Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помощ за дотглеждането на малки синигерчета

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Помощ за дотглеждането на малки синигерчета

Мнениеот wasbg » Чет Май 14, 2015 9:55 pm

Здравейте колеги,
Някой от вас има ли опит в доотглеждането на малки на Голямият синигер (Parus major)?
Днес мой съсед извадил 6 синигерчета от една макара с едрокалибрен маркуч, който се ползува за напояване на посеви и ми ги донесе в късният следобед. Настаних ги в една ПВЦ тръба, която закрепих на кол на мястото където бяха тръбите, но се опасявам че родителите им няма да ги припознаят. Ще ги наблюдавам утре сутринта и ако видя че възрастните не ги намерят ще трябва да ги прибера, тъй като умирачката им ще е сигурна.
Имам много добра храна за дохранване на всякакви малки насекомоядни и зърноядни птичета на фирма KAYTEE, която ползувам успешно от няколко години, но проблемът е че синигерчетата са поотраснали и стискат човки, понеже се страхуват.
Ще ми се да чуя някакви практични съвети от сблъсквалите се с подобни случаи колеги.
Поздрави,
В. Почекански
wasbg
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 11:08 pm

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта