегите занимаващи се с "Орфей"да прочетат статията на г-н Каров.
...слабите се стремят към порядък...силните владеят хаоса
Ал.Иванов
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 8:49 am
Местоположение: София

Мнениеот fridolina » Вто Яну 13, 2009 5:03 pm

Нямам нищо против поставените от когото и да било конкретни въпроси свързани с Орфей. Предполагам, че те вълнуват всички, и тези които ги отглеждат, и тези които само им се любуват, та дори и тези които не ги харесват. Както виждате не се намесвам когато мненията във форума са свързани с това.
Не знам дали забелязвате, но в повечето случаи се старая да съм толерантна и към отношенията на хората във форума и давам възможност всеки да си каже кому е фен и кого не харесва. Старая се да съм търпелива и да давам възможност и на двете страни да изразят позицията си. Дори и тогава не се намесвам.
Но вече две страници аудиторията на форума продължава да чете само това! При положение, че "противника" вече отдавна не отговаря,
оставам с впечатлението, че ivberov и Dr. Velev вече пишат не за да оборят нечие становище, а единствено и само, защото развихрилият се off topic им доставя удоволствие.
Не мислите ли, че е достатъчно?!?

Желая на всички успешна година!
Дано са повече любителите, които имат възможността да посетят "Светото Семейство"!
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ал.Иванов » Вто Яну 13, 2009 5:39 pm

Когато фактите говорат ,дори и БОГОВЕТЕ мълчат!!!!!!!
...слабите се стремят към порядък...силните владеят хаоса
Ал.Иванов
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 8:49 am
Местоположение: София

Мнениеот ivberov » Вто Яну 13, 2009 5:42 pm

Елена, не се притеснявай.В живота трябва да има естествени отдушници за натрупаното напрежение.В природата има урагани,земетресения,наводнения и цунами.Във форумите е нормално да има и спорове и искри.Така е по-интересно и за аудиторията.Жълтият цвят и пикантериите продават тиража.Ние с Бобо Велев ще оберем отрицателния вот и така "смълчаният" противник отново ще се завърне на бял кон за "адекватни доказателства,изхождайки от представителни практически извадки".Това,че мълчи не означава,че не чете.Днес вече е изтрил всичките си публикувани "собствени" мнения.МОЖЕ би е разкаяние,защото оттам започна всичко.Нека ние да сме "чалгата" в този калейдоскоп от "фолклорни"изпълнители.На слепеца е редно да подадеш ръка.На просяка да хвърлиш дребна монета.На гладния-парче хляб.Но на арогантния бърборко трябва да му затвориш устата./или да му изтриеш провокиращите отговори/
Последна промяна ivberov на Вто Яну 13, 2009 6:40 pm, променена общо 1 път
Препятствията са всичко онова,което виждаш,когато отклониш поглед от мечтите си.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Мнениеот fridolina » Вто Яну 13, 2009 6:38 pm

ivberov написа:Елена, не се притеснявай.В живота трябва да има естествени отдушници за натрупаното напрежение.В природата има урагани,земетресения,наводнения и цунами.Във форумите е нормално да има и спорове и искри.Така е по-интересно и за аудиторията.Жълтият цвят и пикантериите продават тиража.Ние с Бобо Велев ще оберем отрицателния вот и така "смълчаният" противник отново ще се завърне на бял кон за "адекватни доказателства,изхождайки от представителни практически извадки".Това,че мълчи не означава,че не чете.Днес вече е променил или по-скоро изтрил едно от "собствените" си мнения.Нека ние да сме "чалгата" в този калейдоскоп от "фолклорни"изпълнители.На слепеца е редно да подадеш ръка.На просяка да хвърлиш дребна монета.На гладния-парче хляб.Но на арогантния бърборко трябва да му затвориш устата.


За споровете и искрите си абсолютно прав! Както и споменах, се старая да не съм прекалено "строг" администратор и да давам възможност всеки да "изпусне парата".
Но, ако окончателно "затвориш устата" на всеки с който не си в съгласие (защото още преди няколко дни NG11 ми се обади и каза, че повече в този форум няма да пише), не смяташ ли, че ще изгубиш и ценното, което би могъл да ти каже?
Не смяташ ли, че ако днес бомбардираш словесно докато "спре да мърда" едного, след време другиго, няма да дойде момент в който ще се наложи, да си говориш сам. Защото малцина ще са потребителите на форума, които ще се осмелят да изкажат несъгласие с теб, като знаят какво ги очаква. И не защото не могат да спорят, а защото си ценят нервите.
Мисля, че е необходимо, да има мярка в словесните престрелки, за да не настъпи в един момент "ядрена зима", а форума да го сполети съдбата на стария форум на БНКЦК.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот ivberov » Вто Яну 13, 2009 7:05 pm

Християнската религия учи последователите си,да подлагат и двете си бузи.Китайците твърдят,че мекото побеждава твърдото.Воинът на Светлината е длъжен да приеме предизвикателството.Аз не искам да затварям усти,а да задавам въпроси,без да получавам подигравателни отговори.Защо поне веднъж не охлади менторските страсти на момчето с изтритите мнения.И да ти кажа честно,предпочитам истината да я откривам сам в живота,падайки и ставайки,отколкото да ми я сервират в хранилка.Сложи си ръката на сърцето и тихичко кажи не съм ли прав.Темата за орфеите събра голяма аудитория и доста отговори.Нали това е целта на форума.Не съм я "оплескал" аз и няма да изтрия нито едно от мненията си,за да могат хората да се убедят с очите си кой казва истината и кой иска да затваря усти.Аз ти гарантирам,че нито едно ято няма да пострада от споровете в този форум.Нито един професионалист няма да се откаже от бизнеса си.Българското канаровъдство няма да замре.Просто всеки ще си намери мястото и всеки ще стане господар на мълчанието си.Запазвам си правото на този етап да се уча от Георги Каров,Бобо Велев,д-р Христов и от моите приятели от Коньовица.
Препятствията са всичко онова,което виждаш,когато отклониш поглед от мечтите си.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Мнениеот Ал.Иванов » Вто Яну 13, 2009 8:01 pm

ivberov напълно съм съгласен с теб,ако мога с нещо да съм ти полезен за "Орфей"аз съм насреща ,както за теб ,така и за всички от този форум.
...слабите се стремят към порядък...силните владеят хаоса
Ал.Иванов
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 8:49 am
Местоположение: София

Мнениеот Dr. Velev » Вто Яну 13, 2009 9:24 pm

:shock:
Последна промяна Dr. Velev на Пет Яну 16, 2009 1:55 am, променена общо 1 път
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nightingale » Вто Яну 13, 2009 11:26 pm

Човек се намира в препълнен с хора плаж.Пече си задника и се обръща като вмирисана хамсия ту по гръб,ту по корем.Около него подскачат лапета и играят на топка,Хавлията която е опънал почти се допира с тази на съседа му.От всякъде викове и крясъци а близък роднина на Барак Обама продаващ Старозагорски слънчоглед го прескача внимателно и ловко без да испуска от поглед едрогърдестата блондинка която си е забравила горнището в къщи и се е изпраскала като тюлeн под сянката на чадъра си.Всичко е в хармония и тече като по ноти.На нашият човек не му прави впечатление дори когато децата го удрят от време на време с топката си.Няма как плаж е и то централен,това е положението.На другият ден обаче завалява дъжд и плажа е пуст.Нашето момче обаче му е за последен ден и решава да отскочи за последно.Чадърат който вчера го е пазил от слънцето сега го пази от дъжда.Той сяда на плажа и пали цигарка.По цялото крайбрежие докъдето му виждат очите няма никой.Така постоява малко и забелязва в далечината ,че се приближава още един напорист турист като него.Другият изминава голямо растояние и сяда точно до него.Там където вчера стоеше съседът му по хавлия сега също има човек.Само ,че ако предният ден на него не му правеше впечатление сега е обзет от ярост и злоба.Казва си ''а бе тоя точно тук ли намери да седне '' .......Извод колкото повече : толкова по-малко агресия и обратното, колкото по-малко : толкова повече ярост. Та вашата работа с тая ''пуста гарга'' е същата.Кво толкова не може да разделите.Не се ли усещате ,че вместо да рекламирате себе си и собствените птици вие правите точно обратното. На оня от плаажа ли искате да приличате я кажете.Не се ли замислихте че вторият плажуваш може да е сляп. Нападате се само когато групичката е малка и феновете и отглеждачите на орфея са все още десетки.Не ви стиска и не виждате смисъл да го правите с огромната аудитория на малиноа или на цветни канари нали??? Правите го защото сте шепа хора и типично българската черта е и присъща и за вас.Това си е ваш проблем но трябва да знаете.На никой от четящите буламачи и лични нападки не му станало добре.Още повече.Отвратихте хората както от себе си така и от ''гаргата си'' А бе то не бе орфей не бе чудо.Толкова сте зле ,че и отворихте темата " тоалетна чиния'' . А бе ора я се осъзнайте. Може ли на такова място , където хора се събират и обменят инфо за своята страст и хоби да има място където да се плюят. И на всичкото отгоре не ви прави впечатление.Никой не го ебе за вашите лични отношения и за вашите дразги.Аз лично призовавам администраторите да премахнат '' тоалетната чиния'' защото според мен това е в разрес с основната идея на форума.И ако Елена и Румен не ви го казаха то аз ви го казвам.Комплексите си ги избивайте на друго място..... разбирачи!!!!! PS. Лично аз съжалявам за NG11 и искренно се надявам ,че отново ще е сред нас.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nakov » Сря Яну 14, 2009 12:52 am

Браво nightingale,абсолютно се сьгласявам с теб.Всеки ден влизам в форума,вечер след работа най обичам да влезна да прочета нещо ново,информацията която получаваме тук наистина е безценна,говоря за такива като мен с по 5-10 пилета,аматьори.Но тези спорове кой е по най..не виждам смисьла от тях,не ми пречат,ще продьлжавам да посещавам форума,но все пак хората които участват в тези дразги биха могли да си решат спора лице в лице,абе кой гледа цветни канари,Орфей,малиноа..хобито и мерака ни е един,има ли смисьл от толкова нерви и кофти писания.Искренно им пожелавам да се разберат!

Поздрави от студена Канада :wink:
nakov
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 12:59 am
Местоположение: Montreal

Мнениеот nightingale » Сря Яну 14, 2009 1:13 am

Благодаря ти че разбираш нещата.Всъщност форума е създаден (поне според мен) за много широка аудитория.Хората които се занимават профисионално с птици в България хич не са много.И наистина чисто любителските интереси са болшинството от мненията.На никой от тези хора не им е работа да стават част от личните отношения на профисионалистите.От тях се очаква да вземат участие с далеч по важни и интересни неща.Никого не искам да обидя и съм сигорен и знам, че от тях има големи капацитети и просто е тъжно когато основната идея се превърне в словесно надмощие.Всеки има право на мнение .Грешно или не, прав или крив,голям или малък,добър или посредствен: точно тук се крие тоя прословут душевен оргазъм.Ако си достатъчно голям и го докажеш,ако си достатъчно прав и го докажеш,ако си себе си и го докажеш.... ето ти оргазма. Какво по-хубаво нещо от това човек да напише мнение,друг да го обори ,трети да го оспори а четвърти да го докаже с факти. Ето това е форум.Това е и дифеницията на тази дума по дяволите .Форум, спор ,дискусия. За обиди и лични нападки май мястио няма.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ivberov » Чет Яну 15, 2009 7:07 pm

Всеки има право на мнение .Грешно или не, прав или крив,голям или малък,добър или посредствен: точно тук се крие тоя прословут душевен оргазъм.Ако си достатъчно голям и го докажеш,ако си достатъчно прав и го докажеш,ако си себе си и го докажеш.... ето ти оргазма. Какво по-хубаво нещо от това човек да напише мнение,друг да го обори ,трети да го оспори а четвърти да го докаже с факти. Ето това е форум.Това е и дефиницията на тази дума по дяволите .Форум, спор ,дискусия. За обиди и лични нападки май място няма.

_____Така като се връщам и препрочитам цялата дискусия никъде не откривам обиди,провокации или преднамерени коментари ПОНЕ от моя страна.Влезнал съм във форума,за да споделя мнение и да задам въпрос,като начинаещ любител.Но ЕДРИТЕ птици се нахвърлиха отгоре.После още ПО-ЕДРИТЕ птици се скараха на ЕДРИТЕ птици и така се разхвърча перушина и започнаха ОРГАЗМИТЕ.Това е ретроспекцията на печално завършилата предсрочно дискусия за миналото,настоящето и бъдещето но орфеите.До нови срещи.
Препятствията са всичко онова,което виждаш,когато отклониш поглед от мечтите си.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта