Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Help!Нуждая се от съвет

Модератори: sandan, христо абаджиев

Help!Нуждая се от съвет

Мнениеот itodoroff » Пет Окт 02, 2009 10:35 am

Здравейте,историята ми е следната:През лятото си взех едно канарче,гледам го,смятам добре(благодарение най-вече на сайта и форума Ви),но вчера един приятел ми подари още 7 броя и... оказвам се неподготвен.Та въпроса ми за сега е: Как да ги групирам тези 8 птици.На 5 от тях знам половата принадлежност,но за останалите 3 се затруднявам.да кажа също че разполагам със 7 клетки 2 от които са двойни.Моля за помощ тъй като аз дори не знам дали мъжки и женски могат да са заедно през този период,дали може само мъжки и само женски,изобщо новобранец.Новобранец мераклия.
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот todpetrov » Пет Окт 02, 2009 10:58 am

Здравей ! Моят съвет е следният мъжките сами в клетка а женските по 2-3 в една ако е по голяма може и всичките на едно място . тези на който незнаеш пола може да ги оставиш по отделно в клетка или заедно ,защото още не са развити и няма да се бият . Сега колегите ще кажат ,че няма проблем канарите да са заедно все още , но до колкото разбирам нямаш голяма клетка за 8 птици и затова ти давам този съвет :) успех и снимки за напред в сайта ако можеш разбира се :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот itodoroff » Пет Окт 02, 2009 11:25 am

Двете големи клетки са 60/40/30 см.
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот itodoroff » Пет Окт 02, 2009 11:47 am

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот itodoroff » Пет Окт 02, 2009 12:00 pm

itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот fridolina » Пет Окт 02, 2009 12:29 pm

Сложи по четири в двете големи клетки, хем ще имат малко по-голямо разстояние като прехвъркват от едната до другата кацалка, хем ще сменяш дневно по две поилки, а не по седем, че и хранилки и вестници... :wink:
А най-добре е да сложиш някаква друга постеля вместо вестниците.
До декември ще си разбрал кои са мъжки, кои женски и тогава мъжките поотделно, а женските заедно.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот itodoroff » Пет Окт 02, 2009 3:33 pm

Благодаря на всички.Реших да сложа в едната коляма клетка двете двойки,а останалите ще оставя така засега.Отново Благодаря.
itodoroff
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 9:57 am
Местоположение: Бургас

HELP

Мнениеот miv.1959 » Пет Окт 02, 2009 3:51 pm

Аз подържам мнението на todpetrov. :|
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Мнениеот todpetrov » Пет Окт 02, 2009 4:19 pm

Искам да ти кажа много добре слагаш двата чифта в една голяма клетка , но сега канарите започват да пропяват сериозно и си мисля ,че няма как да не се бият двата мъжки аз сега във една волиера имам два мъжки с 6 женски и мъжките ще се изтрепят а още не са пропяли след смяната на перата даже все още сменят в интерес на истината . Иначе Елена е много права то и поради тази причина ги държа във волиери мойте канари , но ти ще наблюдаваш и ще разбереш сам , кое е най - добре и какво да направиш . А сега малко съм учуден да си от Бургас и да имаш от тези клетки , който се разпадат ;) , но съм сигурен ,че за напред ще се снабдиш със супер клетки каквито има и можеш да намериш от някой стар канарджия от вашият град :) успех от мен .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот nightingale » Пет Окт 02, 2009 8:35 pm

Моето мнение е . Послушай Fridolina. Пусни птиците по 4 в двете двойни клетки. Когато установиш кои са мъжките (не вярвам ,че ще чакаш до декември) ги събери заедно в един кафез а женските в други. Ако установиш обаче ,че мъжките ти са само два,то не ги събирай заедно.Същото се отнася и за женските. Въобще избягвай да събираш по две птици от един пол в един кафез. Независимо колко голям ще е той винаги ще има агресия. ЗАКОН. Може да ти звуча налудничево но аз не събирам дори и мъжки и женски в един кафез. Говоря по време на извънбрачният период.Освен гнездов ареал канарчетата имат хранителен, място за спане, място за почивка ,място за пеене и т. н.т. и всяка птица брани това пространство. Агресията спада с нарастването на броят на птиците. Пак ЗАКОН :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот varnanet » Нед Окт 11, 2009 10:13 pm

Здравейте,
искам да попитам нещо вас тук в форума с по голям опит,мога ли да държа птиците (канарите)на такова място където няма слънчева светлина а само изкуствена,имам намерение да ги чифтосфам?Какво може да им стане?
varnanet
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 8:35 pm

Мнениеот varnanet » Нед Окт 11, 2009 10:14 pm

varnanet написа:Здравейте,
искам да попитам нещо вас тук в форума с по голям опит,мога ли да държа птиците (канарите)на такова място където няма слънчева светлина а само изкуствена,имам намерение да ги чифтосфам?Какво може да им стане?
:think:
varnanet
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 8:35 pm

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron