Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хранене на новоизлюпени

Модератори: nikigeen, yuri

Хранене на новоизлюпени

Мнениеот nasopicaso » Чет Апр 07, 2011 10:49 pm

Здравейте,
исках да попитам някой от вас да е изхранвал новоизлюпени гълъбчета? Миналата година излюпих 4-5 гълъбчета в инкубатор, опитвах да ги захранвам с какво ли не, четох къде ли не. Най-много издържа едно..8 дни. Може ли някой да сподели опит. Става въпрос за новоизлюпени, поддържам им температура...Храних ги с разкиснати гранули....
nasopicaso
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 10:36 pm

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот Paulina » Чет Апр 07, 2011 11:02 pm

nasopicaso написа:Здравейте,
исках да попитам някой от вас да е изхранвал новоизлюпени гълъбчета? Миналата година излюпих 4-5 гълъбчета в инкубатор, опитвах да ги захранвам с какво ли не, четох къде ли не. Най-много издържа едно..8 дни. Може ли някой да сподели опит. Става въпрос за новоизлюпени, поддържам им температура...Храних ги с разкиснати гранули....

Хора , защо експериментирате по този начин ??? На малките гълъби им трябва "майчиното мляко" , за да оцелеят ! Дано ти помогне някой опитен гълъбар с повече информация !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот pavel ivanov » Пет Апр 08, 2011 10:02 am

nasopicaso написа:Здравейте,
исках да попитам някой от вас да е изхранвал новоизлюпени гълъбчета? Миналата година излюпих 4-5 гълъбчета в инкубатор, опитвах да ги захранвам с какво ли не, четох къде ли не. Най-много издържа едно..8 дни. Може ли някой да сподели опит. Става въпрос за новоизлюпени, поддържам им температура...Храних ги с разкиснати гранули....


В гушата на гълъбите през периода на изхранването на новоизлюпените се отделят ензими /забравих им имената/които помагат за получаването на така нареченето "птиче мляко".Млякото не е само сенема който са се накиснали в гушата на гълъба :D ,и това мляко не можеш да го замениш .Могат след 10-15 ден да се изхранват на ръка с каши приготвени изкуствено. То май и при повечето птици е така .
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот nasopicaso » Пет Апр 08, 2011 6:15 pm

Колеги, не съм много съгласен. Гледах много видео клипчета как изхранват малки гълъбчета. Опитен гълъбар ми каза да ги храня с разкиснати гранули. Ясно, е че не е проста работа и въобще не е експеримент. Идеята беше да размножим по-бързо дадена порода гълъби. Въпроса ми беше по-скоро дали някой има опит в това. Иначе, аз съм отглеждал малко от 5 ден, сам съм го хранил преди години с царевица.....гледам че продават в САЩ разни храни за бебета...просто питам дали някой има опит с това..
nasopicaso
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 10:36 pm

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот Dr. Velev » Нед Мар 11, 2012 12:32 am

Има специални храна за дохранване на млади канарчета и папагали те стават и за гълъбчета , но нищо не може да замени млякото което се отделя от епитела на гушата . То е богато на лесно усвоими протеини , витамини и най-вече антитела , които ги няма в храните за дохранване . Има специални препарати с антитела на фирмата "Ронфрид "- Германия. Те са пригодени да действат срещу аденовирусити , които засягат бурса фабриции органа на имунитета при младите гълъби .Една от честите болести при младите гълъби.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот pe6o » Нед Мар 18, 2012 1:44 pm

nasopicaso написа:Колеги, не съм много съгласен. Гледах много видео клипчета как изхранват малки гълъбчета. Опитен гълъбар ми каза да ги храня с разкиснати гранули. Ясно, е че не е проста работа и въобще не е експеримент. Идеята беше да размножим по-бързо дадена порода гълъби. Въпроса ми беше по-скоро дали някой има опит в това. Иначе, аз съм отглеждал малко от 5 ден, сам съм го хранил преди години с царевица.....гледам че продават в САЩ разни храни за бебета...просто питам дали някой има опит с това..



Колега след излюпването малките гълабчета задължително трябва да се захранят с "мляко" от родителите, след което може да ги доизхраниш със заместители.Това е особено важно за имунната система.Правил съм опит да подлагам новоизлюпени гълабчета под други родители и въпреки че ги хранят те умират.Това ме кара да мисля ,че т.н. "мляко" се формира в периода непосредствено преди излюпването и трае 4-5 дена. Така е и при млекопитаещите животни не засучат ли "майчина коластра" до 3-тия ден не оцеляват.Не знам до момента поне в БГ да се предлага изкуствен заместител.
pe6o
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:31 am
Местоположение: Ловеч

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот nasopicaso » Пон Мар 26, 2012 5:43 pm

Аз май намерих отговор. Случайно гледаш по някоия от телевизиите.....Коластра, коластра с разкиснати гранули би трябвало да свърши работа. Суха коластра, може и течна..
nasopicaso
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 10:36 pm

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот Dr. Velev » Сря Мар 28, 2012 1:49 am

Един умен човек беше казал "Да ама не " Така е и в твоя случай . Коластрата е общо наименование . Основното при нея е ,че тя съдържа имуноглуболини -антитела синтезирани от майчиния организъм . Т е до определен период от време имат спозобността да преминават през чревната лигавица на новороденото и по този начин да му създадат пасивен имунитет , който е валиден до узряване на собствения . Така , че говеждата , коластра и ли човешка няма да ти свърши никаква работа . Немсата фирма Ронфрид произвежда готови имуноглуболини за гълъби , които се използват за подсилване на имунитета на младите гълъбчета . В "гушето мляко " на гълъбите също така освен протеини , незаменими аминокиселини и много други компоненти се съдържат имуноглобулини , които действат по същия начин както при бозайниците. При младите гълъбчета отговорна за бебешкия имунитет е така наречената БУРСА ФАБРИЦИ , която често се атакува от аденовируси и по този начин се нарушават съпротивителните сили на малките гълъбчета и те заболяват от всички възможни болести причинени от условно патогенни организми . Тези заболявания с известни като БОЛЕСТ НА МЛАДИТЕ ГЪЛЪБИ. Известен успех спрямо нея е прилагането на комбинирани препарати срещу евентуалните причинители . Най доброто е имунизиране на родителските двойки .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Хранене на новоизлюпени

Мнениеот kristinak. » Вто Дек 25, 2012 4:03 pm

Здравейте. Имам гълъбче което е на 15 дена. Родителите спряха да стоят при него след като ги преместихме от един гълъбарник в друг. Вечер затваряме бащата при малкото защото майката е твърде буйна и не можем да я хванем. Дали го храни? Днес му дадох мляко с жълтък и малко пшеница. Стана като каша и то го поемаше. Да продължа лли да го храня с това или с нещо друго. Моля ви спешно е !! :)
kristinak.
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Дек 25, 2012 3:30 pm

Re: С какво да храня малко гълъбче?

Мнениеот kristinak. » Вто Дек 25, 2012 5:14 pm

Никой ли не знае бе хора?? :-| :-| :-|
kristinak.
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Дек 25, 2012 3:30 pm

Re: С какво да храня малко гълъбче?

Мнениеот gadela » Вто Дек 25, 2012 5:39 pm

Според мен хубаво сварена пшеница и изстинала ще свърши работа, да набъбне и да омекне. Защото доколкото знам гълъбите, пък и наблюдавам и мойте, ядат зърно и в гушата им то омеква и тогава го "връщат" или по-точно го повръщат на малките си... На мойте им давам натопен хляб и те го изяждат и веднага го дават на малките, затова може и това да му даваш. Давам също и сварено яйце, но него по-малко го консумират...
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: С какво да храня малко гълъбче?

Мнениеот kristinak. » Вто Дек 25, 2012 7:31 pm

А по каква доза кашичка да му давам? :think:
kristinak.
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Дек 25, 2012 3:30 pm


Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта