Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Новобранец търси контакти за добри птици!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот stoianov » Вто Окт 28, 2014 5:38 pm

coker написа:Стоянов спри се бре..... един път си каза мнението ама не прекалявай!

А колкото до академика - евала на него!!!

Човека в прав текст, кратко, точно и ясно му обясни на момчето за кво става въпрос..... а ти във филми го вкарвал, аре гледай си там твоя филм и ако няма с кво да помогнеш недей убива мерака на хората дето се опитват да помогнат.

С най-сърдечни поздрави на всички
Иван Гинчев


Е тва е ся, в Германия......ама българин с българска работа......Почваме отначало да копираме.....или няма смисъл....четете малко бе...
Malurus написа:..... ще се радвам просто да имам птици които да пеят каквото и да е стига да е мелодично и на мен да ми харесва, нямам някакви критерии да пеят точно като славей без да си вкарват канарските неща, като цяло за лично удоволствие ми трябват, а не да се доказвам.....

akademika написа:..... Снабдете с фиш на НАКО и когато купувате птица вижте какво изпълнява от този фиш . Все пак вие искате "породиста" птица а не шарено пиле което да прави 2 строфи от въпросния фиш .

Айде открийте разликите......

пп.Само да кажа, че аз филми НЕ ГЛЕДАМ :D :mrgreen:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Вто Окт 28, 2014 7:50 pm

Благодаря на всички за коментарите!
Всъщност проблема е, че аз малко двусмислено съм се изказал!
Но идеята ми беше, че наистина за конкурси няма да мога да съм готов в близките години, освен ако не се явявам на олимпийския принцип, а и не съм прекалено критично настроен към птичките, исках да кажа, че няма да ме разочарова факта, че не са перфектни орфеи, но въпреки това с предполагам не много правилното ми обучение и подход пак ще мога да извършвам някаква селекция, при положение че птиците ми са поставени в еднакви условия, ако се селектират тези които се справят сравнително най-добре, пак ще извършвам някаква селекция и ще се уча, пък по на там се надявам и да съм по-полезен за развитието на тия птички, просто идеята за развитието на възприемчиви птички наистина ми допада, също така ще ми е интересно да наблюдавам сами процес от чисто научна гледна точка, от това което знам от биологията мисля, че няма да е толкова трудно колкото изглежда и резултатите могат да са по-бързи отколкото се предполага, понеже по същност мутацийте които са свързани със загуба на информация(в случая канара да забрави да си изпълнява неговите си неща-рецесивни мутаций) са доста лесно постижимо нещо, много по-трубно е да се създаде нещо, отколкото да се загуби от чисто генетична гледна точка, като пример е факта, че всяко домашно животно има бяла мутация или просто загуба на пигмент, може и от там да ми идва оптимизма, просто трябват повечко птички и все ще се пръкне някоя "бяла", в репертоарно отношение!
Друг е и въпроса, че тая птица трябва и да има гласови качества в които няма нищо рецесивно но виждам, че в тая насока вече има доста добри резултати, поне за моето непрофесионално ухо! :drinks:
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот НЕВРЕН » Вто Окт 28, 2014 9:58 pm

"Рецесивно" - пасивно, приспивно, наивно и противно е това за което говориш в последния си пост. Грижата за едно добре обучено канарче е същата като за едно необучено. После се чудим как да се отървем от гаргите......
НЕВРЕН
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Мар 02, 2014 4:18 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Вто Окт 28, 2014 10:36 pm

Не виждам защо така го приемаш, кучето от помагач в лова е станало помощник при опазването на добитака, това също е свързано със загуба и разрушаване на инстинкти, ако не ти харесва как канара имитира други птици има много други породи канари които си пеят като канари... не виждам защо да няма за всекиго по нещо, има и котки без козина кото аз смятам за ужасни, но щом има хора които ги харесват те ще си съществуват и аз съм ок с това!
Много по-сполучливо е според мен при селекцията първо да се поставят критериите и после те да се следват, а не да се селектира всяка пръкнала се мутация която прави животното различно, дори насоката да не е добра...
А в това, че грижата за всички птици е една и съща мнението ни не се разминава, канарите които имам сега са ми първите и няма да ги махна и си ги гледам много добре!
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот stoianov » Сря Окт 29, 2014 9:43 pm

Malurus написа:Благодаря на всички за коментарите!
Всъщност проблема е, че аз малко двусмислено съм се изказал!
Но идеята ми беше, че наистина за конкурси няма да мога да съм готов в близките години, освен ако не се явявам на олимпийския принцип, а и не съм прекалено критично настроен към птичките, исках да кажа, че няма да ме разочарова факта, че не са перфектни орфеи, но въпреки това с предполагам не много правилното ми обучение и подход пак ще мога да извършвам някаква селекция, при положение че птиците ми са поставени в еднакви условия, ако се селектират тези които се справят сравнително най-добре, пак ще извършвам някаква селекция и ще се уча, пък по на там се надявам и да съм по-полезен за развитието на тия птички, просто идеята за развитието на възприемчиви птички наистина ми допада, също така ще ми е интересно да наблюдавам сами процес от чисто научна гледна точка, от това което знам от биологията мисля, че няма да е толкова трудно колкото изглежда и резултатите могат да са по-бързи отколкото се предполага, понеже по същност мутацийте които са свързани със загуба на информация(в случая канара да забрави да си изпълнява неговите си неща-рецесивни мутаций) са доста лесно постижимо нещо, много по-трубно е да се създаде нещо, отколкото да се загуби от чисто генетична гледна точка, като пример е факта, че всяко домашно животно има бяла мутация или просто загуба на пигмент, може и от там да ми идва оптимизма, просто трябват повечко птички и все ще се пръкне някоя "бяла", в репертоарно отношение!
Друг е и въпроса, че тая птица трябва и да има гласови качества в които няма нищо рецесивно но виждам, че в тая насока вече има доста добри резултати, поне за моето непрофесионално ухо! :drinks:


Ъъъъ, за кво ставаше въпрос, че нещо не разбрах.... :think: Все пишете едно сложно и не мога да ви разбера, да се включа и аз....в спора... :mrgreen:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот НЕВРЕН » Сря Окт 29, 2014 10:54 pm

Eдна невестулка си миела непрекъснато една бананова кора в една рекичка. Минала покрай нея лисицата и я попитала - Що така ,бе Миме ? Дай левче и ще ти кажа !Ей, ти левче. А тя отвърнала-За да е по-чиста....Ама ти ти си била много проста- рекъл вълкът. Проста, проста, ама от такива като теб всеки ден вадя по 30 лева :drinks:
НЕВРЕН
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Мар 02, 2014 4:18 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот vladimirov » Чет Окт 30, 2014 8:58 am

"Новобранец",мога да ти помогна за контакти с всички отглеждащи Орфей от София ,също за закупуване на птици и с отговори на неща които те интересуват.Виждаш сам че контактите ни е по-добре да са с лични съобщения.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот stoianov » Чет Окт 30, 2014 9:15 pm

vladimirov написа:"Новобранец",мога да ти помогна за контакти с всички отглеждащи Орфей от София ,също за закупуване на птици и с отговори на неща които те интересуват.Виждаш сам че контактите ни е по-добре да са с лични съобщения.


Ем, така е, щото тука останахме само идиотите и зевзеците...другите си пишете на лични....
Само не разбрах, така както се втурнахте да му помагате на момчето, каква е гаранцията, че няма да бъде излъган, щот те "новобранците" най-сладко се лъжат.Фишчета, точки,ала-бала, тва-онова, оп, дай сто лева.....

Надявам се, че няма да стане така, иначе :| че сте готови да помогнете на човека/не да го откажете/.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот akademika » Пет Окт 31, 2014 7:59 am

Щом ще го свържат с хора от клуба не вярвам да го излъжат. Нали за това са клубовете за дадена порода да я развиват и популяризират .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот nightingale » Пет Окт 31, 2014 8:35 am

На света има доста създадени певчески породи.
Колегата ясно се е изразил, че не е претенциозен и не го бърка как ще пеят птиците му , стига да му легнат на душата (слуха)
Извинявайте, ама къде тук и защо намесихте орфея !?
Защото орфеят ще пасне на непретенциозните изисквания на Malurus или защото вие знаете какво ще му легне на слуха...???!!! :think:

...или просто защото сте велики българи и българското във вас взема превес над обективното.



пп. подкрепям позицията на stoianov , а Malurus го приветствам с добре дошъл в сета на птиците.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот slona67 » Пет Окт 31, 2014 9:14 am

Айдееееее....почна се!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Новобранец търси контакти за добри птици!

Мнениеот Malurus » Пет Окт 31, 2014 1:44 pm

Не искам темата ми да разпалва стари вражди, на мен ми харесва и канарската песен, особено на тимбрадото(но не мисля, че мога да допринеса с нещо в развитието на другите породи, то и в развитието на орфея не знам колко ще мога да помогна, но поне ще ми е интересно и ще се радвам да опитам), но както вече обясних от чисто научна гледна точка мътните води са ми по-интересни, също смятам че идеята за тая порода канар е добра и не е невъзможно да се направи, а като се добави и факта, че това по света много не се прави идеята става още по оригинална, песента на орфея ми харесва и ще се радвам да се занимавам с тия птици!
Добре ще е темата да не се превръща в поредната атака срещу породата(или ако не порода то поне резултата от селекцията в тая насока), прочел съм доста теми по тоя въпрос и разбирам и двете страни добре, доста с биология съм се занимавам и харесвам всякакви животни!
Благодаря на всички които се включиха и ми помогнаха със съвети, все пак всички сме колеги по хоби да се занимаваме с какъвто и да е вид птички и на всеки неговите си птици са му най-интересни и за него са си най-достойни, нека да имаме уважение към различните си вкусове(при вкусовете не може научно да се докаже кой е по-прав, това си е нещо субективно), което е базата за развитието на голямото разнообразие, а и едно от хубавите неща при птиците по принцип е и голямото разнообразие което ги прави още по-интересни! :drinks:
Ето тук мога да дам идея на nightingale за тема загадка:
С какво се обяснява много по-голямото видово разнообразие при птиците в сравнение с бозайниците, в България съотношението е приблизително 4:1.
Malurus
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 6:42 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта