Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Моите финки

Модератор: nikigeen

Моите финки

Мнениеот Mira_Petrova » Съб Окт 29, 2011 12:43 pm

Здравейте,
Това са моите финки моля да кажете каква точно порода са и дали всичките са еднакви! Единия чифт са с качулки а другият обикновени! Ето няколко снимчици!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




Извинявам се за лошото качество на снимките

Поздрави: Мира
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Моите финки

Мнениеот Paulina » Съб Окт 29, 2011 4:12 pm

Това са зеброви амадини Мира , всичките са от един вид , като една е чернобуза и една е пъстра :D
Със здраве да си ги гледаш !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Моите финки

Мнениеот Mira_Petrova » Нед Окт 30, 2011 6:45 pm

Благодаря ти Paulina ти разбираш от тези неща, би ли ми казала като гледаш клетката и разположението на нещата в нея как съм се справила с обзавеждането им ? И клетка нали не е малка защото мислех още едно чифтче да си взема естествено ще взема и нова кошничка! Другият ми чифт мисля да е бял имаше ги на Подуяне (София) и мисля че са същите, шарката им беше същата като изключим преобладаващия ги цвят който е бял. Дали ще се смесят? И дали се опитомяват като папагала? Благодаря ти предварително!
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Моите финки

Мнениеот Paulina » Нед Окт 30, 2011 11:13 pm

Mira_Petrova написа:Благодаря ти Paulina ти разбираш от тези неща, би ли ми казала като гледаш клетката и разположението на нещата в нея как съм се справила с обзавеждането им ? И клетка нали не е малка защото мислех още едно чифтче да си взема естествено ще взема и нова кошничка! Другият ми чифт мисля да е бял имаше ги на Подуяне (София) и мисля че са същите, шарката им беше същата като изключим преобладаващия ги цвят който е бял. Дали ще се смесят? И дали се опитомяват като папагала? Благодаря ти предварително!

Мира не мога да ти дам точни направления , защото всеки си гледа птиците по различен начин ! За мен лично този кафез е малък за две двойки птици , да не говорим за трета двойка ! Когато женските започнат да снасят предполагам ще има кавги в кафеза - ще си крадът гнездовият материал , може да се стигне до счупени яйца и изхвърлени малки ......но може и да не се стигне - зависи от птиците ! При това на птиците им трябва място за движение ......на теб харесва ли ти да седиш в препълнен автобус .......

Както и да е ...

....ако тези птици бяха мои щях да им сложа вътрешни хранилки - вярно , малко повече се цапа , но така в тези затворени хранилки обелките от семената остават най-отгоре и птиците ти могат да умрат от глад пред пълна хранилка , защото те не ровят като кокошките . Мисля видях само една поилка за 4 птици :think:

Не е лошо да им закачиш на вратичката ваничка за къпане или поне да им я предлагаш редовно ..... И ако имаш възможност смени тези пластмасови кацалки със съвсем обикновени клонки от дърво . Зебричките обичат сепията - предложи им я . Също така им давай плодове - предимно ябълки . Зимата може да им предложиш и някоя мандарина - разрязваш плода по средата и им го поставяш в кафеза . Ако все още намираш листа от глухарчета също можеш да им дадеш . Виж в магазина за животни дали ще намериш от червеното просо , дето е на снопчета ( не знам името на български ) http://www.freidl-muehle.at/Bearbeitete ... nhirse.jpg . Червеното е по-добро от жълтото (бялото) .

Много обичат салата , но не бих ти препоръчала да им даваш купешка ! Ако познаваш растението Врабчови чревца също им го предложи - това е едно от любимите им !

И дали се опитомяват като папагала?

На първите снимки птиците не изглеждат страхливи , но не мога да ти кажа дали ще можеш да ги научиш да ти кацат на ръката - от една страна зависи колко време им отделяш , от друга страна ти препоръчвам да не ги очовечаваш толкова много , защото така бързо ще ги загубиш ( има много примери за това - ето един : излизаш на балкона , а птичето ти е на рамото ......) Опитай се да ги "опитомиш" до толкова , че да не ги е страх , когато бъркаш в кафеза - всичко друго е загубено време !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Моите финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Окт 31, 2011 10:14 am

Неправилно са разположени кацалките и гнездилките, не е нужна и люлка. Остовърха клетка не е практична за размножаване. Вземи си по голяма правоъгълна клетка с вратички за външни гнездилки.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Моите финки

Мнениеот Mira_Petrova » Пон Окт 31, 2011 12:28 pm

Pauilina,
Според мен кафеза не е малък птиците спокойно могат да хвърчат из него. Гнездови материал имат и двете кошнички. Остават най-отгоре вярно е затова всеки ден им духам люспите и те ядат спокойно. 1 път ми се случи да не си бях във къщи, мойте не знаят какво да правят с тях, нямаше кой да им издуха люспите, прибрах се хранилките наистина бяха пълни с люспи, бързо ги изчистих сложих ги и 5 мин след това наблюдавам че птиците не припариха до тях, извода който аз лично си направих е, че Финките не бяха гладни (дори и с люспи са успяли да ядат) ! Да поилката е само една мисля че им стига, те си се редуват. Ваничка и да искам не мога да им закача, защото в нас ще стане само вода и мама ще ме изсели са се клетката!!! Да предоставям им доста често вода за къпане. Това за клонките ще гледам да го направя по някакъв начин. Каква е тази сепия, обясни ми, моля ти се. За плодове им давах грозде, махах семките и им давах вътрешността. Друго не съм пробвала, но няма ли ябълката да им е твърда? Аз сега ги храня със лудо и обикновено, смесени вземах им го от Подуяне, следващият път когато отида ще взема и от червеното, но на снопчета не видях. В Зоо магазина не видях нищо за Финки поне този тук в Своге! Няма ли да им е доста едра царевицата, та тя е колкото тях :lol: на Серамките си не давам царевица, че им е едра пък на Финките изобщо, но ако сметнеш за добре ще им дам :D Купено нищо!!! Не изглеждат, защото ги бях пускала из стаята ми и като кацнат някъде аз ги хващам, те не са свикнали да летят толкова и бързо се изморяват. Иначе не дават да ги пипне човек! Благодаря ти за всичко Paulina аз мисля, че ти си наистина много добра в тази област и ценя съветите ти! Може ли да попитам в момента какви птици (изобщо) отглеждаш и имаш?


ТЕРИЕР написа:Неправилно са разположени кацалките и гнездилките, не е нужна и люлка. Остовърха клетка не е практична за размножаване. Вземи си по голяма правоъгълна клетка с вратички за външни гнездилки.


Е кажи как да ги разположа и ще го направя, много се радват на люлката и постоянно има някое на нея затова мисля, че тя си е добре! Такава с външни гнездилки не съм виждала на Подуяне пък и сигурно не е евтинка а пък аз не работя и гледам малко да мина по тънката лайсня, но както и да е.



Поздрави: Мира :drinks:
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Моите финки

Мнениеот Paulina » Пон Окт 31, 2011 1:16 pm

Е Мира , щом си предценила , че кафеза не е малък , че хранилките са ок´ или пък една поилка стига .....какво да ти кажа ? ...на по-правилно не мога да те науча !

Сепията предполагам можеш да я намериш в този вид : http://pogona-world.de.tl/Sepiaschale.htm , а за царевица никъде не става дума , по-скоро за ето това : http://dracaena-drachenbaum.de/2009/04/ ... ria-media/ - просто не си прочела правилно .....Ябълката не им е твърда .

Кацалките ги закачи от предната страна - в момента са закачени отстрани ! Кафез , който е пригоден за външни гнездилки е такъв , който има малки вратички от горната страна - отваряш вратичката , закачаш от вън хралупката и готово . Животните и всичко около тях струва пари Мира , "по тънката лайсня" не е правилният начин !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Моите финки

Мнениеот Mira_Petrova » Пон Окт 31, 2011 2:16 pm

Ще потърся сепия. Мда извинявам се грешно съм прочела то е било "Врабчови чревца" а аз съм прочела "царевица" . Много се извинявам грешката е моя :lol: Ябълка още сега ще им дам!

Животните и всичко около тях струва пари Мира , "по тънката лайсня" не е правилният начин !


Знам, но поне за сега ще е така! Все пак много ти благодаря Paulina!
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Моите финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Окт 31, 2011 2:44 pm

Външни гнездилки има на Подуене от 3лв.до 5 лв.и пластмасови и дървени.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Моите финки

Мнениеот Mira_Petrova » Пон Окт 31, 2011 3:10 pm

ок
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Моите финки

Мнениеот Mira_Petrova » Чет Май 10, 2012 9:11 am

Доста време мина без да пиша по въпроса с моите финки :D но ето вече има причина! Доста време чаках финките ми да си направят люпило но не стана. Първият път едната женска снесе 2 яйца мъти ги 2 или 3 дни и после 2 седмици не е лежала върху тях и аз ги махнах. След това пак имаше 2 яйца обаче мен ме нямаше в къщи за 1 седмица и мама мислила че имат храна а то било люспи и женската дето мътеше и един друг мъжки бяха умрели, след това си взех друга женска, та станаха 1 мъжки и 2 женски и не след дълго вече имаха 5 яйца! Измътиха се 3 пиленца, имаше само едно неоплодено яйце а другото го бяха счупили малко преди да се измъти за което много се ядосвам! Пиленцата за мое щастие от вчера излизат от кошничката (happy) още не са се оцветили за да разбера полът им, но мисля че ще бъдат 2 мъжки и 1 женско но да видим! Ще кача и снимки тези дни но сега не мога защото съм в час :lol: :lol: :lol:
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Моите финки

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Май 10, 2012 3:28 pm

Не е правилно да се свормират чифтове от само качулати индивиди.Правилото е качулат с по възможност некачулат но носител.При комплектуването на качулат с качулат ембрионалната смърност е твърде висока ,а и резултатите плачевни.
За тези птици големината не е определящ момент за щастливото размножаване.Но храната за подобни същества с огромно относително тегло е жизнено важна както и чистата вода.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта