Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем с крачетата на някои канарчета!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Проблем с крачетата на някои канарчета!

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Окт 01, 2008 1:47 pm

Здравейте колеги!
Когато поставях пръстенчета на канарите ми тази година имах един проблем!Понеже бях много зает с пуста работа и на няколко птици изпуснах периода,когато трябваше да поставя пръстенчетата им!Крачетата им бяха порастли вече и имах малко затрудненея при поставянето на пръстенчетата им!Справих се с поставянето им,но през следващите дни се подуха леко крачетата им в основата където започват пръсчетата им!В следствие на това кожата там,започна да им се лющи! :? :cry: Мина се известно време и им се оправиха от самосебе си!Да,но ето че тези дни ги гледам,че отново им се е появил същия проблем!Какво бихте ме посъветвали да направя!За първа година откакто гледам канари ми се случва такова нещо!Просто закъснях с 2 - 3 дни и проблеми беше налице!Има ли нещо като мазила,мехлеми или антибиотици,които могат да решат проблема!Бих се радвам,ако някой ме посъветва как да се оттърва от тези подутини по крачетата им!Благодаря Ви предварително! :)

Приятен ден! :)
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот христо абаджиев » Сря Окт 01, 2008 9:16 pm

Качи някоя снимка така на изус е глупаво да се дават съвети .Много ме съмнява проблема да е от някогашното поставяне на пръстени.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот sandan » Сря Окт 01, 2008 10:36 pm

И на мен ми се струва ,че не е от късното поставяне на пръстените.Аз също понякога закъснявам с поставянето им.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nEpOTo_ » Чет Окт 02, 2008 12:40 am

Добре!Според мен е от това,но не съм сигурен!Утре ще кача няколко снимки!

Лека вечер! :)
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот nEpOTo_ » Чет Окт 02, 2008 4:42 pm

Извинявам се,за лошите снимки,но телефона по хубави от това неможе да ги направи!А и може би,причината е в това,че съм приближил много камерата на телефона до крачето на птицата!Извинявам се още веднъж!Ако можете да познаете на какво се дължи тази според мен инфекция моля пишете,ако ли не ще потърся ветеринар!Благодаря Ви предварително! :)

ИзображениеИзображение
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот христо абаджиев » Чет Окт 02, 2008 8:23 pm

В началото мислех че става въпрос за шарка но така като гледам нищо познато.Дано ветиринаря ти помогне.Успех.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот nightingale » Нед Окт 05, 2008 2:23 am

Това според мен е мъртва кост.И е причина от стара травма на кракът.Но може да се дължи и на евентуално нараняване от късното поставяне на пръстените.Кажи на една птица ли е този проблем или на повече.И подутината съдържа ли течност/мека ли е / или не.Може да си забърнал двете люспички на кракът ако си понасилил повечко поставянето и така под люспите да се образува абцес който периодично води до подуване и до изтичането на гной.Ако е така птицата често ще го чопли с човката си.Ако не и прави впечатление и не куца значи е мъртва кост от преминала травма.Дай малко повече инфо и не бързай да отиваш на ветиринар освен ако не е наистина много належащо.Добре е да направиш снимка на която крачето се вижда когато птицата е на кацалката понеже ми се струва че има и искривени пръсти.Доста често при неизрязани нокти канарчето залоства кракът си по решетките на клетката като това става най вече в страничните вратички.И ако не го видим навреме да го освободим от това положение то чупи някой от пръстите си.Може трввмата да е също от такава ситуация. Но разбира се всичко това са догадки.Затова наистина е добре да разкажеш повечко.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nEpOTo_ » Нед Окт 05, 2008 10:20 am

Здравей nightingale

Така,първо искам да се извиня отново за качеството на снимките!Това е крачето на един единствен канар,който се подува така лошо!Имах и други 2 с такива крачета,но те в последствие си се оправиха!Остана само това канарче!Значи няма счупени пръсчета да те успокоя,ноктите ги изразях още онзи ден,когато я снимах,защото ми се сториха и на мен дългички!Крачето се подува в основата където се образуват пръсчетата!Да,пълни се с някаква течност,може би е гной незнам!Ту хваща коричка,ту започва да тече нещо като гной!Следя всеки ден как протича това нещо!Иначе като цяло птицата е доста добре!Храни се,подсвирква си,скача си из цялата клетка,единственото,което неможе да направи е да си стоя на този болния крак!Посъветваха ме да взема от аптеката калиев перманганат и топицин!Би трябвало да оправи нещата,така предполагат в аптеката!Иначе,ако не и се оправи крачето ще я водя на доктор!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот nightingale » Нед Окт 05, 2008 10:51 am

Явно е абцес.калиевият перманганат трябва да помогне.Може да пробваш и ихтиол.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nEpOTo_ » Нед Окт 05, 2008 8:42 pm

Благодаря за отговора!Ще пробвам и с двете!

Приятна вечер! :)
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Мнениеот Заспала котка » Нед Окт 19, 2008 2:14 pm

Добър ден на всички. Имам проблем с едното краче на канарчето. Подариха ни го миналата година съвсем младичко. Обърнах внимание на крачетата - тънки като кслечки за зъби, гладки, розови. След няколко месеца по двете се появиха едни неща като стара кожа, напукана, стои като керемиди. Мазах с глицерин и йод. Малко се оправиха, но сега пак ги има на крачето без пръстена. Погледнато отстрани то стои по-дебело от другото. Ветеринарят ми се премести на друго място и не мога да ходя на преглед. Знаете ли с какво да го мажа, за да се отстранят тези люспи?

За проблема с подуването на крачето - имах същия с друго птиче, което май се беше заразило с гъбички и крачето с пръстена се поду яко. Наложи се да го срежа с маникюрни клещи. Беше ужасно. Но успях. След това се получи абсцес (не от манипулацията) близо до пръстенцата, събра се гной на топчица и го мазах дълго време с ихтиол, оправи се. Но беше засегнат нерва и не можеше да разтваря пръстчетата, но не му прречеше толкова. Моля ви, пишете спешно, защото съм притеснена да не стане нещо на крачето. Благодаря. :o :o :o :o
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот AleSio » Нед Окт 19, 2008 2:54 pm

Заспала котка написа:Добър ден на всички. Имам проблем с едното краче на канарчето. Подариха ни го миналата година съвсем младичко. Обърнах внимание на крачетата - тънки като кслечки за зъби, гладки, розови. След няколко месеца по двете се появиха едни неща като стара кожа, напукана, стои като керемиди. Мазах с глицерин и йод. Малко се оправиха, но сега пак ги има на крачето без пръстена. Погледнато отстрани то стои по-дебело от другото. Ветеринарят ми се премести на друго място и не мога да ходя на преглед. Знаете ли с какво да го мажа, за да се отстранят тези люспи?

За проблема с подуването на крачето - имах същия с друго птиче, което май се беше заразило с гъбички и крачето с пръстена се поду яко. Наложи се да го срежа с маникюрни клещи. Беше ужасно. Но успях. След това се получи абсцес (не от манипулацията) близо до пръстенцата, събра се гной на топчица и го мазах дълго време с ихтиол, оправи се. Но беше засегнат нерва и не можеше да разтваря пръстчетата, но не му прречеше толкова. Моля ви, пишете спешно, защото съм притеснена да не стане нещо на крачето. Благодаря. :o :o :o :o


Добре дошла във форума.Както обичам да казвам още една луда със същата диагноза като моята :D :D :D :D
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron