Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спирулина (Spirulina platensis)

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Пон Окт 31, 2011 7:01 pm

Съвета ми относно храненето и хранителните добавки е - немашли проблеми с птиците не им променяй диетата .А за производителноста на селектираните птици мога да кажа само едно тя зависи точно от селекцятя и начина на гледане но това мисля е друга тема на разговор .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 02, 2011 1:02 am

Ролята на спирулината е многократно доказана . С Емо си купихме от Белгия по една доста голяма опаковка и наистина добавянето и в меката храна създаваше проблеми . Ако се задълбочим по- научно мога да ви обясня как действа и на какво действа , но при проявения нихилизъм смятам това за излишно . Ще кажа само ,че тази година добавена към другите "магии" при спортните гълъби даде отлични резултати . Препоръчвам я ,без да правя рекламо и при гулдовите амадини където активно помага при оцветяването .
Към оцветяването тази година ще изпробвам един нов пигмент за червен цвят , но ще го споделя само с позитивно мислещи , като новият ни президент и приятели .
Ще ви дам още един джокер за бъдещия развъден сезон http://www.ncbs.org/quinoa.htm
Мисля ,че продуктивността при бордерите у нас е много много слаба , нещо което се дължи на /сетете се сами какво /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот nightingale » Сря Ное 02, 2011 10:20 am

Здравей Велев.
Много бих се радвал да споделиш информацията.
Като най вече ми се иска да акцентираш как и по какъв начин водораслите действат на общото оцветяване.
Ако имаш съмнения че тук ще срещнеш неразбиране и ненужни коментари ,може да го направиш на лични.
Същото бих помолил да направи и Сандан.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот burg » Сря Ное 02, 2011 10:32 am

Dr. Velev написа:Ролята на спирулината е многократно доказана . С Емо си купихме от Белгия по една доста голяма опаковка и наистина добавянето и в меката храна създаваше проблеми . Ако се задълбочим по- научно мога да ви обясня как действа и на какво действа , но при проявения нихилизъм смятам това за излишно . Ще кажа само ,че тази година добавена към другите "магии" при спортните гълъби даде отлични резултати . Препоръчвам я ,без да правя рекламо и при гулдовите амадини където активно помага при оцветяването .
Към оцветяването тази година ще изпробвам един нов пигмент за червен цвят , но ще го споделя само с позитивно мислещи , като новият ни президент и приятели .
Ще ви дам още един джокер за бъдещия развъден сезон http://www.ncbs.org/quinoa.htm
Мисля ,че продуктивността при бордерите у нас е много много слаба , нещо което се дължи на /сетете се сами какво /


А може да го споделите и в подфорума на БНКЦК.Ще ни е от полза.
Аватар
burg
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 19, 2011 11:53 am
Местоположение: Бургас

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот nightingale » Сря Ное 02, 2011 11:05 am

Още нещо което ме интерисува е следното
Преди години използвах спирулина ,но при риби.
Знам ефекта при тях.
Продукта представлява пресовани люспи.
Та мисълта ми е следната
Има ли значение под каква форма ще е .
Да речем може ли да се използва такава, която е на таблетки и е предназначена за хора .
Поради високото съдържание на качествени белтъчини ,витамин Е и многото аминокиселини ,може ли да очакваме от продукта ,че би спомогнал за скъсяването на времето една птица да достигне възраст ,при която е годна за пълноценно размножаване.
Един пример за да бъда по-конкретен:
Да речем в Австралия вълнистия папагал е годен за това , когато е навършил едва 5-6 месеца.
В домашни условия този период е много по-дълъг.
Също нещо много важно ,има ли на нашият пазар спирулина ''менте'' за да можем да избегнем нежелани заблуди.
Общо взето доста въпроси . :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 02, 2011 7:24 pm

Ще отговоря другата седмица , защото съм много зает поради участието ми в семинара на VIRBAC в Хисаря. Точните биохимични механизми са доста сложни и не мисля ,че е нужно да се задълбаваме много навътре . При канарчетата и гулдите нещата с оцветяването стоят по различен начин .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот Dr. Velev » Чет Ное 03, 2011 1:26 am

Тази вечер не ми се спи и ще се опитам да започна с отговори на зададените ми въпроси .
Преди всичко трябва да се знае че спирулината е водорасло /наистина расло прекрасно в Сандански близо до селото на Ванга / и продадено …
Arthrospira planensis ,расте в алкална среда и съдържа гама линоленова киселина . Съдържанието на протеини е 60-70 % пигмента бета каротин , ненаситени мастни киселини и желязо .
При канарчетата за които е необходимо наличие на каритоноиди за оцветяване /добре известна и разработена тема на която няма да се спирам / В момента широко се използва синтетични препарати като Кантаксантин и бета каротин . Важно е че при спирулината имаме несинтетичен бета каротин , както при морковите . За добро оцветяване е нужно ПОСТЕПЕНО НЕПЕКЪСНАТО и ДОЗИРАНО подаване на пигментите в храната , както и достатъчно количество на мазнини като така популярните омега 3 , 6 , 9 . Спирулината съдържа още и хлорофил и смесени каротеноиди , които са много подходящи при оцветяването на жълтити птици . Както знаете пигментити натрупани в перата адсорбират или рефлектират светлината . Когато няма пигменти светлината се рефлектира и перата са бели а при черните пера цялата светлина се адсорбира . Прешественик на меланина е тирозина които се контролира от ген С+ посредством тирозиназата . Така че всички „магии за оцветяване както на меланина така и на липохрома зависят от ГЕНИТЕ , а те от своя страна от правилната селекция , която трябва да бъде ЦЕЛЕНАСОЧЕНА подплатена поне с елементарни знания .
Основнота ПОЛОЖИТЕЛНА роля на Спирулината е в „намесата и „ в имунитета .
Тя повлиява положително /няма да навлизам в биохимични подробности / върху фагоцитозата . Както знаете фагоцитите са неспецифични клетки които „нападат „всичко чуждо / как го разпознават е дълга история /
След нападението следва така наречени респираторен взрив при който се отделят цитотоксични радикали унищожаващи „нашественика „ НО тези радикали са вредни и за другите клетки ето защо сега на мода са така таречените антиоксиданти от които личнСпирулино аз най обичам виното . ата има антиоксидантно действи и не само това тя повлиява пролиферацията на Т клетките и участва в синтеза на имуноглобулините /антителата / Важно е че инхибира Имуноглобулин Е които е в основата на анафилактичния шок /птицата умряла от стрез /
Важно е ,че цитотоксичните радикали са в основата на стареенето .
А Дали повлиява на скорозрелостта на птиците това е дълга тема , каято ще продължа по нататък .
Простаглантините които се намират в семенната плазма в която „живеят „сперматозоидите са инхибитори в дена степен на респираторния взрив причинен от неутрофилните клетки и тнт .
ПП Бързото съзряване на птиците в Австралия е резултат на много фактори ,един от които е пълноценното хранене в дъждовния период.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот nightingale » Чет Ное 03, 2011 11:03 am

Благодаря за отделеното време и полезната информация.
Ще се радвам да продължиш да пишеш.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот krumov » Чет Ное 03, 2011 8:16 pm

Dr. Velev написа:Тази вечер не ми се спи и ще се опитам да започна с отговори на зададените ми въпроси .
Преди всичко трябва да се знае че спирулината е водорасло /наистина расло прекрасно в Сандански близо до селото на Ванга / и продадено …
Arthrospira planensis ,расте в алкална среда и съдържа гама линоленова киселина . Съдържанието на протеини е 60-70 % пигмента бета каротин , ненаситени мастни киселини и желязо .
При канарчетата за които е необходимо наличие на каритоноиди за оцветяване /добре известна и разработена тема на която няма да се спирам / В момента широко се използва синтетични препарати като Кантаксантин и бета каротин . Важно е че при спирулината имаме несинтетичен бета каротин , както при морковите . За добро оцветяване е нужно ПОСТЕПЕНО НЕПЕКЪСНАТО и ДОЗИРАНО подаване на пигментите в храната , както и достатъчно количество на мазнини като така популярните омега 3 , 6 , 9 . Спирулината съдържа още и хлорофил и смесени каротеноиди , които са много подходящи при оцветяването на жълтити птици . Както знаете пигментити натрупани в перата адсорбират или рефлектират светлината . Когато няма пигменти светлината се рефлектира и перата са бели а при черните пера цялата светлина се адсорбира . Прешественик на меланина е тирозина които се контролира от ген С+ посредством тирозиназата . Така че всички „магии за оцветяване както на меланина така и на липохрома зависят от ГЕНИТЕ , а те от своя страна от правилната селекция , която трябва да бъде ЦЕЛЕНАСОЧЕНА подплатена поне с елементарни знания .
Основнота ПОЛОЖИТЕЛНА роля на Спирулината е в „намесата и „ в имунитета .
Тя повлиява положително /няма да навлизам в биохимични подробности / върху фагоцитозата . Както знаете фагоцитите са неспецифични клетки които „нападат „всичко чуждо / как го разпознават е дълга история /
След нападението следва така наречени респираторен взрив при който се отделят цитотоксични радикали унищожаващи „нашественика „ НО тези радикали са вредни и за другите клетки ето защо сега на мода са така таречените антиоксиданти от които личнСпирулино аз най обичам виното . ата има антиоксидантно действи и не само това тя повлиява пролиферацията на Т клетките и участва в синтеза на имуноглобулините /антителата / Важно е че инхибира Имуноглобулин Е които е в основата на анафилактичния шок /птицата умряла от стрез /
Важно е ,че цитотоксичните радикали са в основата на стареенето .
А Дали повлиява на скорозрелостта на птиците това е дълга тема , каято ще продължа по нататък .
Простаглантините които се намират в семенната плазма в която „живеят „сперматозоидите са инхибитори в дена степен на респираторния взрив причинен от неутрофилните клетки и тнт .
ПП Бързото съзряване на птиците в Австралия е резултат на много фактори ,един от които е пълноценното хранене в дъждовния период.

:| :| :|
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот ivanov1373 » Нед Ное 06, 2011 7:23 pm

колеги в зоо магазина намерих но е за рипки- дали може да е ползвам за канарчета и по колко да слагам в меката храна :drinks:
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Пон Ное 07, 2011 12:42 pm

Здравейте всички, които се интересувате от спирулината, ето ви един линк
http://www.zoya.bg/Спирулина-на-прах-Био-250-гр.730
това не е реклама - аз съм си купил тази, която ползувам оттам
Поздрави
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Чет Ное 10, 2011 11:30 pm

Aquila Chrysaetos написа:Положително ми е мнението :-)
Моите наблюдения са, че тонизира, като цяло птиците, освен това ми прави впечатление, че прави цвета им по плътен. Мнението ми е относно канарчета. Този сезон съм отгледал малките с поръсване на меката им храна именно със Спирулина.

:drinks: Замисли се :think: дали спирулината ти е помогнала или просто си работил с МНОГО ПРОИЗВОДИТЕЛНИ птици . Тази година всички които купиха канари от твоя човек немаха празно при мене от 3 женски 20 пилета :wink:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта