Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


оценяване на "Орфей"

Модератори: sandan, христо абаджиев

оценяване

Мнениеот mironti » Сря Яну 21, 2009 10:49 pm

Здравейте клеги,относно оценяването на орфей и проблемите със съдиите мисля,че е добре да се промени следното.
Нека канарите и собствениците да участват в състезанието под номер,който всеки участник си изтегли.
Мое мнение е че съдиите по никакав повод не трябва да знят участващата птица чия е!
Това до голяма степен ще освободи съдиите от предръсъдъци,които доста често са в ущърб на участниците.
Нека на фиша и таблото за оценки се пишат само номерата на птиците и съответните оценки,така и напрежението и тръпката на присъстващите ще е друга!
Мисля че конкурсът в Ст.Загора с участието на белгийския съдя е подобно.До колкото знам съдята е сам в отделна стая с птицата и той по никакав начин няма достъп до информация на кой е канара,а и мисля че слабо го интересува тази подробност.
Системата е измислена и се прилага с успех!!!Не виждам защо да не се приложи подобна при орфея,резултаттите ще са позитивни.
mironti
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:41 pm
Местоположение: Asenovgrad

Мнениеот Dr. Velev » Чет Яну 22, 2009 1:00 am

Извнявайте , че отово се намесвам. Нещата стоят така :
Кагато се опитах да помогна на ОРФЕЙ , бях много добър , но когато изразих мнение вече съм пияница , кайто не си спомня ,какво говори . /според Тангра /

In vino veritas
Как ще коментирате решенито да участват в конкурси птици с дпълнитлни маркировъчни пръстени :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron