Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пясък

Модератори: sandan, христо абаджиев

Пясък

Мнениеот Poli » Нед Юли 19, 2009 10:00 pm

Здравейте,

Имам малко странен въпрос. Пясъка, който може да се слага за постелка на канарчета (на дъното на клетката) може ли да е морски пясък, а трябва ли да се преварява? :think:
Аватар
Poli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 9:25 pm

Мнениеот pi4on » Пон Юли 20, 2009 12:14 am

по добре да е речен морския е солен а по мое мнение мисля че солта не е полезна за птиците а и какво ли не има в морето
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот palanka » Пон Юли 20, 2009 3:54 pm

А в реката няма ли какво ли не.Та кой е по-добър.
Аватар
palanka
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юли 23, 2008 10:59 pm
Местоположение: гр.Лом

Мнениеот pi4on » Вто Юли 21, 2009 12:50 am

ами в Лом може и да има какво ли не но никой не казва че трябва да е от Дунава ти само тази река ли знаеш :wink:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот gegata » Сря Яну 27, 2010 10:37 pm

nqma zna4enie otkade 6tee pqsaka
gegata
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 9:32 pm

Мнениеот gegata » Сря Яну 27, 2010 10:39 pm

nqma zna4enie otkade 6tee pqsaka ne slyji samo za postelka a igrae mnogo vajna rolq vav otglejdaneto

Админ: Второ предупреждение за писане на латиница
gegata
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 9:32 pm

Мнениеот palanka » Чет Яну 28, 2010 11:03 am

Pi4on ако погледнеш каратата на България ще видиш,че не само р.Дунав минава през Лом.Има и още една река. :D
Аватар
palanka
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юли 23, 2008 10:59 pm
Местоположение: гр.Лом

Мнениеот Галин Господинов » Чет Яну 28, 2010 11:36 am

Бих желал да споделя и аз моето мнение по въпроса, ако някой сметне че е грешно, нека бъде каригирано. Та, първостепенното значение на пясъкът е в това, птицте го поглъщат, понеже храната която са погълнали под формата на зърнена смеска е твърда и трудна за усвояване, песъчинките подпомагат това усвояване и смилане. Относно това речен или морски, според мен трябва да е само и единствено речен, намира се някоя малка река, в чийто образуване взимат участие извори, в зависимост от това дъбочината на реката, ако е плитка на около 50-60м от въпросния извор може да се намери. :drinks:
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот sandan » Чет Яну 28, 2010 1:28 pm

Намирате най -близкия зоомагазин и си избирате грид на някоя реномирана фирма ,купувате си 1 кило и си решавате проблема за една -две години.
Това е по-лесния вариант отколкото да търсите извор на река .

Защо си усложнявате живота ?????
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Галин Господинов » Чет Яну 28, 2010 4:02 pm

Да, принципно това е най-лесния и ако може да се нарече правилен начин. Но в тези т. нар. "затруднения" аз намирам част от чара на отглеждането на птици. Имам в предвид че тези процедури, дори и това да си сковеш сам гнездилка и така нататак, лично на мен ми допадат. :cool: :oops: :drinks:
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Чет Яну 28, 2010 8:32 pm

Галин Господинов написа:Да, принципно това е най-лесния и ако може да се нарече правилен начин. Но в тези т. нар. "затруднения" аз намирам част от чара на отглеждането на птици. Имам в предвид че тези процедури, дори и това да си сковеш сам гнездилка и така нататак, лично на мен ми допадат. :cool: :oops: :drinks:

Да си сковеш сам гнездилка е едно , но да разваляш част от речната екосистема е друго ! При това никога не знаеш какви боклуци ще си занесеш в къщи заедно с пясъка . За това пясъкът се купува - той е преработен и чист . А до спора : речен-морски бих добавила , че морският е по-добър и здравословен ( лични наблюдения ) . При това не знам колко гнездилки си ковеш - една , две , пет е удоволствие , но 25 е вече работа !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Чет Яну 28, 2010 8:39 pm

хах ами незнам някой да е развалил речна екосистема заради факта че си е взел шепа пясък. По коментара за чистотата, затова говоря в близост до извор, за гнездилките както пише, не става дума за 25 а за 2-3. И както изрично е упоменато, това е съотнесено към моята личност, не към Вашата.
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта