Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


В каква клетка да сложа канрчето си????

Модератори: sandan, христо абаджиев

В каква клетка да сложа канрчето си????

Мнениеот nikibol » Чет Ное 10, 2011 10:38 am

Здравейте.
Ето, че от скоро станах притежател на канарче/мъжкарче.
Ходих да му купувам клетка и от магазина ми дадоха такава с размери: дължина 30 см., височина 25 см., ширина 20 см. Устроих канарчето си, наредих му всичките му там джаджи /поилки,хранилки,яйцарки/ и дойде момента на наслаждение.
Реших да влезна и да потърся информация за условия и хранене на канарче, за което влязох и се регистрирах във Вашия форум.
След като попрочетох попаднах на информация, че клетката за отглеждане на канарчета трябва да е по голяма от моята.
Вкъщи имам една клетка на която има изобразено папагалче. Същата е с формата на къщичка с леко стръмно покривче със сходни размери като на закупената ми клетка. Разликата е единствено във височината / 50 см. до най-високата точка на кафеза.
Отидох отново в магазина и споделих разбраното от мен, но продавача ме убеди, че за едно мъжко канарче тази клетка е достатъчна, по голяма трябвало ако е двойка.
Та въпроса ми е: каква клетка е нужна за канарчето ми и дали мога да го отглеждам в закупената от мен такава.
Предварително Ви благодаря.
nikibol
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 04, 2011 12:19 am

Re: В каква клетка да сложа канрчето си????

Мнениеот nikki_76 » Чет Ное 10, 2011 6:04 pm

Здравей приятелю.По принцип канарчето ще живее и в тази клетка но със сигурност е по добре да му вземеш една поне да е 50 см а пък ако е по голяма още по добре това е вече според място,възможност и тн. много по добре е за здравето на канарчето да му е по широчко (става въпрос за дължина на клетката а не за височина),не значи че като се ползват такъв размер кафези за размножаване не може да си гледаш и едно птиче в нея.Успех в отглеждането и да ти е живо и здраво. :wink:
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: В каква клетка да сложа канрчето си????

Мнениеот refab » Чет Ное 10, 2011 8:19 pm

Оптималната дължина е 60 см.!... В никакъв случай не трябва да бъде под 40 см. Ако вземеш клетка с дължина 40 см, поне сложи кацалките по-ниско, за да може в горната половина да има празно пространство, където канарчето да прави кратък полет (полита от пръчката и се хваща за теловете на клетката). Този полет е прекалено малък, но пак е по-добре от нищо!... Продавачът, за който казваш, както и много други хора, изобщо не разбира от необходимата дължина на клетки за канарчета и няма и минимална чувствителност и добра грижа към затворени животни. За канарчета не са необходими много високи клетки (те са за папагали)!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: В каква клетка да сложа канрчето си????

Мнениеот refab » Чет Ное 10, 2011 8:21 pm

Най-важният критерий за клетка е канарчето да може да прави известен полет!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: В каква клетка да сложа канрчето си????

Мнениеот nikibol » Чет Ное 10, 2011 11:46 pm

Благодаря на всички отзовали се.
Тъй като мисля за канарчето си както за себе си... искам да му е ОК и да му е кеф да изпее някоя друга песен смятам за сега да си остане в тази, а иначе да потърся и в най-скоро време да му намеря удобна такава.
Явно.... магазинерите не са мн. наясно, а тук във форума си е за разбирачи.
Всичко най и със здраве.
nikibol
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 04, 2011 12:19 am

Re: В каква клетка да сложа канрчето си????

Мнениеот georgiev » Пет Яну 11, 2013 9:02 pm

Здравей и от мен. Продавача си е продавач, неговата цел е да ти продаде. Друг е въпроса, ако и разбира да те посъветва и пак да ти продаде, но вече оптималното. Спокойно, на първо време, може и в тази да си го гледаш, но четейки, с какво желание започваш, скоро ще си потърсиш и женска канарка. Тогава ще трябва да го смениш, за да не им е тесничко, пък ще започнат да се размножават. Помисли за в бъдеще. Поздрави, Георги.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия


Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта