Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Магазин за канари и хибриди

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот sandan » Чет Яну 08, 2009 8:15 pm

myro написа:Ами за това има много хора ходят за птици на вън защото вземат качествени птици на ниска цена и като отидеш там хората ти обесняват за какво става дума кое с какво да събереш и прочие.Пък и тука тези дето имат качествени птици се оливат с цените не всички но повечето.Аз предпочитам да си взема птици от тука от колкото от вън но на разумни цени.Не съм съгласен да плащам кажи речи двойно като може някой търговец да я донесе на по ниска цена като се има впредвит че си слага надценка.За това птиците на наще производители стоят а търговците мъкнат от вън и продават на тези дето мъкнат за турция.

Тук не съм съгласен.
Защо си мислите че в чужбина е пълно с качествени канари и то на ниски цени?
Това като ми го каже някой и ми става ясно че нищо не разбира от канари.
Аз тази година ходих на европейското в Италия за да си взема канари.Търговската площ не беше голяма ,но имаше около 1000 - 2000 птици за продажба.Аз си търсех червени липохромни канари.От 100 канара си харесах 5 (а исках поне 10 птици ) а Боби Велев 4 .Тези канари платихме на цена 50 евро.
Друга порода която търсех беше червено фео мозайка.От 50 фео си харесах 4 ( исках поне 6 )които платих по 50 евро.
Жълто фео имаше около 200 птици аз не харесах нито една цените бяха около 60 - 100 евро.
Сатине червена мозайка имаше около 50 птици не харесах нито една ,цените им бяха 50 - 70 евро.
Сатине жълта мозайка си взех 5 донякъде по неволя.
Исках липохромна червена мозайка ,имаше около 300 птици не харесах нито една.Цените им бяха около 50 евро.
Сивокрил червена мозайка взех 2 птици ( исках поне 6 ) на цена 70 евро а имаше около 100 на цена 50 -100 евро.
Птиците които купих са с много добро качество но това бяха една трета от птиците които ми трябваха.
Другия момент е че преди затваряне на изложбата молеха да купиш голяма част от птиците на едро по 8 евро.Но това бяха птици които бяха останали и никой не беше пожелал 2 дни.Ако бях взел 100 птици можех да ги продам в Бг за по 50 лева минимум и то не че са качествени а затова че са с италианска марка.Докато развъждачите робуват на италиански марки никога няма да имат хубави канари.Много от птиците които си купуват внос от Италия са тези птици които никой не е искал да купи там.
Ще ти дам още един пример за цени в чужбина.
Миналата година на световното в Белгия цените на качествените канари беше между 70 и 150 евро.На елементарните птици беше 15 евро.Сложи сега и около 1000 евро разходи и ще видиш колко струва един качествен канар.
Номера да ти внесе търговец е голяма смешка.Кой вносител от България може да различи качествения канар от посредствения?
И ако има две птици едната 30 едната 50 евро според теб коя ще предпочете търговеца?
Затова не се сърдете като ви искат 60-100 лева за елитна птица у нас.
Който продава елитните си птици (а те в едно ято са средно 30 или по- малко процента ) под 50 лева не уважава сам труда си.
Да търсиш за посредствена птица обаче 40 лева също е глупаво.Тези птици са за зоомагазините и любителите които искат пееща птичка.А в магазина трудно се продава канар при положение че вълнистото папагалче е около 15 - 20 лева.

ivberov извинявай че ти оспамих темата :?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Мъро » Чет Яну 08, 2009 8:31 pm

Аз от канари нищо не разбирам.Говоря за папагали и амадини
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот nightingale » Чет Яну 08, 2009 9:08 pm

Dr. Velev написа:nightingale браво много ме кефиш и си учудващо откровен . Май трябва да организираме едно парти :D
С най-голямо удоволствие.Силно уважавам твоите знания и опит и ще ми бъде приятно да се срещнем,както между впрочем и с всеки един от този форум.Въпреки несъгласието си спрямо някои мнения,това не значи ,че не уважавам и ценя всеки потребител тук.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Чет Яну 08, 2009 9:24 pm

nightingale написа:
Dr. Velev написа:nightingale браво много ме кефиш и си учудващо откровен . Май трябва да организираме едно парти :D
С най-голямо удоволствие.Силно уважавам твоите знания и опит и ще ми бъде приятно да се срещнем,както между впрочем и с всеки един от този форум.Въпреки несъгласието си спрямо някои мнения,това не значи ,че не уважавам и ценя всеки потребител тук.


Много сме разпръснати в цялата страна , но идеята за една сбирка не е лоша.
Преди време nightingale предложи това ,даже имаше и екстри :D
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот ivberov » Чет Яну 08, 2009 11:24 pm

Sandan,няма ограничения в темата и всяко едно професионално и най-вече откровено включване е в интерес на всички.Никой не се е родил научен,а този който търси познанието е достоен за уважение.Този форум е за да споделяме информация и ако можем да си бъдем полезни в общата кауза -без значение певчески,цветни или безцветни канари.Идеята е повишаване качеството на продукта "made in Bulgaria",за да отпаднат транспортните до Италия или Белгия.Виж до Сандански бих дошъл с удоволствие и ако имам път натам със сигурност ще ти се обадя да се срещнем.Независимо,че се занимавам със "златни" орфеи и хибриди.Това е засега.Успех и много яйца през новия сезон.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Мнениеот paboev » Пон Яну 12, 2009 7:15 pm

Докаде стигна с магазинчето колега-просто нямам тарпение :wink:
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Мнениеот ivberov » Вто Яну 13, 2009 6:28 pm

Вероятно ще въртя търговия по Интернет.Засега установявам контакти с производители на качествена стока.А и аз самият,ако всичко е о.к. ще развъждам и обучавам - предимно орфеи и хибриди.В моя рекламен блог пускам периодично интересни и полезни материали,а по-нататък и пазарна информация.Чао
Препятствията са всичко онова,което виждаш,когато отклониш поглед от мечтите си.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Магазин за канари и хибриди

Мнениеот Alessandro10 » Чет Фев 05, 2009 4:50 pm

Mного готина идея,аз съм от Пловдив и много ми липсва един такъв магазин.Иначе зоомагазините много рядко предлагат качествени канари пък и незнаеш произхода им. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Alessandro10
 

Re: Магазин за канари и хибриди

Мнениеот sandan » Чет Фев 05, 2009 11:21 pm

Alessandro10 написа:Mного готина идея,аз съм от Пловдив и много ми липсва един такъв магазин.Иначе зоомагазините много рядко предлагат качествени канари пък и незнаеш произхода им. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


Зоомагазините не са място от където можеш да купиш птици за селекция. Такива птици можеш да купиш от селекционери на канари.

Един съвет ,преди да купиш дадена порода канари се запознай със стандарта и ,така ще знаеш точно какво търсиш и риска да бъдеш излъган е малък.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Предишна

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron