Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Магазин за канари и хибриди

Модератори: sandan, христо абаджиев

Магазин за канари и хибриди

Мнениеот ivberov » Съб Яну 03, 2009 1:43 pm

Имам собствено помещение-магазин,около 20 кв.м,разположено в непосредственена близост до Пазара "Красно село" в София.Мястото е изключително оживено,от сутрин до вечер.Наскоро предишните наематели го освободиха и се замислих ,дали да не направя магазин за канари и хибриди-новата ми страст.Цветни,певчески канари и хибриди.Храни и аксесоари.Нищо повече.Търговия с предварителни поръчки и заявки.Обяви и оказион.Ще направя маркетинг и ако намеря достатъчно съмишленици,доставчици и производители ще го направя.Аз лично в София не съм попадал на такъв точно птичи магазин.Единственото място е Пазара на Подуене,но той работи само в събота.Другите зоомагазини са като супермаркети.Нова година-ново начало.Дано идеята ми да е интересна и да получа повече мнения и предложения за "специфичните" доставки.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Re: Магазин за канари и хибриди

Мнениеот yuli » Вто Яну 06, 2009 2:44 pm

Здравей

Според мен хубаво си го замислил и ти желая успех :wink:
Аватар
yuli
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 3:16 pm
Местоположение: Пазарджик

Мълчанието на агнетата

Мнениеот ivberov » Вто Яну 06, 2009 4:24 pm

Благодаря ти ,Юли за пожеланието и благословията за успех.До момента точно 100 човека бяха влизали,за да прочетат темата,но мнения липсваха.Мълчанието и гледането на агнетата.Аз си мисля,че идеята е силна и даденостите са налице.Има и друти важни компоненти,за да заработи правилно една търговска система.Успехи през Новата 2009 година.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Мнениеот rookie_gyn » Вто Яну 06, 2009 5:04 pm

Аз съм работил в зоомагазин, не в един ами в два. Моите лични наблюдения са, че най-голям оборот се прави от храни, рибки и най-накрая за съжаление идват и птиците. Още повече птиците които имаш намерение да продаваш никак не са ефтини, т.е. ще са от порядъка на 40 лв. до 140 лв. примерно. Въпросът е колко птици трябва да продадеш на месец за да си докараш една прилична заплата, като се има предвид, че и хората които те снабдяват трябва да си вземат своето? Но няма нищо лошо в идеята ти. Похвално е. Сигурно ще имаш и хората които те подкрепят и сигурно биха ти дали някои птици на консигнация./Не че аз не те, но съм по-писимистично настроен и за момента нямам никакви птици за даване даже и на "консигнация"/. Ако ще го отваряш, поне го прави преди някои празници - визирам Коледни и новогодишни, така ще имаш поне един начален оборот.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот ivberov » Вто Яну 06, 2009 7:28 pm

Rooki,благодаря ти и на теб за споделеното мнение,при това професионално.Моите наблюдения са,че в стандартните зоомагазини птиците от този тип не са чак толкова добре представени т.е. няма кой знае какъв избор.А добрият оборот идва от доброто зареждане.Колкото до снабдяването -ще разчитам първоначално на собствено производство,на няколко мои другари с дълъг стаж и големи ята.А сега,в този момент на годината,всичко вече е реализирано или подготвено за новия сезон,така че е нормално да има затишие.Поздрави и успех при теб и твоите птици.
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Мнениеот Мъро » Вто Яну 06, 2009 7:28 pm

Само за канари трудна работа.По добре направи магазин за храни и аксесоари за всякакви животни и си направи едно стелажче с канари ако ни ти се занимава с други животни.Където ходя да си копувам храна за котката продавачката казва че най много вървят храни за котки и кучета. Животните ако не са твое производство с каква надценка ще работиш един канар ако струва 50 лв на каква цена ти ще го продаваш,защото при животните има смъртност.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мълчанието на агнетата

Мнениеот Toto » Вто Яну 06, 2009 11:24 pm

ivberov написа:Благодаря ти ,Юли за пожеланието и благословията за успех.До момента точно 100 човека бяха влизали,за да прочетат темата,но мнения липсваха.Мълчанието и гледането на агнетата.Аз си мисля,че идеята е силна и даденостите са налице.Има и друти важни компоненти,за да заработи правилно една търговска система.

Аз съм едно от агнетата, които влезе 2-ри път и сега ще дам мнение:
Ако искаш да изкараш някой лев - не го прави!
Ако искаш да си велик продавач на птици в собствените си очи и да продаваш еФтинко - направи го!
Не забравяй че това е хоби - всеки хобист знае цените.Ако искаш да произвеждаш и да продаваш на дребно по цени на едро - прави го без да правиш магазин.Ако искаш да продаваш по цени на дребно - по добре си купувай стоката.Денонощието е 24 часа - не стига за всичко - ще видиш ( 2-та година след като отвориш).
Идеята беше силна преди 15-20 години, когато имаше много и качествени производители в София и стоката се харчеше много яко.
Ако мислиш че ще изкараш повече чиста печалба от това помещение с продажба на птици, отколкото ако го дадеш под наем ...... - вземи 1 листче и започни да смяташ. Аз направих необходимото !
Успех и спокойна 2009 :)
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот ivberov » Вто Яну 06, 2009 11:57 pm

Тото,не мога да се съглася,че преди 15-20 години е имало по-качествени птици и породи отколкото сега.Дори и канаровъдите тогава бяха по-ограничени в хобито си като знания,международен опит,контакти и използвани храни,медикаменти и други материали.Все пак тогава нямаше Интернет и нашето общество не беше толкова отворено към страните с дългогодишни традиции в канаровъдството по разбираеми причини.Колкото до идеята за BIRDshop-вече всеки гледа готовия кеш и хамалогията, макар и печеливша е непривлекателно занимание.МАКТУБ-ако е писано ще стане.Tx
ivberov
бан
бан
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:50 pm
Местоположение: София,Зона Б-5

Re: Мълчанието на агнетата

Мнениеот nightingale » Сря Яну 07, 2009 12:43 am

Toto написа:
ivberov написа:Благодаря ти ,Юли за пожеланието и благословията за успех.До момента точно 100 човека бяха влизали,за да прочетат темата,но мнения липсваха.Мълчанието и гледането на агнетата.Аз си мисля,че идеята е силна и даденостите са налице.Има и друти важни компоненти,за да заработи правилно една търговска система.

Аз съм едно от агнетата, които влезе 2-ри път и сега ще дам мнение:
Ако искаш да изкараш някой лев - не го прави!
Ако искаш да си велик продавач на птици в собствените си очи и да продаваш еФтинко - направи го!
Не забравяй че това е хоби - всеки хобист знае цените.Ако искаш да произвеждаш и да продаваш на дребно по цени на едро - прави го без да правиш магазин.Ако искаш да продаваш по цени на дребно - по добре си купувай стоката.Денонощието е 24 часа - не стига за всичко - ще видиш ( 2-та година след като отвориш).
Идеята беше силна преди 15-20 години, когато имаше много и качествени производители в София и стоката се харчеше много яко.
Ако мислиш че ще изкараш повече чиста печалба от това помещение с продажба на птици, отколкото ако го дадеш под наем ...... - вземи 1 листче и започни да смяташ. Аз направих необходимото !
Успех и спокойна 2009 :)
Ох.... получих оргазъм..... Тото е много прав.Послушайте го,няма да съжалявате.Ако някой не може да ме разбере ...нека направи магазин за канари и хибриди.На човека който спомена за оборота и храните само искам да го светна... работи се на 30% и се прави 5 пъти по-малък оборот от хранителен магазин ,който работи на 20% .Наема е същия ...стоката мре иска папо и гледане ...ох пак ми идва........ :D :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот AleSio » Сря Яну 07, 2009 1:25 am

хайде сега и аз да свърша върху монитора с мнения...
софия е голяма и мисля че такъв магазин за всякакви пернати,храни за пернати,лекарства и аксесоари ще върви.магазини за кучата бол,нима ние птичарите сме по малко луди и непокупателни?
до сега съм дал за 1 година поне 2000 лв за птици и инвентар,малко ли е.
а има хора които биха дали много кратно повече повярвайте ми
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Мъро » Сря Яну 07, 2009 12:40 pm

Печалбата може да е по малка от храните но се продават оборота прави печалбата а не надценката.Ако си мисли някой че ще се продадът повече от 3 птици на месец летния сезон има много здраве.Колега nightingale ако ставаше само папо и гледане е лесно но не става.Аз съм вземал птици от колега като ги гледах светеха и след 1 седмица всички птици за 2-3 дена и неговите и мойте.Е найстина тогава само гледаш.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот nightingale » Сря Яну 07, 2009 10:47 pm

myro написа:Печалбата може да е по малка от храните но се продават оборота прави печалбата а не надценката.Ако си мисли някой че ще се продадът повече от 3 птици на месец летния сезон има много здраве.Колега nightingale ако ставаше само папо и гледане е лесно но не става.Аз съм вземал птици от колега като ги гледах светеха и след 1 седмица всички птици за 2-3 дена и неговите и мойте.Е найстина тогава само гледаш.
Няма да ти отговоря.Не,че не мога а защото не виждам смисъл.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron