Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос /канари/

Модератори: sandan, христо абаджиев

Въпрос /канари/

Мнениеот STOCKY » Пет Мар 09, 2012 12:25 am

Мисля да закупя чифт певчески канари, но се колебая дали сега или да изчакам до лятото, как бихте ме посъветвали :think: . Създал съм подходящите условия за отглеждането им.. и дали, ще е проблем, ако през лятото ги оставям 24 часа навън, температурите се променят през денонощието, незнам дали, ще е проблем/естествено, няма да са застрашени от котки и т.н, на сигурно място, ще са/.
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот georgiev » Пет Мар 09, 2012 9:51 am

STOCKY написа:Мисля да закупя чифт певчески канари, но се колебая дали сега или да изчакам до лятото, как бихте ме посъветвали :think: . Създал съм подходящите условия за отглеждането им.. и дали, ще е проблем, ако през лятото ги оставям 24 часа навън, температурите се променят през денонощието, незнам дали, ще е проблем/естествено, няма да са застрашени от котки и т.н, на сигурно място, ще са/.


Здрасти, не би трябвало да ти пречи да си ги вземеш и сега, но сега е размножителния период, от което следва, че и твойте вече ще са в него. Ще трябва да се съобразиш с това, ако искаш да ги размножиш. Иначе, ако искаш само да ти пее нещо, вземи си само мъжки, а по-късно на есен си вземи и женски, така на следващата пролет ще си ги размножиш спокойно, без да се притесняваш.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот krumov » Пет Мар 09, 2012 9:53 am

Не е проблем да ги гледаш отвън,само да са на завет,не бива да са на течение и висока влага.А относно закупуването,изчакай есента и си вземи млади птици.Успех :drinks:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот STOCKY » Пет Мар 09, 2012 11:00 am

Благодаря и на двамата :wink:
Ами мисля да ги поставя заедно с клетката на едната страна на къщата ми, точно под асмалъка/гроздето/, като, ще имат и сянка и малко слънце. А през лятото юни-юли, ще ги преместя в голяма волиера, която предстои да построя. :cool:
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Мар 09, 2012 12:10 pm

Ако си голям мераклия няма да се бавиш и минута и ще ги вземеш веднага.
Под асмалъка няма да ги спасиш от котките.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот STOCKY » Пет Мар 09, 2012 12:35 pm

ТЕРИЕР написа:Ако си голям мераклия няма да се бавиш и минута и ще ги вземеш веднага.
Под асмалъка няма да ги спасиш от котките.

На сигурно място, ще са. Асмалъка е на телове, а не на желязо. Помислил съм за всичко, не се притенсявай за това. :wink: Все пак, някой по "опитен" да каже, ще е проблем ли, ако ги оставям 24 часа навън, мсиля, ако ги закупя още тези дни да ги изкарам навън, все пак е средата на март вече.. :think:
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот georgiev » Пет Мар 09, 2012 1:07 pm

STOCKY написа:
ТЕРИЕР написа:Ако си голям мераклия няма да се бавиш и минута и ще ги вземеш веднага.
Под асмалъка няма да ги спасиш от котките.

На сигурно място, ще са. Асмалъка е на телове, а не на желязо. Помислил съм за всичко, не се притенсявай за това. :wink: Все пак, някой по "опитен" да каже, ще е проблем ли, ако ги оставям 24 часа навън, мсиля, ако ги закупя още тези дни да ги изкарам навън, все пак е средата на март вече.. :think:



Ти май се шегуваш с нас??????????????
Като е следата на март, мислиш ли, че канарите ще издържат на вън?
Вземи чети и после питай.
Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот STOCKY » Пет Мар 09, 2012 1:18 pm

Нали това питам, ще е проблем ли да ги оставям сега навън, можеше да отговориш, като нормален човек.
Сигурно не съм намерил това, което ми трябва за да отварям тази тема, не мислиш ли..
Аватар
STOCKY
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот georgiev » Пет Мар 09, 2012 2:15 pm

STOCKY написа:Нали това питам, ще е проблем ли да ги оставям сега навън, можеше да отговориш, като нормален човек.
Сигурно не съм намерил това, което ми трябва за да отварям тази тема, не мислиш ли..



Моля да приемеш извиненията ми. Като за начало предлагам да прочетеш статиите в началото на сайта, да набереш малко теория. Все пак осведоми се. Иначе сега са прекалено ниски температурите и птиците няма да издържат. Те не са диви. Но като се стопли лятото, зная че в Пловдив става доста топло и няма да им е проблем, като са на шарена сянка. Но дотогава има доста време. Ако ги имаш, гледай си ги в закрито място и при съответната температура. Ако искаш да ги размножаваш, също прочети и ако има неясноти, което е нормално, отново задавай въпроси. Мисля, че тук всеки независимо, кой колко знае, чете още и се до ограмотява.
На разположение съм и на личната поща, ако имаш нежда от информация. Открит човек съм и споделям това което зная. Поздрави.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос /канари/

Мнениеот Dr. Velev » Нед Мар 11, 2012 3:36 pm

Незнам ,кой на кого трябва да се извинява :?:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia


Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта