Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


въпрос за отглеждане на фазани

Модератори: nikigeen, yuri

въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот milimar » Чет Юни 13, 2013 6:46 pm

Здравейте,зарибил съм се да си гледам фазани на двора.Искам да знам дали трябва да имат място къде да се прибират през зимата,както кокошките например,или могат само под навес
milimar
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 13, 2013 6:37 pm

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот bargazini » Съб Юни 15, 2013 11:03 pm

Фазаните на есен отлитат, което значи че са топлолюбиви птици. Значи под навес не става, но всяко правило си има изключение :)
Има тема за отглеждане на фазани. Питай там. :drinks:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот Martin Andonov » Нед Юни 16, 2013 12:48 am

[quote="bargazini"]Фазаните на есен отлитат, което значи че са топлолюбиви птици. Значи под навес не става, но всяко правило си има изключение :)
Има тема за отглеждане на фазани. Питай там. :drinks:

Къде гледаш твоите?Питам защото ще пътувам до Варна,че може да мина да ти ги видя.:)
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот TK3C-74 » Нед Юни 16, 2013 10:25 pm

гледай да отидеш преди края на лятото, че като дойде есента и фазаните отлетят на юг, какво ще гледаш? :lol: :lol: :lol:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот krumov » Нед Юни 16, 2013 10:58 pm

bargazini написа:Фазаните на есен отлитат, което значи че са топлолюбиви птици. Значи под навес не става, но всяко правило си има изключение :)
Има тема за отглеждане на фазани. Питай там. :drinks:

Че къде казваш че отлитат?Че на нашата дружинка да вземат да ни дадат излет за фазани през януари :lol: :lol: :lol:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот bargazini » Нед Юни 16, 2013 11:21 pm

Martin Andonov написа:
bargazini написа:Фазаните на есен отлитат, което значи че са топлолюбиви птици. Значи под навес не става, но всяко правило си има изключение :)
Има тема за отглеждане на фазани. Питай там. :drinks:


Къде гледаш твоите?Питам защото ще пътувам до Варна,че може да мина да ти ги видя.:)

:lol: :D :lol: Моите е силно казано. Само едно ми е и е на 15 дена. От 4 яйца в инкубатора 2 се излюпиха едното не можа да се изправи и след 2 дена умря. В момента имам 15 фазански яйца заложени в инкубатора. Дано се излюпят повечко, че приятелчето дето ми даде яйцата са му откраднали фазаните и най-вероятно ще му дам почти всичко излюпено. Баща му ги гледаше в Кранево.
Щом имаш път към Варна, заповядай. Живея в Аксаково на 10км от Варна. Фазани няма да видиш освен един за сега, но имам много пъдпъдъци, пилета Плимутрок и зайци. Ще гътнем някой заек, ще пийнем по някоя ракия :drinks:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот bargazini » Нед Юни 16, 2013 11:45 pm

TK3C-74 написа:гледай да отидеш преди края на лятото, че като дойде есента и фазаните отлетят на юг, какво ще гледаш? :lol: :lol: :lol:

krumov написа:
bargazini написа:Фазаните на есен отлитат, което значи че са топлолюбиви птици. Значи под навес не става, но всяко правило си има изключение :)
Има тема за отглеждане на фазани. Питай там. :drinks:

Че къде казваш че отлитат?Че на нашата дружинка да вземат да ни дадат излет за фазани през януари :lol: :lol: :lol:


Добре де, не отлитат на юг, просто отлитат ако не са затворени, ама защо ми се смеете всички,а не ме поправяте :( .
:drinks:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот tubata » Вто Юни 18, 2013 10:27 am

моите са под навес,но зимата ги ограждам с наилон
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот milimar » Вто Юни 18, 2013 12:44 pm

до колкото разбрах и от др. форум колхидсия не бил претенциозен на студ,много хора си ги отглеждат само под навеси...а за найлона бях чел някъде че се слага през размножителния период
milimar
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 13, 2013 6:37 pm

Re: въпрос за отглеждане на фазани

Мнениеот Martin Andonov » Чет Юни 20, 2013 4:28 pm

bargazini написа:
Martin Andonov написа:
bargazini написа:Фазаните на есен отлитат, което значи че са топлолюбиви птици. Значи под навес не става, но всяко правило си има изключение :)
Има тема за отглеждане на фазани. Питай там. :drinks:


Къде гледаш твоите?Питам защото ще пътувам до Варна,че може да мина да ти ги видя.:)

:lol: :D :lol: Моите е силно казано. Само едно ми е и е на 15 дена. От 4 яйца в инкубатора 2 се излюпиха едното не можа да се изправи и след 2 дена умря. В момента имам 15 фазански яйца заложени в инкубатора. Дано се излюпят повечко, че приятелчето дето ми даде яйцата са му откраднали фазаните и най-вероятно ще му дам почти всичко излюпено. Баща му ги гледаше в Кранево.
Щом имаш път към Варна, заповядай. Живея в Аксаково на 10км от Варна. Фазани няма да видиш освен един за сега, но имам много пъдпъдъци, пилета Плимутрок и зайци. Ще гътнем някой заек, ще пийнем по някоя ракия :drinks:


Колега,благодаря за поканата.Понеделник бях във Варна,но чак сега прочетох за поканата.Другия път ще се възползвам. :drinks: Само дай по-точен адрес. :cool:
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас


Назад към Фазани, пъдпъдъци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта