Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Декоративни породи кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот stanislav asparuhov » Пон Окт 24, 2011 10:48 pm

доктор Луканов просто консатирам а иначе има и изключения като вас и още 10 човека който подържат кръв и се стремят да имат най хубавия представител на породата при себе си .А аз не казвам че винаги ще е така смятам че за няколко години ще ги бягаме даже сега ,може и да сме ги настигнали има много българи който имат редки породи ,аз лично съм виждал снимки на много хубави породи кокошки който са в българия и ако се съберем няма да сме по малко от 100 човека които имат породисти кокошки ,обаче българите сме страшно неорганизирани.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Net.Set.Man » Пон Окт 24, 2011 11:48 pm

На снимки:10,11 и 12 не са ли от турските бойни който имах. :) Приличат си доста, дори много.

Поздрави! :)
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 25, 2011 12:21 am

Точно там е проблемът, от една страна не сме единни, а от друга не мислим като развъдчици. Може би не се изразих правилно, напълно съм съгласен с цитата:
Румънците са светлинни години пред нас


Но тук ако има 100, там развъдчиците са хиляди. Сърбия са още по- напред от Румъния, румънците се "засилиха" от 5-6 години и най-вече с едрите породи. В страните от бивша Югославия традициите са големи, може би заради връзката си с Унгария и Италия. Не е проблем да се внесат добри птици, сега предстоят големите изложби в Западна Европа от където могат да се закупят шампиони на дадена порода. Средно цената е 60-120 евро (с изключение на редките японски породи) с таксите за чифт да кажем 150-250 евро и 100 евро за пътни разходи (ако пътуващите са четирима), т.е от 350 до 700 лева за чифт и имате най-доброто в Европа като начало (толкова струва един приличен часовник). Друг е въпросът, че имаше доста добри оферти и от България за далеч по-малко пари: добър Барневелдер за 15 лв, Брама за 10 лв .... Целта обаче е да се запази и подобрява наличният генетичен материал, а това би могло да стане точно чрез целенасочена кооперирана работа между нас, въвличане на все повече хора в това увлекателно хоби и повишаване на културата на българина. Защото тук имаме отлични условия за развитие на декоративно птицевъдство, а ги пропиляваме (ако има нещо, за което да ни завиждат в Германия, Швейцария, Холандия): добра и евтина фуражна база и възможност за безпрепятствено отглеждане на птиците от всяка една гледна точка.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот ZDRAVKO » Вто Окт 25, 2011 12:31 am

Аз лично не се интересувам от породисти птици с малки изключения за една порода на която не обращам особено внимание но :cool: интересно ми е колко сафорумци отгледат дадена порода повече от деселетка че се сърдят когато им се казва че сме на светлинни години от съседните страни :think:то нее проблем да се закупят проблем е да се задържат заштото повечето се продават и се търсет по атрактивни породи на по висока цена :D
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот bojidar70 » Вто Окт 25, 2011 9:43 am

Ами нали точно за това говори доктора.
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Mira_Petrova » Вто Окт 25, 2011 5:29 pm

Хубави птици наистина и да темата имаше нужда от раздвижване! :|
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Taro_68 » Вто Окт 25, 2011 8:18 pm

dr_lukanov написа:Много хубав Кохин, браво на комшиите ... и на фотографа.


dr_lukanov , най-много ме впечатлиха голошиестите орпингтони . Този вариант влиза ли в стандарта на тази порода или е някаква мутация , която не подлежи на оценяване :think: . Не бях виждал на живо къдрав голям кохин ,
а дребните им породи не бяха нещо впечатляващо , но бяха с доста високи цени . Едър кохин найстина имаше много хубав , но залата беше малка и много слънчева , затова и снимките не станаха така , както трябва .
Изображение
Taro_68
VIP
VIP
 
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 2:44 pm
Местоположение: Добрич

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 25, 2011 9:59 pm

Това си е румънски патент :D и е по-скоро за цвят на изложбата, има признат Орпингтон с розовиден гребен.

На снимки:10,11 и 12 не са ли от турските бойни който имах. :) Приличат си доста, дори много.

Поздрави! :)


Приличат си, защото са борци. Тези птици не са Хинт, а Ко-шамо на първата снимка и Малайски борци на следващите две (много посредствени при това).

ZDRAVKO написа:Аз лично не се интересувам от породисти птици с малки изключения за една порода на която не обращам особено внимание но :cool: интересно ми е колко сафорумци отгледат дадена порода повече от деселетка че се сърдят когато им се казва че сме на светлинни години от съседните страни :think:то нее проблем да се закупят проблем е да се задържат заштото повечето се продават и се търсет по атрактивни породи на по висока цена :D


Точно за това говоря и аз ZDRAVKO, а преди 10-на години освен Шабо, Копринки, Зибрайт, Хамбургски кокошки и Розкомб (Бантам) и то с отвратително качество трудно можеше да се намери друго ....., забравих да спомена и пълчищата качулати, брадати, гащати мелези. Същото почти е положението и сега по пазарите, чувал съм че и на Подуене не е по-различно. Хубаво е, че границите са отворени и сега има далеч по-голям избор от породи и по-качествени птици ..... виждал съм дори Брама без качулка на един пазар :shock: ! За твоя радост много хора харесват това, което развъждаш и не вярвам някога да си отворят очите за чистопородно развъждане, това е хоби за хора с по-широк мироглед от курника вкъщи, а и за два-три лева ще имат нещо уникално в двора си. Точно това мнение беше необходимо за да даде красноречив пример за това какво мисли българина относно изложбеното птицевъдство :cool: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот Net.Set.Man » Вто Окт 25, 2011 10:14 pm

Значи, нали птиците са ми на едно място, и за пролетта трябва да ги разпределя колко трябва да са широки клетките: за 2 чифта копринки, за 1 чифт лакенфелдер и чифт фаверол бантам и до коя дата трябва да съм ги отделил. Мерси предварително.

Поздрави!
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот TK3C-74 » Вто Окт 25, 2011 10:38 pm

3-4 квадрата за чифт ти е напълно достатно. ако нямаш много място и 2 ще свършат работа. относно разделянето, ми когато ги разделиш, след десетина дни можеш да събираш яйца за мътене. февруари-март е най-добре, ако имаш къде да гледаш новоизлюпените на топло. всичко е относително :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот ZDRAVKO » Сря Окт 26, 2011 12:21 am

Точно за това гоговорим ама вършим друго според мен това е красноречив пример за бъпгарина :D не съм целял към лични нападки но искам да попитам след отворените граници колко от внесените първоначално птици продължават да се развъждат от вас :nono: А относно пазара на Подуене нито съм им адвокат нито рекламен агент като на всеки пазар за всичко има и добра и лоша стока а относно цените всяко нешто струва не това което искаш а това което са склонни някой да ти предложи :cool:
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Декоративни породи кокошки 3

Мнениеот dr_lukanov » Сря Окт 26, 2011 12:31 am

Аз не мога да задължа никой да отглежда определена порода, ако не му допадне поради определена причина всеки е свободен да я замени с друга. Аз лично се придържам към Виандот и Фаверол бантам, Черна шуменска и Сатсумадори, това са породите които ми допаднаха най-много на сърцето.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта