Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот Христо Петров » Съб Авг 17, 2013 9:04 pm

woodlark написа:Г-н компетентен, натрапчиво-нахален менторе, някой си, опитващ се да заглуши небезизвестното в близкото минало радио Свободна Европа , чудом се чудя, на кого е редно да поумнее-на такива като теб, дето имат слухова недостатъчност или :evil:



Мисля , че е време АДМИНА да вземе отношение спрямо вас Г-н Чучулиго , към вашия език и отношее към всички във форума !!!
Вие прекалявате и не се усещате !!!
Аватар
Христо Петров
потребител
потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 11:21 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот Христо Петров » Съб Авг 17, 2013 9:06 pm

woodlark написа:Г-н компетентен, натрапчиво-нахален менторе, някой си, опитващ се да заглуши небезизвестното в близкото минало радио Свободна Европа , чудом се чудя, на кого е редно да поумнее-на такива като теб, дето имат слухова недостатъчност или :evil:



Мисля р че е време АДМИНА да вземе отношение спрямо вас Г-н Чучулиго , към вашия език и отношение към всички във форума !!!
Вие прекалявате и не се усещате !!!
Аватар
Христо Петров
потребител
потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 11:21 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот amanita » Съб Авг 17, 2013 10:08 pm

r_rusev написа:Тъй като имаме човек във форума,който е оторизиран да съдийства на конкурсите на националната асоциация за канарче "Орфей"( във форума е познат като slona67 секретар на НАКО ) , се надявам да направи фонетичен разчет на канара от прилежащия клип ,а така също така да посочи кои от строфите се изпълняват и от Bülbül ötümlü kanarya .

Г-н Русев от дядо съм чувала че такива разчети аналези и така нататък се правят на срещи на съдийската колегия.Когато се съберат ако сте член на НАКО нищо не ви пречи да отидете никой няма да ви изгони.
Г-н Слона 67 не е длъжен да просвещава разни(чучулиги,славеи). :drinks:
amanita
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 9:05 am

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот woodlark » Съб Авг 17, 2013 10:31 pm

Г-н Петров, включая и amanita, тук специално що се отнася до т. нар. певческо канарче Орфей , вкупом с т. нар. съдии, отсъждащи международно нерегламентираната и неутвърдена песен на тези птици , имам абсолютното право и непреклонно достойнство да посоча безпогрешно ушебийните грешки в изпълнението на тези канарчета. Това, че от вашия изтънчен слух ви убягват такива дисонанси като ролада и чафкане, си е абсолютно ваш проблем :cry:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот nightingale » Нед Авг 18, 2013 12:12 am

E добре де ... аз сега тоз голям слон ко да го правя .... :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот nightingale » Нед Авг 18, 2013 12:18 am

amanita написа:Г-н Русев от дядо съм чувала че такива разчети аналези и така нататък се правят на срещи на съдийската колегия.Когато се съберат ако сте член на НАКО нищо не ви пречи да отидете никой няма да ви изгони.
Г-н Слона 67 не е длъжен да просвещава разни(чучулиги,славеи). :drinks:

А той дядо ти ша дойде и браТчет на Шекспир....
Има- няма допреди година ме гледахте като изкопаемо като ви говорих за разчети... а пък сега и дедите ви са го знаели .
А бе интересна работа шъ се получи :D :D :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот r_rusev » Нед Авг 18, 2013 8:09 am

Здравейте всички нормални участници във форума и гости1Тенденциозно е постоянно да се изтъква ,че българското певческо канарче "Орфей"не е световно призната порода на фона на това ,че има много други певчески породи които също, не са световно признати !Непризнати певчески породи , за които аз знам(навярно по света има и още много други ) са италианското фиуме,руското канарче с овесаркова песен,сръбския славуяр,турското славеево канарче. За да се създаде една певческа порода канари се изисква много труд,време , целенасочена селекция ,човешки ресурси ,финанси и не на последно място сплотеност на работещите за тази кауза.Надявам се никой не си мисли ,че по време на работата за създаването на певческите породи малинуа ватерслагер ,харц-ролер и тимбрадо те са били вече признати световни породи!?
r_rusev
потребител
потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 8:54 pm
Местоположение: гр.ВАРНА

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот vladimirov » Нед Авг 18, 2013 10:54 am

Г-н Русев,прав сте само че в България си е съвсем в реда на нещата когато човек се опитва да направи нещо десет да му пречат.Турците си държат на тяхното бюбюл канарче,други съседи също.Тука обаче една шепа смотаняци пречат всячески на работата по Орфея.Аз вече не им обръщам внимание.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот nightingale » Нед Авг 18, 2013 1:51 pm

Да оставим за кратко лакардиите и словестните заигравки.
Г-н Русев отправя обръщение към нормалните (според него) участници във форума с думите :
''... има много други певчески породи които също, не са световно признати !Непризнати певчески породи , за които аз знам(навярно по света има и още много други ) са италианското фиуме,руското канарче с овесаркова песен,сръбския славуяр,турското славеево канарче...''
Дайте сега малко по сериозно.
Няма такова нещо като ''непризната порода''.
За да бъде една порода призната редът е следния и дали има ''шепа смотаняци'' или не , които пречат , няма значене .



Заявката за сертификат за породи животни се подава в Патентното ведомство и се вписва в дневника на заявките за породи животни, след което се извършва експертиза в Държавната комисия по породи животни в съответствие с правилника за работа на комисията.

При експертиза на породата по същество Държавната комисия по породи животни проучва и анализира следните специални изисквания: развъдна цел; кратка характеристика на изходните породи; описание на методите за създаване на породата; продуктивни качества и морфологични особености на породата; адаптивни способности и устойчивост на заболявания; численост, племенна и генеалогична структура; район на разпространение. Експертизата се извършва чрез изпитвания за различимост, хомогенност и стабилност и за стопански биологични качества.

Материалната експертиза за чуждестранни породи се извършва с поколението им, родено в нашата страна.

Правната закрила за породи животни се предоставя със сертификат, който има срок на действие 30 години от датата на издаване на сертификата.
[/color]
За да бъде една група животни категоризирана като порода , тя трябва да отговаря на определени изисквания.
В случая нито руското канарче , нито орфея , както и другите споменати от Русев животни не отговарят на тези изисквания.
Привържениците , колкото и да са те , както и ''смотаняците'' не са фактор.
Геномът определя в голяма степен вариететноста при различните видове.
За това например при кокошките има толкова много породи , докато при някои животни както при канарчето отделянето им в порода е по-трудно.
Цветът не е фактор който е достатъчен за категоризиране в порода - това и децата го знаят .
Защо обаче се заблуждавате , че песента може да бъде.
Трудно ми е да схвана изказвания от рода на '' тук в България понеже сме еди кви си , нещата не се получават''
Не се получават , не защото сме ''еди какви си'' ами защото сме непросветени.
Грешна е посоката, в която се върви по създаването на порода ОРФЕЙ - не го ли разбрахте ?!

Това разбира се не пречи да се продължава със селекцията и другите му там мероприятия , конкурси и т.н.т.
Просто когато заговорите за порода бъдете поне малко по-просветени , а не да изкарвате другите за малоумници.
И разбира се заигравките и словестните бъзици не ги приемайте като обиди - това просто е форум.
:drinks: :drinks: :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот Dr. Velev » Нед Авг 18, 2013 5:23 pm

А това което може да не ви е известно моя милост е член на тази комисия . За сега е призната само БОК и ,като чужда порода DSH /кучета /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот Христо Петров » Нед Авг 18, 2013 6:06 pm

woodlark написа:Г-н Петров, включая и amanita, тук специално що се отнася до т. нар. певческо канарче Орфей , вкупом с т. нар. съдии, отсъждащи международно нерегламентираната и неутвърдена песен на тези птици , имам абсолютното право и непреклонно достойнство да посоча безпогрешно ушебийните грешки в изпълнението на тези канарчета. Това, че от вашия изтънчен слух ви убягват такива дисонанси като ролада и чафкане, си е абсолютно ваш проблем :cry:


Много ми е чудно Чучолиго , как така при твоя "ИЗТЪНЧЕН" слух и всичките критики към канарите Орфей ,точно
ти идваш във Варна и си купуваш канари Орфеи от развъждач печелил купи и медали. Ако не те е срам поне се опитай да
връщаш дадените ти кафези които имаш наглостта да бавиш с години.
Не знам що за "специалист" се смяташ, но ти НИЩО НЕ РАЗБИРАШ от ПЕЕНЕ на канари! Ако си се опитал и да развъждаш каквито и да
са птици по–добре спри и се насочи към друго хоби.
Какъв си ти , че да казваш " т.нар.съдии " Пак ти казвам ти си г-н НИКОЙ и това дълго време няма да се промени.
Ти или имаш проблеми или избиваш комплекси!!
Ще те чакам на някой от конкурсите на НАКО да върнеш кафеза и да си поговорим двамата с тебе.
Аватар
Христо Петров
потребител
потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 11:21 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Канари "Орфей"- Майсторски клас НАКО

Мнениеот Dr. Velev » Нед Авг 18, 2013 6:12 pm

За да бъде призната една порода , не е достатъчен само ентусиазъм. Отхвърлянето на научния подход от хора ,за които последния най меко казано е неразбираем води до халтура и спорове кой е най по най. БАДП е член на международната организация СОМ където може да членува само една организация от дадена страна и където също има комисии по стандартите и породите . Конфронтацията на НАКО с БАДП на базата на лични амбиции и интриги с нищо не допринесе за развитието на " Орфея " само отблъсна хора с дългогодишен опит и познания в тази насока / Д-р Няголов , Каров и други , някои от които лека им пръст вече покойници / Някои от инициаторите на този конфликт вече не са канаровъди . Многократно съм предлагал конструктивни действия , като участие в международни изложби така ,че" породата" да бъде популяризирана и да може да се постигне някакъв консенсус по отношение на развитието и и селекцията на подобни птици в съседните на България страни . Тази есен предстои международна изложба на която сме учредители и ние БАДП в Гърция под егидата на СОМ. На 8.09.2013 в Пловдив ще се поведе разширено заседание на УС на БАДП на което освен другите предстоящи мероприятия ще се обсъжда и тази изложба .
За сведение: 1. Синът на Д-р Няголов завърши аудио инженерство в Холандия и притежава невероятна звукозаписна техника за птици . Доколкото съм информирам се подготвя издаването на диск ,от най ново поколение с песента на славеи , който ще се разпространява в ЕЕ. 2 . Трябва да се водят родословни книги при селекцията / има много компютерни програми в тази насока / 3. От всички конкурси да има протоколи , изготвени по надлежен ред с приложени аудио записи .4. Поради нарастващата ми заетост в комисиити на ЕЕ в които участвам смятам да поверя поста секретар на БАДП на някой колега , който да продължи дейността и да не затрие направеното до сега .5. Когато критикуваш , това не значи ,че си против .6 Успех на селекционерите , пожелавам освен ентусиазъм да се вложи малко разум и практицизъм.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта