Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спасителен център за диви птици и животни в София

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Галин Господинов » Пет Яну 20, 2012 6:24 pm

Аз не разбрах, кой за какво се обиди? Разви се добра дискусия от която може да се изврекат доста полезни идеи. Аз не познавам Мария, но тя може би трябваше да не се изправя по този начин от името на БДЗП. Просто защото се превръща в нещо като лице на дружеството, към което ще се отправят доста интересни въпроси. Ще се наложи да поеме рефлекса от действията на своите колеги и още ред други фактори. Всеки един в този форум ще ти помогне с компетентни мнения, никой няма да се майтапи с теб, да те обижда и прочие. Но за да се постигне това, трябва отговор на въпроса "Кой си и за какво се бориш". Просто трябва да знаеш, че заставайки зад някаква организация, ти носиш нейното име и ще се наложи да се сблъскваш със всякакви въпроси. Както се вижда, никой не си поплюва и не гали с перо.
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Пет Яну 20, 2012 6:48 pm

Въпросът би трябвало да бъде : Защо в София все още няма Спасителен център за диви животни ?

Толкова ли е по-лесно да се вдигне някой от Пловдив и да отиде до столицата , за да вземе ранена птица ? В София има и централен офис - това какво е - частен адрес ли , може ли там да се остави ранена птица ?

Не може ли да се организира нещо със Зоопарка или пък с приюта за кучета , който е също там някъде на близо ?
Със сигурност могат да се намерят и други места - като например да се попита при БАН .

Поне в началото предполагам няма да е нужно да се строи нещо стига да има една осигурена топла стая .
Защо не се потърси и контакт с ветеринарните лекари - някои от тях може и да се съгласят да поемат пациенти .

София е голяма - ако се поддържат контакти в различни точки на града ще е и много по-лесно да бъде предадено някое животно , което има нужда от незабавна помощ .

Така например ако намеря едно ранено животно в Северният парк то ще ми умре в ръцете ако ми се наложи да го занеса до Младост ...
Има много хора , на които джоба не им е толкова дълбок и не могат да си позволят пътуването с градският транспорт , има и много хора , които не могат да си позволят да загубят толкова време заради едно ранено животно ....но въпреки това имат желанието да помогнат !

Мисля , че ако Спасителният център се "разхвърля" из града това ще помогне не само на животните , но ще е и реклама за тези , които са им дали подслон !

Но ако целта е само да се строи ......тежко им на птиците ......
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Мъро » Пет Яну 20, 2012 7:46 pm

Не разбрах този център какво ще спасява толкова в София бездомни кучета и котки или диви гълъби.Трябва да се направи едно проучване къде най много в България се докладва за наистина пострадали диви животни а не бездомни,да се изгради някъде близо до резерват или природен парк къде след спасяването им да се пускат и да са защитени тези животни.На този център ще му трябва и площ за изграждане на клетки и волиери за тези животни с една топла стая не става.София ми се струва най неподходящото място пък да не говорим и да е в рамките на града
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Мъро » Пет Яну 20, 2012 8:03 pm

Галин Господинов написа:Аз не разбрах, кой за какво се обиди? Разви се добра дискусия от която може да се изврекат доста полезни идеи. Аз не познавам Мария, но тя може би трябваше да не се изправя по този начин от името на БДЗП. Просто защото се превръща в нещо като лице на дружеството, към което ще се отправят доста интересни въпроси. Ще се наложи да поеме рефлекса от действията на своите колеги и още ред други фактори. Всеки един в този форум ще ти помогне с компетентни мнения, никой няма да се майтапи с теб, да те обижда и прочие. Но за да се постигне това, трябва отговор на въпроса "Кой си и за какво се бориш". Просто трябва да знаеш, че заставайки зад някаква организация, ти носиш нейното име и ще се наложи да се сблъскваш със всякакви въпроси. Както се вижда, никой не си поплюва и не гали с перо.

Мария влезе много остро във форума взе да разпитва кой гледал кой продавал диви птици и т.н.като че ли като разбере ще промени нещо за това реакциите са такива и за това има толкова въпроси към нея.Аз я питах ако хване бракониер който лови диви птици за продан в гората какво ще направи.За мен отговорите са 2.
1.Отиват и се представят на бракониера и той си взема такъмите и си отива с мир.Ползата от това е че са му провалили днешния лов или лова за днес на това място.
2.Ако и двете страни си отстояват твърдо разбиранията си стига се до там че цялата поляна става в кръв(кой кого ще бие не се знае) и какъвто и да е резултата от двубоя пак лова ще е саботиран.Без строги закони и създаване на орган който да има права като на полицията така ще си вървят нещата с години.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Пет Яну 20, 2012 8:54 pm

Към полтъргайса с ''гумичката'' - който и да си , драсни два реда ,че да не обвинявам компютър си :wink: :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Пет Яну 20, 2012 9:01 pm

Мъро написа:Не разбрах този център какво ще спасява толкова в София бездомни кучета и котки или диви гълъби.Трябва да се направи едно проучване къде най много в България се докладва за наистина пострадали диви животни а не бездомни,да се изгради някъде близо до резерват или природен парк къде след спасяването им да се пускат и да са защитени тези животни.На този център ще му трябва и площ за изграждане на клетки и волиери за тези животни с една топла стая не става.София ми се струва най неподходящото място пък да не говорим и да е в рамките на града


Ако всички мислеха така негативно като теб , е редно да вземем по един бял чаршаф и да се запътим бавно към гробищата , че виждаш ли - Декември никой вече няма да е жив ......

Между другото в центъра на Цюрих има едно голямо езеро , също и един вид парк , който се вие от едната страна . Там , съвсем централно има една малка сграда в която не може да се влезне , но от едната си страна има изградени волиери , в които се виждат различни , но малко на брой птици . Там , където е вратата на сградата има една клапа , една малка вратичка , която можеш да отвориш и да поставиш вътре ранена птица . Не знам как точно функционира цялата система и дали се дават постоянно дежурства , но предполагам птиците , които се виждат от външната страна са излекуваните , спасени щастливци , които очакват да ги пуснат на свобода ( а може и да са такива , които нямат никакъв шанс да оцелеят сами , ако бъдат пуснати отново ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот shikata » Пет Яну 20, 2012 9:14 pm

nightingale написа:Към полтъргайса с ''гумичката'' - който и да си , драсни два реда ,че да не обвинявам компютър си :wink: :drinks:


На 18.01 аз съм бил, ако питаш за тогава и за тази тема :cool:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Пет Яну 20, 2012 9:39 pm

Всъщност попитах за мнението ми от преди малко.
Но със сигурност щом се изтриват , значи има причина.
Тъй де, не е важно.
Благодаря за напомнянено че е трябва да спазваме добрия тон.
:drinks:

Към Паулина!
Поли това което описваш на мен ми прилича на китайски ресторант.
Доста грозничко изглежда.
Веднага си зададох въпроса какво ли би станало ако през отвора се пуснат непоносими една към друга птици.
Да речем дали пък причинените ифаркти няма да са по- честите причини за смърт, от самите травми.
:think:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Мъро » Пет Яну 20, 2012 9:49 pm

Ти защо не се върнеш да живееш в бг и след някоя друга годинка пак да приказваме за негативизъм.Тука е такава реалноста,никой не дава пари за нищо ако няма изгода.Масовото бракониерство е неоспорим факт,ще ти дам пример.Един познат ходи на лов не обеспокояван целогодишно на летището където се проведоха последните пазари за дек.животни.Това летище е в рамките на града до студенските общежития и по принцип не може да се стреля там и се навъди доста дивеч.Празен от там не се връща а като отиде на лов с дружинката където членува се е връщал капо защото там дивеч няма.И други примери мога да ти дам
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Пет Яну 20, 2012 10:23 pm

nightingale написа:.....Към Паулина!
Поли това което описваш на мен ми прилича на китайски ресторант.
Доста грозничко изглежда.
Веднага си зададох въпроса какво ли би станало ако през отвора се пуснат непоносими една към друга птици.
Да речем дали пък причинените ифаркти няма да са по- честите причини за смърт, от самите травми.
:think:

Не мога да ти кажа каква е системата , но явно има смисъл щом швейцарците го практикуват ! Просто тогава бях за малко в града и нямаше кого да попитам . Предполагам , че там постоянно има човек и оставили се птица някой веднага се погрижва за нея . Ако ми се наложи пак да мина от там ще потърся по-подробна информация .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Пет Яну 20, 2012 11:05 pm

Е предполагам, че съоръжението функционира по най оптималният начин.
Не защото обаче е в Швейцария или Германия.
Ти сама знаеш колко ненужни и недобре обмислени има там.
Със сигурност се намира постоянно дежурен или най малкото поставената птица задейства сигнал ,че има нов пациент.
Има наистина много начини да се помогне на бедстващите животни.
Но, то според мен се случва не заради такива улеснения а в градежът на морала и милсленето у ''западния човек''
Места като тези са само в следствие на тази градивност.
И въпреки мизерията ,която е довела Българинът да стане жертва на собственният си нипокизъм , тук също много хора не подминават с пренебрежение едно изпаднало в беда животно.
Аз самият ударих съвсем скоро едно куче на пътя и го прибрах със себе си.
Зблъсках се с огромни затруднения докато му подсигуря адекватна помощ.
Та... центъра за който се заговори е една прекрасна идея.
Тук обаче искам мнението ти.
Кажи ми честно !
Това ще спаси ли природата ни ?
Не нали ?!
И за това се дразня и за това пиша неща,които админът и nikigeen изтриват.
Природата ни загива разбираш ли ????
А ние тук дори не искаме да прогледнем и да видим истинската причина за това.
Вярно е , ще си погалим човешкото его, като шинираме крилата на няколко лебеда и две -три чапли.
Но ще се изсипят толкова средства и ще се изприказват толкова празни думи .....- неща които трябва да бъдат насочени към истинската язва.
Някой виждал ли е скоро гнездяш в България гълъб хралупар или пък глухар , бухал,лещарка,тетрев и т.н.т.
Защото нямаме центрове ли ????!!!!
Не ме разбирай погрешно.
Не съм против това.
Даже напротив.
Но някак си усещам блудкавост ,когато някой или нещо ни уверява, че спасяването на природата ще мине от там.
Колкото и парадоксално да звучи, шансът е нулев.
Его на изкривените ни и заблудени души....
Попитах малко по-нагоре за седемточковата калинка.
Ако това лято някой я срещне , хубаво да й се полюбува защото може даму е за последно.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Съб Яну 21, 2012 4:55 am

И нали трябва все пак от някъде да се започне - защо ѝ връзвате краката още преди да е направила първата крачка ?!?

Тук обаче искам мнението ти.
Кажи ми честно !
Това ще спаси ли природата ни ?
Не нали ?!


А ти знаеш ли какво ще спаси природата - затварянето на славеи в кафезите ли ?


а калинката ............иди в слънчогледовите полета когато семената на слънчогледа започнат да се втърдяват и можеш да видиш масовата картинка на това :

.
.
.

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта