Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Щрауси

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Щрауси

Мнениеот vladislav » Пон Май 25, 2009 9:07 pm

Някой знае ли,при колко градуса се люпят яйцата на щрауса.Търся компетентно мнение по този казус-благодаря
vladislav
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 7:20 pm

Мнениеот fridolina » Пон Май 25, 2009 10:15 pm

Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Щрауси

Мнениеот Paulina » Вто Май 26, 2009 3:44 am

vladislav написа:Някой знае ли,при колко градуса се люпят яйцата на щрауса.Търся компетентно мнение по този казус-благодаря


Ето това пише в моята книга :

От 1 до 39 ден темп. трябва да е 35,5° до 37,2° С ( средна темп. 36° С )

Обръщане на яйцата - 4 до 8 пъти на ден .

Влажност на въздуха - 20 до 30% .

От 40 ден - температура 35° С , възд. влажност 30 до 70% , яйцата вече не се обръщат .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ре:щрауси

Мнениеот kvazer2 » Вто Май 26, 2009 1:46 pm

Привет и от мен,темата която подхванахте е интересна, какво имам предвид аз самия работех в такава ферма шест месеца и знам за какво става въпрос на пръв поглед и по книга е така но разбери че трябва да се чете между редовете,сиреч има си тънкости.Всяка седмица от Мадрид идваше лекар- рентгенолог който гледаше с часове яйцата и правеше генетичен подбор и чак тогава ги слагаха в специални инкубатори.Имайте предвид че по-малко ги въртяха, защото все пак Европа не е им родината.Темата неможе да се опише защото доста голяма и не може да се опише със пет изречения,още повече аз самия бях кухнята на отглеждане,отделяне на дворове а именно на 4 месеца птици отделен двор на 6 месеца на 12месеца отделно подрастващи мъжкари генетично здрави подбрани, отделни дворове старите мъжкари и женските които са люпили за пръв път.Така че на фермата двора отначало беше 10 дакара и се оказа в един момент малка и това принуди Хулио да пригоди и съседния имот които също беше негов, в него отглеждаше бикове за корида,мога да пиша много по тази тема.За това време когато бях там мога да отворя ферма за щрауси която е неблагодарна работа за нашата България :D
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Благодаря

Мнениеот vladislav » Вто Юни 02, 2009 9:03 pm

[quote="Paulina"][quote="vladislav"]Някой знае ли,при колко градуса се люпят яйцата на щрауса.Търся компетентно мнение по този казус-благодаря[/quote]
Благодаря много за тази информация
Ето това пише в моята книга :

[color=darkblue]От 1 до 39 ден темп. трябва да е 35,5° до 37,2° С ( средна темп. 36° С )

Обръщане на яйцата - 4 до 8 пъти на ден .

Влажност на въздуха - 20 до 30% .

От 40 ден - температура 35° С , възд. влажност 30 до 70% , яйцата вече не се обръщат . [/color][/quote][quote][/quote][youtube][/youtube]
vladislav
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 7:20 pm

Re: Благодаря

Мнениеот Paulina » Вто Юни 02, 2009 9:15 pm

vladislav написа:Благодаря много за тази информация


Няма защо !!!

А такива работи интересуват ли те ? :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OhSLZsvjmHg[/youtube]
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Благодаря

Мнениеот vladislav » Сря Юни 03, 2009 10:54 am

[quote="Paulina"][quote="vladislav"]Благодаря много за тази информация
[/quote]
Да,захванах се с направата на инкубатори за мен,не за продажба и с един зоопарк решихме да пробваме дали ще успеем да излюпим щрауси.Това с щраусите е ново за мен като материя и благодаря много за помоща
Няма защо !!!

А такива работи интересуват ли те ? :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OhSLZsvjmHg[/youtube][/quote]
vladislav
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 7:20 pm

Мнениеот nikigeen » Сря Юни 03, 2009 7:34 pm

Надявам се да дадеш после информация за резултата с инкубатора.До сега сме правили два и засега работят услешно.Има и трески за дялане ,но там основно е с тънкостта на настройката на влажността
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот vladislav » Чет Юни 04, 2009 10:47 am

[quote="nikigeen"]Надявам се да дадеш после информация за резултата с инкубатора.До сега сме правили два и засега работят услешно.Има и трески за дялане ,но там основно е с тънкостта на настройката на влажността[/quote]О.к.само да се излюпят
vladislav
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 7:20 pm

Мнениеот nikigeen » Сря Сеп 02, 2009 7:15 pm

Някакво развитие с щраусите?

Изображение

Изображение

Изображение
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот vladislav » Пон Сеп 07, 2009 11:03 pm

nikigeen написа:Някакво развитие с щраусите?
Никакво колега,на моят приятел щрауса нещо не му допада женската ли,не знам, но яйцата не бяха оплодени.Голям труд положихме,но се оказа напразно,но си има и положителна страна в цялото упражнение,проверихме инкубатора,че може да ги излюпи без проблем
Изображение

Изображение

Изображение
vladislav
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 7:20 pm


Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron