Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем със зеброва амадина

Модератор: nikigeen

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Нед Окт 27, 2013 9:08 pm

refab написа:
stoianov написа:........................

Еее стига де, не е интересно така. :D


:D Видя ли, стоянов, че май те гони скуката, теб, в живота!? :wink:


Ааа не е така колега.Аз нямам свободно време за да ми е скучно.
Обаче когато кажа/напиша нещо съм готов да го защитавам докрай.
Щото много е лесно да се измъкваш така, леко, по тъч линията... не чух, не видях, твой проблем...
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот ivobaroveca » Вто Окт 29, 2013 3:42 pm

Според мен каквото и да правим,трябва да даваме избор на птиците си.Аз съм за това да се сложат поне два вида мътилки,но дълбоко се съмнявам че птичките ще изберат пластмасовата.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Окт 29, 2013 5:58 pm

С първата пластмасова бяла гнездилка се получават проблеми и те са следните:
1.Гнездилката при натрупване на строителен материал става плитка и изпадат малки./ при амадини използващи много материал- зеброви и др/.
2.Поради това че формата и не е квадратна някой видове амадини изграждат гнездовата си ямка в единият край малко по-нависоко и при рязко излитане често част от яйцата или малки отиват в по ниската противоположна страна и там изстиват.
Положителното е че тези гнездилки не задържат конденз и са подходящи за дребни птици като белолиците и други предпочитащи по голям отвор.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Окт 29, 2013 5:58 pm

С първата пластмасова бяла гнездилка се получават проблеми и те са следните:
1.Гнездилката при натрупване на строителен материал става плитка и изпадат малки./ при амадини използващи много материал- зеброви и др/.
2.Поради това че формата и не е квадратна някой видове амадини изграждат гнездовата си ямка в единият край малко по-нависоко и при рязко излитане често част от яйцата или малки отиват в по ниската противоположна страна и там изстиват.
Положителното е че тези гнездилки не задържат конденз и са подходящи за дребни птици като белолиците и други предпочитащи по голям отвор.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Вто Окт 29, 2013 9:33 pm

ТЕРИЕР написа:С първата пластмасова бяла гнездилка се получават проблеми и те са следните:
1.Гнездилката при натрупване на строителен материал става плитка и изпадат малки./ при амадини използващи много материал- зеброви и др/.
2.Поради това че формата и не е квадратна някой видове амадини изграждат гнездовата си ямка в единият край малко по-нависоко и при рязко излитане често част от яйцата или малки отиват в по ниската противоположна страна и там изстиват.
Положителното е че тези гнездилки не задържат конденз и са подходящи за дребни птици като белолиците и други предпочитащи по голям отвор.


:| :| :|
Това мнение откога го чаках....Точно и ясно както винаги.Евала!
И аз това казвах , ама......

Айде да ви видим сега какво ще кажете?Въпросът ми е към г-жа перфектна гнездилка и господинът с модифицираните гнезда за канарчета/от италианските/.
Без имена, да не кажат после, че се заяждам.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Сря Окт 30, 2013 2:34 pm

stoianov написа:
ТЕРИЕР написа:С първата пластмасова бяла гнездилка се получават проблеми и те са следните:
1.Гнездилката при натрупване на строителен материал става плитка и изпадат малки./ при амадини използващи много материал- зеброви и др/.
2.Поради това че формата и не е квадратна някой видове амадини изграждат гнездовата си ямка в единият край малко по-нависоко и при рязко излитане често част от яйцата или малки отиват в по ниската противоположна страна и там изстиват.
Положителното е че тези гнездилки не задържат конденз и са подходящи за дребни птици като белолиците и други предпочитащи по голям отвор.


:| :| :|
Това мнение откога го чаках....Точно и ясно както винаги.Евала!
И аз това казвах , ама......

Айде да ви видим сега какво ще кажете?Въпросът ми е към г-жа перфектна гнездилка и господинът с модифицираните гнезда за канарчета/от италианските/.
Без имена, да не кажат после, че се заяждам.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:D Ей, голяма радост, че ТЕРИЕР има критични бележки към едната от пластмасовите гнездилки!... А другите две пластмасови - защо не ги критикува?... Подразбира се, че ги одобрява, макар че предпочита дървената, но не и плетените!!!... Според мен, за да не "налива масло в огъня", а също и да не излезе, че аз го кондиционирам (може би малко сложна за някои? :wink: ), ТЕРИЕР тук досега не се произнася изрично критично за плетените гнездилки на уважемия стоянов. Пак повтарям, тези гнездилки (малките готови плетени) са почти безусловно отречени от сериозните отглеждачи, поне в Италия.

П.п. А може ТЕРИЕР да не критикува пленетите гнездилки и от известно състрадание към стоянов - да не се травмира и натъжи допълнително, човекът, че има погрешни разбирания, избор и практика!? :wink: ... Стоянов, сега, пък, от последната моя фраза да не вземеш пак да се разстроиш и обидиш? :cool:
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот ivobaroveca » Сря Окт 30, 2013 4:39 pm

refab написа:Пак повтарям, тези гнездилки (малките готови плетени) са почти безусловно отречени от сериозните отглеждачи, поне в Италия.
:nono: Отречени са защото са неудобни за самите отглеждачи.Сложи една пластмасова и една плетена и след това отричай.В крайна сметка не трябва ли да избира този който ще мъти?
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Paulina » Сря Окт 30, 2013 8:36 pm

Зa последните 10 години не съм имaлa случaй дa ми изпaдне пиленце от гнездилкaтa .

Не трябвa дa се зaбрaвя и фaктa , че не всякa зебровa aмaдинa използвa много строителен мaтериaл - имa и тaкивa , които се зaдоволявaт с много мaлко . Зa товa никогa не пълня гнездилкaтa пр едвaрително - винaги ги зaкaчвaм aбсолютно прaзни . Товa , че aмaдините виели кръгли гнездa е донякъде вярно - в средaтa е кръгло , но отстрaни зебричкaтa зaпълвa aбсолютно всичко ! Нa господин стоянов могa дa кaжa - престaни дa бълвaш змии и що се отнaся до гнездилките ето ти следното срaвнение : продължaвaй дa си кaрaш трaбaнтчето , не се присмивaй нa тези с мерцедесa !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Сря Окт 30, 2013 8:44 pm

Paulina написа:Зa последните 10 години не съм имaлa случaй дa ми изпaдне пиленце от гнездилкaтa .

Не трябвa дa се зaбрaвя и фaктa , че не всякa зебровa aмaдинa използвa много строителен мaтериaл - имa и тaкивa , които се зaдоволявaт с много мaлко ..............................


Напълно съм съгласен с това, че има съществени индивидуални разлики в използването на "строителен материал".
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Paulina » Сря Окт 30, 2013 10:23 pm

Товa рaзбирa се могaт дa го знaят хорa , които не сaмо рaзвъждaт птиците , aми се интересувaт от тях и ги нaблюдaвaт .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Чет Окт 31, 2013 1:13 am

refab написа::D Ей, голяма радост, че ТЕРИЕР има критични бележки към едната от пластмасовите гнездилки!... А другите две пластмасови - защо не ги критикува?... Подразбира се, че ги одобрява, макар че предпочита дървената, но не и плетените!!!... Според мен, за да не "налива масло в огъня", а също и да не излезе, че аз го кондиционирам (може би малко сложна за някои? :wink: ), ТЕРИЕР тук досега не се произнася изрично критично за плетените гнездилки на уважемия стоянов. Пак повтарям, тези гнездилки (малките готови плетени) са почти безусловно отречени от сериозните отглеждачи, поне в Италия.

П.п. А може ТЕРИЕР да не критикува пленетите гнездилки и от известно състрадание към стоянов - да не се травмира и натъжи допълнително, човекът, че има погрешни разбирания, избор и практика!? :wink: ... Стоянов, сега, пък, от последната моя фраза да не вземеш пак да се разстроиш и обидиш? :cool:


Колега Refab, НИКОЙ не може да ме разтрой или обиди.ТОВА ГО ЗАПОМНИ.Просто знам точно какво и колко мога.
Имам 2 въпроса към теб
от refab » Пет Мар 04, 2011 3:27 pm
refab написа:Канарчето е в добро общо състояние. Част е от чифт, който има 4 яйца, в момента. Направи ми впечатление, че женската го гони и напада и като се загледах, видях, че има нещо в основата на главата, отстрани. Хванах го и разбрах, че това е буквално дупка, която не е като рана - няма съсирена кръв, нищо не изтича... Преместих го в друга клетка. Женската мъти.
Моля за мнения! :!: :shock: :o

1 Как стана толкова добър специалист по птици за тези 2 години?Като се има предвид, че се провали при канарите/сам го каза/ :think: :think: :think: :?: :?:
2 Мислиш ли, че бих се обидил от такъв човек? :cool:

Относно гнездата, не ми каза ти използвал ли си такова?АЗ ще ти кажа какво направих, когато започнах да отглеждам екзотични птички, много преди 2011 год.Купих от всички гнезда, който намерих по магазините и ги сложих в клетките, за да ми "кажат" птиците кои са идеалните за тях.От тогава, не ме интересува какво казват/препоръчват италианците, германците......българите...и т.н.Ти правил ли си го това, за да знаеш или така ти го написаха?
Неслучайно писах "според мен".И пак да уточним, че става дума за любителско отглеждане на птици.Любител, какъвто си и ти.

Paulina написа:...... Нa господин стоянов могa дa кaжa - престaни дa бълвaш змии и що се отнaся до гнездилките ето ти следното срaвнение : продължaвaй дa си кaрaш трaбaнтчето , не се присмивaй нa тези с мерцедесa !

Г-жо Паулина, нямам за цел да се заяждям с никого/освен с Refab /.Но не мога да позволя да заблуждавате младите и неопитни колеги/жки.И без това клетките ви са пълни с прекалено много метал и пластмаса, ами и още.Според мен поне гнездото трябва да е дървено или плетено.
Ама явно с колегата сте важни самите вие, да ви е лесно на вас, а птиците кой ги пита....
А за сравнението: тц, аз си карам опелчи.Но като майстор/автомонтьор/, ще ти кажа,че винаги ще се присмивам на човек който кара мерцедес. :cool:
Толкова пари за кола, за нашите пътища и сервизи НЕ давам.
Твоето сравнение не го разбрах много много, ама знам, знам, проблемът си е мой!
пп.Мислех, че всички софиянци сте еднакви, но колегата ivobaroveca показа, че още има хора които си гледат птиците, а не книгите!!! :|
ппп.2 дни няма да влизам тук........да не си помислите,че съм се отказал. :mrgreen:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот ivobaroveca » Чет Окт 31, 2013 10:12 am

refab тълкува мненията избирателно,защото в една друга тема ТЕРИЕР е дал най-точното определение за подходяща мътилка: "Това което наподобява естественото и гнездо в природата."Аз не съм чувал в природата зеброви амадини да мътят в шишета от кока кола.На моите амадини предложих дървена и плетена и избраха плетената.Стремя се да предлагам на птиците си избор дори и на партньор.Не съм виждал примерно да се продава някъде подходяща къщичка за вълнисти.Това че подходящите размери за такава са 17х17см. са само митове и вълнистите биха снесли в нея само ако нямат друг избор.В природата те предпочитат много по-тесни и тъмни пространства за гнездене,но това може да го знае човек само човек който наблюдава своите птици,дава им право на избор и се стреми да и предостави условия на живот максимално близки до тези в естествената и среда.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron