Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот Sstefanov » Пет Май 31, 2013 10:57 am

Здравейте, живея във Варна и на отсрещните покриви виждам как чайки отглеждат малките си. Тази сутрин открих едно средно голямо сивичко бебе чайка на нашата тераса и не знам как да му помогна. Днес валя дъжд и то цялото е мокро. Изглежда сякаш има леко червеничко на главичката си, може би някаква раничка.... Как да процедирам, нямам никакви познания в областта, ето линк за снимка!

http://prikachi.com/images.php?images/276/6169276r.jpg

Моля помогнете, БЛАГОДАРЯ!
Sstefanov
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 31, 2013 10:55 am

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот TK3C-74 » Пет Май 31, 2013 11:09 am

здравей, ако живееш близо до покрива, има вероятност да е паднало от там. ако има възможност го върни там, а ако не можеш, го пусни долу на тревата. това е толкова миризлива птица, че по-добре не се захващай с гледането.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот Sstefanov » Пет Май 31, 2013 11:11 am

Няма как да го върна на покрива, но то е съвсем беззащитно и не може да лети. Ако го върна на земята няма ли да го нападнат и да не оцелее? Искам да постъпя най-разумно за него, миризмата ще я чистя! Благодаря за бързия отговор
Sstefanov
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 31, 2013 10:55 am

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот TK3C-74 » Пет Май 31, 2013 11:16 am

човек, малко ли са ви гларусите във варна, че за едно пиле да се притесняваш. пък и те имат някакъв вид защита, не се притеснявай за него :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Пет Май 31, 2013 11:19 am

Привет това е гларус не е чайка!
Чайките не гнездят в града!
Възрастните са всеядни. Обичат да похапват чайки и гълъби, ако ги хванат де.....
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Пет Май 31, 2013 11:21 am

Колкото и да ти е жално не си заслужава спасяването!
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот Sstefanov » Пет Май 31, 2013 1:03 pm

Когато си единствения шанс на една душичка да се спаси винаги си заслужава. Какво значи "не си заслужава спасяването"? Изненадан съм, че хората които обичат птици ме съветват да го пратя там, където няма да оцелее със 100% сигурност... Ще опитам да спася мъника, моля от тук нататък за съвети как да го гледам докато може да лети, и как да разбера, когато е готово да го пусна сред природата, благодаря!
Sstefanov
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 31, 2013 10:55 am

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот TK3C-74 » Пет Май 31, 2013 1:24 pm

явно не си от варна и региона, иначе ще знаеш доста неща за гларусите. на тази възраст родителите го хранят с полусмляна и повърната риба и други отпадъци. просто не ти казваме в прав текст, но тази птица е доста вредна гадина и захвърлянето на пилето няма да навреди на популацията( многобройни са ). ааааа, забравих да ти кажа, пилето поема храната от родителите си като си вкарва човката в тяхната човка. май ще трябва да го храниш от уста :D
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Май 31, 2013 2:48 pm

Родителите му ще го намерят и хранят и на тересата. Ако е възможно го преместете го на по видно място и всичко ще е наред. При тези птици които гнездат по скалите е нормално малкото на тази възраст да си смени местоположието. За информация на Колегата Сребристата чайка и Гларуса са един и същт вид птица.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот miroki » Пет Май 31, 2013 4:11 pm

Намери най-близкия покрив и го остави там, като изчезнеш от мястото възможно най-бързо. Преди да те нападнат, ударят и бомбандират фекално. Родителите ще го намерят без проблем на покрива. Ако остане на терасата се примири, че няма скоро да я ползваш.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот Sstefanov » Пет Май 31, 2013 5:12 pm

Здравейте, не мисля че някои от вас разбират. Аз не се грижа за него, за да защитя популацията на чайки, а за да спася животинчето, конкретно това. Водих го на лекар, било е нападнато и има гадна рана на главичката, но докторът каза че ще се оправи и го намаза с антибиотици. Ако го оставя на покрив само и беззащитно няма ли същите тези нападатели просто да му видят сметката? Гледайки го по снимката можете ли да предположите колко време г/д му трябва преди да може да излети?
Sstefanov
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Май 31, 2013 10:55 am

Re: Изпаднало на терасата ми бебе чайка, моля помощ!

Мнениеот woodlark » Пет Май 31, 2013 7:28 pm

На доктор си го водил, а питаш к'во да праиш, за да оцелее Богу милната или немилната птица :shock:
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Следваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron