Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


вентилацията в инкубатора

Модератори: nikigeen, yuri

вентилацията в инкубатора

Мнениеот guidor » Вто Юли 23, 2013 3:17 pm

здрасти на всички.моят вапрос е как да сложа вентилатора в инкубатора и каде.трябва ли да вкаржа вуздух или да изкарва или пък да да циркулира вуздуха в инкубатора.инкубатора ми е 1метар на 50см.имам 10 отвора по 10мм.
достатачно ли са или са много.
guidor
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 27, 2012 12:05 pm

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот Nicko » Сря Юли 24, 2013 3:55 pm

guidor написа:здрасти на всички.моят вапрос е как да сложа вентилатора в инкубатора и каде.трябва ли да вкаржа вуздух или да изкарва или пък да да циркулира вуздуха в инкубатора.инкубатора ми е 1метар на 50см.имам 10 отвора по 10мм.
достатачно ли са или са много.
Здравей, доста сложен ти е въпроса относно вентилатора при положение, че не виждаме инкубатора. Разгледай снимки на инкубатори с вентилатор / има доста в нета / и прецени сам, къде ще го поставиш. За пресния въздух гледай отвора да е зад вентилатора и да го засмуква, като после да се загрява от топлинното тяло. Отворите за излизащия въздух ги постави някъде в края и в по далечните ъгли на инкубатора. Дано ти помогнах :drinks:
Nicko
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Апр 25, 2011 4:34 pm
Местоположение: Bansko

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот guidor » Сря Юли 24, 2013 7:14 pm

да помогна ми но като влиза студеня въздух той дали щте мойе да се загрее толкова бързо преди да излезне.моя инубатор е крушков с две крушки по 40 вата ако неможе да се загрява да ги сменя ли с по големи крушки.и въздухообмена ако е много бърз влагата дали ще се запази.
:drinks:
guidor
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 27, 2012 12:05 pm

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот Nicko » Чет Юли 25, 2013 11:02 am

guidor написа:да помогна ми но като влиза студеня въздух той дали щте мойе да се загрее толкова бързо преди да излезне.моя инубатор е крушков с две крушки по 40 вата ако неможе да се загрява да ги сменя ли с по големи крушки.и въздухообмена ако е много бърз влагата дали ще се запази.
:drinks:
Зависи и какъв е обема на инкубатора. Ако мислиш, че няма да смогнат крушките сложи още и си ок. :drinks:
Nicko
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Апр 25, 2011 4:34 pm
Местоположение: Bansko

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот guidor » Чет Юли 25, 2013 3:44 pm

пробвах и циркулациата на въздуха се осеща.всичко е наред.но от вентилатора се получават вибрации това пречи ли на инкубацията.
:(
guidor
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 27, 2012 12:05 pm

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Вто Юли 30, 2013 10:34 am

Не ти ли пада влажността в инкубатора, след пробиването на отворите?
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот guidor » Вто Юли 30, 2013 6:25 pm

[quote="Ivan.Pirinliev"]Не ти ли пада влажността в инкубатора, след пробиването на отворите?[/quote
сложих още един съд с вода.и пак се нормализира.
guidor
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 27, 2012 12:05 pm

Re: вентилацията в инкубатора

Мнениеот boy4an » Пет Яну 02, 2015 5:55 pm

продупчи на тавана две дупки по 10мm и от двете страни по две и си готов с циркулацията
boy4an
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 01, 2015 7:55 pm


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта