Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Каква е тази птица?:

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Сеп 14, 2011 9:09 am

Голям си комлексар, откъде я събра тая злоба и негативизъм? От малък съм израснал сред природата и съм опръстенил много птици в това цисло и папуняци.Всичко което пиша е от опит, а не от Нета като някой "разбирачи" като теб тук.

Админ: Към теб предупреждение макар че си за бан.Престанете с обидите
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот Paulina » Сря Сеп 14, 2011 10:13 am

ТЕРИЕР написа:Голям си комлексар, откъде я събра тая злоба и негативизъм? От малък съм израснал сред природата и съм опръстенил много птици в това цисло и папуняци.Всичко което пиша е от опит, а не от Нета като някой "разбирачи" като теб тук.


Стига сте се обиждали на комплексари , само защото се криете зад компютъра !!! :!

Ти ми кажи с каква големина на пръстена се опръстенява папуняка ??? Аз също бях активно участваща в орнитологичната група на БАН , но папуняк не е попадал в мрежите ни :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот nightingale » Сря Сеп 14, 2011 11:31 am

Paulina написа:Аз също бях активно участваща в орнитологичната група на БАН , но папуняк не е попадал в мрежите ни :think:

Ами в това няма нищо странно.
Щом си била в такава група, значи би трябвало да знаеш,че навремето БАН използваха орнитологични мрежи за пасивен лов.
За да се улови папуняк трябва рязко да се смени тактиката.
Би ли разказала повече за този ''кражок''
Къде ловихте птиците, по кое време на денонощието,през кой сезон, кои данни вписвахте ,какво мерихте,какво преброяване правихте, как поставяхте мрежите,колко високи и широки бяха те, кой модел пръстени използвахте,къде ги поставяхте при различните видове птици ,кои пера измервахте при определението на близки един до друг видове....
Ще ми еинтересно да чуя нещо от колега. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Сеп 14, 2011 12:48 pm

Как ще хванете папуняк като опъвахте стационарни вертикални мрежи в тръстиките на Атанасовското езеро и рибарниците на Челопечене? Знаеш какви птици се ловяха по 100пъти на седмица с изключение на прелетите, и как на сутринта леко по чорапки се изхвърляха умрелите.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот nightingale » Сря Сеп 14, 2011 3:06 pm

Когато се ловят птици по време на прелет,ловът няй често се извършва през ноща и разбира се на съответните места.
Много важно е в такива случаи в краищата на мрежите да се поставят индикатори.
По мое време се използваха рибарски звънчета.
Това е с цел да се предотврати обесването на дълго престоялите птици.
Най вероятно обаче Паулина говори за лов на синигери и горски зидарки в Борисовата градина ,която цел е любознателно запознаване с природата. :wink:
Папунякът мигрира по единично и избягва струпванията на птици като местата ,които споменаваш.
Ще изчакаме да ни разкаже. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Сеп 14, 2011 4:59 pm

Нека разкаже. Мрежите се опъваха на дигите и ловяха предимно шаварчета.Тези които се хващаха през ноща до сутринта леко се предаваха и умираха. Имаше една група върли природозащитнички които ги погребваха в гробчета и тихичко ридаеха, но д-р Нанкинов от БАН им казваше: "Науката изисква жертви" и всичко беше наред. Така ли беше Паулина?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот Paulina » Сря Сеп 14, 2011 6:17 pm

Не знам дали е било точно така - със сигурно е имало жертви , но по "мое" време давахме дежурства и не сме загубили много птици . Хей , като си така добре запознат да не се окаже , че се познаваме ???? Кажи за папуняка - къде си го ловил ???

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот nightingale » Сря Сеп 14, 2011 6:35 pm

Paulina написа: но по "мое" време давахме дежурства и не сме загубили много птици .

''Кръжочниците'' ще сте се занимавали с доста важна иследователска дейност ,щом за теб успокояващ е факта,че умрелите птици ''не са много''
Ще се радвам да споделиш откривателските ви закючения.
Най- малкото така ще уважим смърта на пернатите и ще я превърнем в не чак толкова безмислена.
Целият съм в слух... :think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот david_67 » Сря Сеп 14, 2011 6:43 pm

Много бих искал Тихомир и Териер да ми отговорят на въпроса :Колко пъти сте държали в ръцете си малки папуняци? :D
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот nightingale » Сря Сеп 14, 2011 7:28 pm

Maлки ли ?
Веднъж - за три години.
Големи- 6-7 пъти но за около 10 минути.
Тази година веднъж за около 4 часа. Намерих го блъснат и го вземах с мен, като мислих ,че ще се нуждае от по сериозна помощ.
Птицата се оправи, слязох и го пуснах.
Защо питаш Румка ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Сеп 14, 2011 8:35 pm

Малки около 7-8 пъти и ги опръстених. Голям за последно тази година 2 пъти в района на Дуранкулашкото езеро при откриването на птичия лов. Единият хванах с мрежа, а другия беше убит до пътя и го разгледах. Та,какъв е твоя извод?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Каква е тази птица?:

Мнениеот david_67 » Сря Сеп 14, 2011 9:13 pm

Моят извод и че вие сте разбивали хралупите или подобията на такива в които гнездът птиците за да се доберете до малките ,иначе нямате никакъв шанс !
Е за това ви попитах!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта