Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с мътачки

Модератори: nikigeen, yuri

Проблем с мътачки

Мнениеот Иванова » Съб Май 16, 2015 8:20 am

Здравейте.
Извинявам се ако въпросът е повдиган вече някъде и не съм намерила правилната тема и място (ако е така, моля модераторите за извинение за създадената работа да бъде преместен :oops: ), но имам проблем с мътачки... :think:

Тази година установих, че легендата за пуйката-мътачка не е просто легенда. Перфектни са за почти всякакъв вид яйца (освен тези с по-крехки черупки, вероятно:)) И са незаменими "майки"! Имам вече една, която отглежда пуйчета, една пилета, една патета... Плъхове не могат да ги доближат, кучетата бягат, дори се шегувахме, че и лисица ще се замисли пред такъв звяр...
Проблемът е, че люпят поне 4-5 дни, дори седмица. т.е. от първото излязло до последното минава седмица. А те през това време не стават и не пускат малките да стават. Докато има и едно яйце под нея не става... :think:
Притесних се, че ще ги уморят от глад и жажда с такива "грижи" и започнах да прибирам новоизлюпените под лампа, да ги захранвам и запойвам... После и ги връщам, махам вече явно излишните яйца, тя си ги прибира без възражения и вече няма проблеми...
Въпросът ми е - аз ли бъркам нещо? Или моите нещо не са наред? (яйцата са слагани по едно и също време, съхранявани по един и същ начин...)
Иванова
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 04, 2015 7:41 am

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта