Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гулдови амадини

Модератор: nikigeen

Re: Гулдови амадини

Мнениеот sventovi » Съб Окт 27, 2012 11:56 am

Изображение

Изображение

Изображение

първата и втората двойка храни, третата мъти, четвъртата реди гнездо, петата е при ятото - няма място в момента, за да я отделя... засега това са най-интересните двойки, от всички, които съм успявала да събера...
Аватар
sventovi
потребител
потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 3:50 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот Paulina » Съб Окт 27, 2012 12:15 pm

sventovi написа:Изображение

Изображение

Изображение

първата и втората двойка храни, третата мъти, четвъртата реди гнездо, петата е при ятото - няма място в момента, за да я отделя... засега това са най-интересните двойки, от всички, които съм успявала да събера...


Не може да ги видим :(
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот sventovi » Съб Окт 27, 2012 12:35 pm

При мен се отварят... не знам защо не се виждат...свалих ги по всички възможни правила...не разбирам....а много ми се иска да ги споделя с форума...
Аватар
sventovi
потребител
потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 3:50 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот shikata » Нед Окт 28, 2012 5:22 pm

като прегледах пътя на снимките явно трябва човек да има акаунт на мястото където са качени за да се виждат
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Гулдови амадини

Мнениеот sventovi » Пон Окт 29, 2012 11:31 am

Появиха ли се?
Аватар
sventovi
потребител
потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 3:50 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот refab » Пон Окт 29, 2012 11:37 am

Аз ги виждам - интересни, хубави!... Относно гнездата - прочетох, че е необходима пълна тъмнина в гнездото. Затова, явно, се препоръчват гнезда, които се състоят от основна част и нещо като "антре", от което да се влиза в нея. Входът за основната част се намира странично спрямо този на "антрето".
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Гулдови амадини

Мнениеот Paulina » Пон Окт 29, 2012 7:03 pm

sventovi написа:Появиха ли се?

Да , сега ти виждаме летящите диаманти !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот sventovi » Сря Окт 31, 2012 12:49 am

refab написа:Аз ги виждам - интересни, хубави!... Относно гнездата - прочетох, че е необходима пълна тъмнина в гнездото. Затова, явно, се препоръчват гнезда, които се състоят от основна част и нещо като "антре", от което да се влиза в нея. Входът за основната част се намира странично спрямо този на "антрето".

Ами при мен не е точно така... дори в гнездото, в което са се излюпили най-много пиленца от различни двойки, може да се влиза и между основата и покрива...
Аватар
sventovi
потребител
потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 3:50 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот sventovi » Сря Окт 31, 2012 1:06 am

Paulina написа:
sventovi написа:Появиха ли се?

Да , сега ти виждаме летящите диаманти !

Толкова ме радват коментарите ти! Навременно полезни, толкова добронамерени към всички новобранци във форума... Благодаря ти! След 3-4 дни малките на Неджи - синеглавия, трябва да излетят от гнездото. Ако проядат сами и оцелеят, ще бъде едно чудно очакване докато се оцветят - с оранжевоглава майка...
Аватар
sventovi
потребител
потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 3:50 am

Re: Гулдови амадини

Мнениеот refab » Сря Окт 31, 2012 10:57 am

sventovi написа:
refab написа:Аз ги виждам - интересни, хубави!... Относно гнездата - прочетох, че е необходима пълна тъмнина в гнездото. Затова, явно, се препоръчват гнезда, които се състоят от основна част и нещо като "антре", от което да се влиза в нея. Входът за основната част се намира странично спрямо този на "антрето".

Ами при мен не е точно така... дори в гнездото, в което са се излюпили най-много пиленца от различни двойки, може да се влиза и между основата и покрива...


Въпросът е кое е оптималното и правилното!... За гнездата прочетох в италианския сайт за гулдови амадини:http://www.diamantedigould.net/index.htm
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Гулдови амадини

Мнениеот Tошков » Сря Окт 31, 2012 5:08 pm

За феновете на гулдовите амадини, смятам че ще е интересно.
http://www.gouldianfinches.eu/en/genetics-forecast/
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Re: Гулдови амадини

Мнениеот Paulina » Сря Окт 31, 2012 6:47 pm

sventovi написа:Толкова ме радват коментарите ти! Навременно полезни, толкова добронамерени към всички новобранци във форума... Благодаря ти! След 3-4 дни малките на Неджи - синеглавия, трябва да излетят от гнездото. Ако проядат сами и оцелеят, ще бъде едно чудно очакване докато се оцветят - с оранжевоглава майка...

Ти си една от малкото хора , които казват "Благодаря" , когато получат помощ и леката усмивка , която минава през устните ти когато четеш поста ми е повод за подобни дела !


refab написа:Въпросът е кое е оптималното и правилното!... За гнездата прочетох в италианския сайт за гулдови амадини:http://www.diamantedigould.net/index.htm


Оптималното и правилното е това , което се е оказало най-ефективно на практика ! Книжката или сайта са само теория , които не винаги имат 100%-тово покритие с реалността !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта