Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Отглеждане на канарче в домашни условия

Модератори: sandan, христо абаджиев

Отглеждане на канарче в домашни условия

Мнениеот koi4a » Пет Яну 06, 2017 10:59 am

Здравейте, предварително се извинявам за лаишките въпроси. Преди седмица си купих мъжко канарче, според продавача певческо, за сега е в клетка с размери 40Х25Х30 дхшхв. Купих го за домашен любимец, наясно съм че имам птица без особенни умения, но и нямам някакви амбиции за особенни успехи, просто ме радва с песента си. От няколко години отглеждам вълнисти папагали и нямам никакъв опит с канари. Имам няколко въпроса към вас.
1. Удачна ли е тази клетка за отглеждане на една птица, наясно съм че колкото по-голяма по-добре но нямам достатъчно място и трябва да се задоволя с някакъв оптимален вариант.
2. Купих го с клетката и човека беше сложил пясък на дъното, прочетох че този пясък трябва да се сменя на 2,3 дни, също четох че някой постилат хартия на дъното. Сега съм сложил вестник на дъното и отгоре решетка от електрозаварена поцинкована мрежа (за клетки 25х12,5) за да не си цапа краката. Този вариант може ли да навреди на птичката? В едната хранилка сложих пясък с мидени черупки и др.
3. Клетката е сложена върху клетката на папагала (вълнист) и си чуруликат един на друг, това по какъв начин може да се отрази на канарчето и песента му? Дори и да я преместя пак ще бъде в същата стая.
4. Също четох, че продължителността на деня и осветлението е от особена важност за канарите, в нашия случай сутрин ставаме към 6,30 светваме лампите и ги гасим към 7,15 като излизаме, вечер се прибираме към 18,00 часа когато през зимата вече е тъмно и светваме отново лампите до към 21,30 - 22,00 часа. Това предполагам, че отново не е добре за Криско (така се казва) Може ли да се отрази неблагоприятно на здравето му и в какъв аспект?
5. Да не забравим, че е певчески канар, според продавача. Още на следващата сутрин след като го купих започна да пее. Често като започне да пее и папагала почва да вдига шум. Трябва ли да му пускам записи да слуша и с каква продължителност, намерих едно клипче от Ръмен Русев озаглавено "стандартна песен за обучение на канари" с продължителност 2 мин. и вечер след работа му пускам да слуша. Дали не трябва да намеря по продължителен запис и да му го пускам и през деня докато сме на работа.
koi4a
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 28, 2015 6:41 pm

Re: Отглеждане на канарче в домашни условия

Мнениеот koi4a » Нед Яну 08, 2017 10:33 am

Здравейте, на част от последния въпрос си отговорих сам. Клипчето което писах че пускам не ми върши работа защото канарчето ми е Малиноа Ватерслагер.
koi4a
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 28, 2015 6:41 pm

Re: Отглеждане на канарче в домашни условия

Мнениеот nightingale » Нед Яну 08, 2017 12:09 pm

1- Клетката ти е удачна.
2-Решетката на дъното не е добър вариант.
3- Няма да се отрази ,че са в близост двете птици.
4-Режимът на осветление ти е много грешен. Такъв режим в дългосрочен план ще се отрази неблагоприятно.
5-Всяко едно мъжко канарче пее. Тези от певческите породи се отличават от другите по генетично затвърдените особености на своята песен. Записа който му пускаш в случая е безмислен. Той освен да ''разпее''птицата ти , не би повлиял на характера на песента.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Отглеждане на канарче в домашни условия

Мнениеот koi4a » Вто Яну 10, 2017 4:51 pm

Надявам се някой да даде варианти за постелка за дъното на клетката и колко често да се почиства/сменя? За режима на осветление също ще се радвам да получа съвети, да покривам клетката вечер или нещо такова? Иначе съм сигурен, че канарчето е малиноа ватерслагер, защото песните в нета са едно към едно с това което пее моя Криско (малко смешен въпрос, едно и също ли е малиноа и малиноа-ватерслагер?)
Благодаря предварително.
koi4a
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 28, 2015 6:41 pm


Назад към Певчески канари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта