Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с Мускусни патици

Модератори: nikigeen, yuri

Проблем с Мускусни патици

Мнениеот gadela » Чет Сеп 08, 2011 5:18 pm

Здравейте на Всички!!! Имам един въпрос свързан с водоплаващите, по конкретно с мускусните патици (може и при другите да се среща, не знам). Та значи - един приятел от две години си гледа мускусни патици, но има един проблем, който го тормози - от малки започват да си скубят перата по цялото тяло и си ги ядат. Миналата година от 2 патици и един мъжки си изкара 27 патета и три от тях правеха така. Тази година всичките му патета си скубеха перата и си ги ядяха. Наложи се да ги унищожи още млади не пораснали. Остави си само 2 женски и един мъжки, които не правеха така, но преди около една седмица ми се обади и ми каза, че и мъжкият започнал да скубе перата на женските. Чели сме какво ли не - можело да е от храната, ако са на тясно, ако са на тъмно и т.н., но не може да е от това, защото неговите са на свобода - поляни, храна на воля, като са малки им даваше смеска,вода, трева и др. Колегата пита човека от който ги взе и при неговите са правили така. Да не е нещо генетично пък? Има ли лек за това нещо и ако да какъв. Ще се радваме на всякакви мнения и съвети.
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с Мускусни патици

Мнениеот qnakiev » Чет Сеп 08, 2011 8:05 pm

Това може да е от много неща !Може да имат кокошинки ако не се къпят!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Проблем с Мускусни патици

Мнениеот Paulina » Пет Сеп 09, 2011 5:51 am

gadela написа:Здравейте на Всички!!! Имам един въпрос свързан с водоплаващите, по конкретно с мускусните патици (може и при другите да се среща, не знам). Та значи - един приятел от две години си гледа мускусни патици, но има един проблем, който го тормози - от малки започват да си скубят перата по цялото тяло и си ги ядат. Миналата година от 2 патици и един мъжки си изкара 27 патета и три от тях правеха така. Тази година всичките му патета си скубеха перата и си ги ядяха. Наложи се да ги унищожи още млади не пораснали. Остави си само 2 женски и един мъжки, които не правеха така, но преди около една седмица ми се обади и ми каза, че и мъжкият започнал да скубе перата на женските. Чели сме какво ли не - можело да е от храната, ако са на тясно, ако са на тъмно и т.н., но не може да е от това, защото неговите са на свобода - поляни, храна на воля, като са малки им даваше смеска,вода, трева и др. Колегата пита човека от който ги взе и при неговите са правили така. Да не е нещо генетично пък? Има ли лек за това нещо и ако да какъв. Ще се радваме на всякакви мнения и съвети.

То хубаво поляни , но тези водоплаващи имат ли достъп до вода ? :think:
Не питам за тази , която им е предоставена за пиене !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Проблем с Мускусни патици

Мнениеот gadela » Пет Сеп 09, 2011 8:01 am

Paulina написа:То хубаво поляни , но тези водоплаващи имат ли достъп до вода ? :think:
Не питам за тази , която им е предоставена за пиене !


То по-принцип точно на няколко метра до тях минава рекичка, но те никога не са ходили там, което е другото учудващо нещо. Но дали ще е от водата, защото ние преди като си гледахме мускусни патици, нямахме такъв проблем, а пък нашите бяха по зле - бяха затворени в двора и никога не бяха пускани никъде - нито вода има за къпане, нито поляни :D , само зърно и тук там някой ако се сещаше да им хвърли трева. И ги имахме 5-6 години. Затова с моя приятел изключихме тоя вариант.
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с Мускусни патици

Мнениеот qnakiev » Пет Сеп 09, 2011 12:37 pm

Имал съм подобни случаи с моите зеленоглави ,някой от патетата не искаха да влизат във водата и имаха проблем с перата ,но аз ги къпех на сила и се оправиха ,даже вече сами си ,но по - :cool: рядко!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта