Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


дали обичат вода

Модератори: sandan, христо абаджиев

дали обичат вода

Мнениеот ivka » Нед Яну 18, 2009 9:53 pm

Канарчетата обичат ли вода ?
Ако е да дали мога да сложа една чинийка в клетката да се къпят? :roll: 8) :wink: :)





Модератор:Позволих си малко да оправя правописа.
ivka
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Дек 16, 2008 3:28 pm

Мнениеот fridolina » Нед Яну 18, 2009 11:21 pm

Обичат и се къпят с удоволствие. Е, има и изключения. :lol:
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот perta » Чет Яну 22, 2009 2:11 am

А аз сега през зимата се въздържам да им слагам вода да се къпят! :?
Птиците ми са в неотоплявано помещение и ме е страх, че ако се мокрят ще настинат. Възниква проблем обаче, че много им се зацапаха крачетата (постелката е котешка тоалетна и ми се струва, че и тя се полепва в комбинация с другите мръсотии! :roll: )
Някой може ли да каже къпането в студеното време може ли да навреди или ако им е студено птиците просто няма да се къпят?! :?
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот todpetrov » Чет Яну 22, 2009 12:49 pm

Петра и аз като вас си мислех така но тази година забелязах че се къпят и при 4-5 градуса защото във волиерите са с купички и влизат целите канари да се къпят от там нямам мастинал канар , а няколко по настинаха който не са се къпало който бяха в малките клетки ;( та мисля че няма проблем единствено постелката на клетката не съхне бързо ;(
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот perta » Чет Яну 22, 2009 11:23 pm

Благодаря ти, няма да се притеснявам тогава да им давам да се къпят, виждам, че им се иска, защото и сега се пръскат от поилките докъдето могат! :D
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот nightingale » Чет Яну 22, 2009 11:49 pm

Всъщност една от причините за простуда през зимните месеци е липсата на ''полагаемата вана'' Птицата се къпе не само за да се разхлади ,но и да преведе оперението си в ред.Зацапаните и сплъстени пера не могат да осигорят необходимата изолация от външните условия.След всяка баня те грижливо намазват цялото си оперение със секрет от трътковидната си жлеза.Този секрет има голямо значение за предпазване от влага и студ.Стига ваната да не е през вечерните часове когато остава малко време до смръчяване тя е не само полезна но и нужна. Тук е мястото да попитам наблюдателните отглеждачи: Всеизвестен е редът по който всички птици намазват перата си с мазнината ,първо разперват опашка ,после с човка поемат от нея ,после намазват гърдите си и след това едно след друго крилата си.Операцията завършва с характерно и упорито истръскване.Но не винаги редът се спазва.Има нещо което си остава непроменено :D Винаги птицата след като намаже човката си от трътковидната жлеза , се почесва с крак зад ухото и около окото и чак след това пристъпва към намазването на оперението си.Загледайте се и ще разберете. Ако обаче някой ми каже причината ,да си казва адреза и какво пие.Ще се изкефя ако някой познае. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Емо » Пет Яну 23, 2009 12:11 am

Мойте канари и хибриди цяла зима са навън на терасата на закрито от течение и понеже забелязах, че всеки път като им сменях замръзналата вода в поилките (при студовете преди 10-тина дни) със свежа и стайна веднага се опитват да се къпят - реших когато е най топло и има леко слънчице да им слагам ваните за къпане - страшен кеф и всички са живи и здрави !

Благодаря на nightingale за прекрасния коментар - сега съм доволен и спокоен !
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот perta » Пет Яну 23, 2009 10:25 pm

nightingale написа:....Всеизвестен е редът по който всички птици намазват перата си с мазнината ,първо разперват опашка ,после с човка поемат от нея ,после намазват гърдите си и след това едно след друго крилата си.Операцията завършва с характерно и упорито истръскване.Но не винаги редът се спазва.Има нещо което си остава непроменено :D Винаги птицата след като намаже човката си от трътковидната жлеза , се почесва с крак зад ухото и около окото и чак след това пристъпва към намазването на оперението си.Загледайте се и ще разберете. Ако обаче някой ми каже причината ,да си казва адреза и какво пие.Ще се изкефя ако някой познае. :D


nightingale, няма ли да дадеш някой "жокер", никаква причина не ми идва наум! :D
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот nightingale » Съб Яну 24, 2009 1:13 am

Много хора ме категоризираха като ''всезнайко''. Та си помислих ,че не е нужно да давам жокери.''Сигорен'' съм,че ще се справят и без тях. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ivka » Съб Яну 24, 2009 10:28 pm

mnogo blagodarq na vsi4ki koito mi otgovoriha. :oops:


Админ: Моля, пишете на кирилица!
ivka
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Дек 16, 2008 3:28 pm


Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта