Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Познайте тази птица

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 10:36 pm

Изображение според теб тази птица и тази Изображение са едни и същи еми аз не претендирам че имам много задълбочени познания но не са еднакви :think:
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 10:49 pm

Изображение и това Изображение явно наистина нямам добри познания защото и мухоловката и вълнолюбката съм ги виждал наживо и дори съм ги снимал но на твойте снимки е можах да ги позная. :idea:
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 10:51 pm

под и това имам предвид тази снимка Изображение
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 10:52 pm

Изображение
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 10:55 pm

Изображение
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 11:07 pm

Изображение

П.С. снимката е правил мой приятел
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 11:08 pm

ааа забравих коя е птицата?? :?:
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 12:07 am

Paulina написа:
nightingale написа:Птиците са : вълнолюбка, трънковче, червена чинка(женска), жалобна мухоловка(женска) . Всички тези птици обитавад за определено време нашата страна. Петата снимка е на вид африкански тъкач (на снимката с двете птици). Но този тъкач е добре познат на serotoni ,който беше качил негова снимка за предната загадка и добре познат за Паулина,която така бързо отговори на въпросът му и дори ни предостави дребни детайли относно начинът му на размножаване. Птицата разбира се е vidua macroura . Както се вижда ако кодът на файла не се открие много хора от големи познавачи се превръщат в шарлатани. Не, че нещо ми дреме,но познаването и определянето на животинските и растителни видове е изключително голяма наука и правенето на гъргара с нея поне аз го намирам за нередно. Не е зле такива хора да прочетът подписът на единият от администраторите Fridolina. Желая им успех за в бъдеще.

Вдовицата не е тъкач .....поне така мисля .....
Като си фотографираш снимките от монитора поне го прави с повече качество ! Те пилетата са пред теб и не ти бягат ! Моето беше навън в храстите !
А и nightingale - не всеки е длъжен да знае как изглеждат млади , и недооцветени птици - каквито са двете вдовици ! И червената чинка не е женска ( виж какво пише над оригиналната снимка :cool: ) .

Ти превръщаш цялото удоволствие да се намери една птица в невероятно гадно нещо ! А то не е важно как ще се намери птицата , а да се намери !

Весели празници !

:drinks:
Грешно си осведомена. Вдовицата е тъкач.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Дек 24, 2009 12:13 am

Абе ти освен да се заяждаш друго можеш ли ???

Какво значение има - дори и да беше плетач !!!!

Я виж човека какви прекрасни снимки е качил - вземи си поука вместо само да критизираш !

За едно ти свалям шапка - ти си в състояние навсякъде и всичко да развалиш ! Евала ти казвам !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 12:13 am

serotoni написа:Изображение според теб тази птица и тази Изображение са едни и същи еми аз не претендирам че имам много задълбочени познания но не са еднакви :think:
Мислех те за по просветен но май съм збъркал. Ето малко за свободното ти време. http://en.wikipedia.org/wiki/Storm-petrel
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Чет Дек 24, 2009 12:20 am

Paulina написа:Абе ти освен да се заяждаш друго можеш ли ???

Какво значение има - дори и да беше плетач !!!!

Я виж човека какви прекрасни снимки е качил - вземи си поука вместо само да критизираш !

За едно ти свалям шапка - ти си в състояние навсякъде и всичко да развалиш ! Евала ти казвам !
Да да да . Знам си аз . Снимките са виновни. Иначе щяхте да ги лапнете като топъл хляб въпросите. Например ако беше по ярка снимката на трънковчето ти нямаше да се излагаш така. Нали така? Нека да спрем до тук и да изчакаме следващите въпроси. До тук се видяхме колко струваме. :|
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот serotoni » Чет Дек 24, 2009 12:20 am

мислиш ме за по малко просветен затова че несъм ползвал интернет ,и не съм знаел за двете цветови форми .Както написах по рано виждал съм птицата наживо и тя беше черна.

Много спокоен човек съм, но почваш да ме изнервяш :evil:
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта