Страница 1 от 57

МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 7:58 pm
от начинаещ
Днес е 20 ден на кокоши яйца и няма още нищо. От вчера съм повишил влагата и малко намалих температурата. Възможно ли е през нощта да почнат да се люпят или нещо съм объркал. Личи ли по нещо дали са живи вътре в яйцата. За първи път пробвам с инкубатор и не всичко ми е ясно.

МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 11:21 pm
от didotnt
начинаещ написа:Днес е 20 ден на кокоши яйца и няма още нищо. От вчера съм повишил влагата и малко намалих температурата. Възможно ли е през нощта да почнат да се люпят или нещо съм объркал. Личи ли по нещо дали са живи вътре в яйцата. За първи път пробвам с инкубатор и не всичко ми е ясно.

21 ден

МнениеПубликувано на: Съб Апр 17, 2010 11:26 pm
от Paulina
начинаещ написа:Днес е 20 ден на кокоши яйца и няма още нищо. От вчера съм повишил влагата и малко намалих температурата. Възможно ли е през нощта да почнат да се люпят или нещо съм объркал. Личи ли по нещо дали са живи вътре в яйцата. За първи път пробвам с инкубатор и не всичко ми е ясно.


На 20-тия ден трябва да чуваш писукането на малките в яйцето . От 21-вия започват да излизат .

МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 7:33 pm
от начинаещ
На 23-тия ден се излюпиха 2 пилета. сега има още 8 яица вътре. започна 24-тия ден. две от яйцата се клатят отвреме на време има вътре живо пиле но не излиза.Инкубатора аз си го правих с 4 лампи по 40 вата. Всеки ден обръщах по два пъти яйцата, сутрин и вечер. на 19-тия ден спрях и увеличих влажността, като сложих още съдове и после поливах вътре вода.Яйцата бяха от два дни събрани без да са стояли в хладилник. Температурата поддържам с терморегулатор от Т.Петров, но я отчитам по един стаен термометър 37.8. Дайте идей къде съм сбъркал. Поздрави на всички

МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 7:43 pm
от dr_lukanov
Вероятно в стайният термометър, при ниска температура се удължава люпенето с 1-2 дни, пиленцата вяло разпукват черупката и трудно се люпят, често пъпът им е много отворен и при опит да се помогне се получава голям кръвоизлив от функциониращите все още пъпни съдове.
Най-често се използва максимален живачен термометър, като се държи температура в границите 38,1-38,5С през инкубационния и 37.8-38С през люпилния. Другия вариант е калибриран електронен термометър съответно на 37,8С и 37,4С.

МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 7:59 pm
от nikigeen
Като допълнение към казаното от Ицо:

http://l2.hifort.net/products/app

и

http://l2.hifort.net/products/areotherm

МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 8:03 pm
от начинаещ
Ако чакам още дали ще излязат сами/ Едно чйце счупих вътре си беше живо но като го обелих и умря . не беше напълно развито явно. доста трудно го обелих от страх да не го нараня, под бялата ципа се оказа че има още две като плаценти или както се казва. Не разбрах какво точно е максимален живачен термометър и от къде може да се купи ? Благодаря за отговора

МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 8:14 pm
от dr_lukanov
Те са вече забранени, това са старите медицински термометри.

МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 10:22 pm
от nikigeen
Но трябва да се знае,че медицинските термометри след всяко мерене трябва да се тръскат ако са живачни или да се нулират ако са електронни.Те мерят максимална температура за определено време и всяко следващо води до наслагване на грешката .За това дадох и горните линкове

МнениеПубликувано на: Съб Май 08, 2010 1:11 pm
от sandan
Имам нужда от съвет :
Вчера заложените от мен яйца в инкубатора се пропукаха ,но днес по обяд имаше само едно излюпено пиле другите писукат в яйцата ,но нямат никакъв напредък с люпенето .В този случай да им помогна ли с нещо или да ги оставя сами да се оправят ?

МнениеПубликувано на: Съб Май 08, 2010 2:54 pm
от Petrov
Лично аз не им помагам,защото много често пъпчето е не добре затворено и пиленцата умират.

МнениеПубликувано на: Пон Май 10, 2010 10:06 am
от d-r Ilchev
Относно въпроса на sandan-аз помагам на някои от пиленцата,като частично премахвам варовиковата обвивка на мястото,където са зачукали и увеличевам влажността в инкубатора,защото при по ниска влажност останалите слоеве на яйчната черупка просъхват и не може да ги разкъса.